| anonim_4396 a întrebat:

Acum cateva luni m-au bagat cateva fete in seama intr-un mijloc de transport, iar mai apoi mi-au cerut facebookul mi s-a parut dubios, dar le-am dat. Dupa ceva timp le-am acceptat cererea iar una dintre ele mi-a spus ca ma place si m-a intrebat daca am iubita si i-am spus ca am, nu ma intereseaza deoarece le-am vazut ca niste ciudate, dar acum am stat si m-am gandit mai bine si ma gandeam sa vorbesc putin cu ele. Treaba ciudata e ca au trecut luni bune de atunci 6-7 si ar suna ciudat sa dau mesaj si sa zic,, hei te-am refuzat acum 6 luni, dar m-am gandit mai bine acum,, laughing. Voi cum spuneti sa fac, ce sa scriu in mesajul respectiv deoarece e o situatie ciudata si nu stiu cum sa o abordez?

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ai fi luat de fraier.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Pai o abordezi pur si simplu, o intrebi ce face, vezi daca iti raspunde, apoi o intrebi daca vrea sa va vedeti.
Nu conteaza ca ai refuzat-o atunci, nu ai facut-o urat.

| Lovedrop a răspuns:

Nu mentiona trecutul. Daca intreaba ea/ele de ce acum si nu atunci spui ca intre timp te-ai despartit de iubita sau v-ati certat.Eu cel mai mare succes l-am avut cu recomandari de filme/seriale. Cere o recomandare de film care a impresionat-o cel mai mult, intreaba cate ceva de recomandare dupa care dezvolti de acolo. Poti sa spui si tu ceva ce ti-a placut daca crezi ca poti face o legatura mai buna de acolo. Poti s-o inviti la un film din cinema care crede ca ar fi fain si nu l-a vazut inca.

| Sorin2k3 a răspuns (pentru Lovedrop):

Daca nu-i spun nimic legat de trecut n-am de ce sa ma leg, asa as parea orice obsedat care baga o fata in seama pe Facebook sa o agat, deci n-ar merge

| Csjfndndjekekk a răspuns:

Ar fi trebuit să le spui ca atunci nu te-ai gandit prea mult înainte să dai un răspuns