| Secret1 a întrebat:

Acum cateva saptamani, m-am culcat cu o fata. Nu m-am protejat, dar nu mi-am dat drumu. Si se aude ca ea ar fi gravida. Cum procedez daca imi baga copilul pe gat?

Răspuns Câştigător
| BEmanuel87 a răspuns:

Bun. Ca sa te lamuresc din start: nu e nevoie sa iti dai drumu' ca sa o lasi gravida. Sperma se prelinge si in lichidul de lubrifiere care se secreta in timpul actului sexual. E perfect posibil sa o lasi gravida fara sa termini.

Cat priveste copilul bagat pe gat... well, ea trebuie sa plateasca (ea, familia ei, prietenii, cine dracu' o face-o) testul de paternitate (caruia tu trebuie sa i te supui). Daca se dovedeste ca e copilul tau, trebuie sa ii returnezi costurile testului si vei fi impins fie spre pensie alimentara, fie spre coabitarea cu ea (casatorie). Oricum testul ala e indeajuns de costisitor incat sa ma faca sa cred ca ea nu o sa aiba banii necesari sa il faca. Fara testul ala nu poate exista dovada ca e copilul tau. Succes!

11 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ai doua variante: ti-l asumi, il recunosti si gata (nu te culci niciodata neprotejat cu o femeie de la care nu-ti doresti copii). daca esti ferm convins ca nu e al tau, soliciti test ADN (il platesti, la ora actuala costa in jur de 2000 de euro si se poate face in orice moment dupa nasterea copilului).

greece12
| greece12 a răspuns:

Cum adica "se aude"?
Esti major, ea minora si tu afli de la altii un asemenea lucru?
Intamplator, ai trecut prin patul ei si, pe urma, ti-ai vazut de drum?
Daca-i asa, in afara unui test de paternitate, nu poti face nimic.
De multe ori un prezervativ nefolosit la timp, il platesti toata viata.

| badgirl22 a răspuns:

Mie sincer imi vine sa te strang de gat la propriu! oi fi tu major, dar ai o minte mai proasta ca un copil de 14 ani. la o sarcina nu te-ai gandit cand i-ai tras-o si acum vii cu replici de cioflingar ca ti-l baga pe gat. Doamne! Daca are sub 16 ani ai mari belele majorule! da mari rau! risti cativa ani de "facultate" si daca naste copilul esti obligat sa-i platesti pensie alimentara. orice greseala se plateste, iar scuza cu nu aveam de unde sa iau prezervativ nu tine. ori traiesti la capatul lumii si nu ai o benzinarie ceva non-stop?

| condru a răspuns:

Eu iti zic sa vorbesti cu ea...
si daca ai facut sex cu ea, ai facut-o cu voia ei, deci e problema amandurora nu numai a ta...si in privinta ca sa ramana gravid sanse sunt, dar infime, in primul rand ea inca se foreaza, in al doi-lea rand e vorbe de cele cateva zile dinainte si de dupa menstruatie, si ca sa fi sigur du-te la o farmacie si ia un test de sarcina dai 20 de lei dar vezi ceva si asa nu mai stai in stres...anuntama cum a decurs sau daca ai alte intrebari uite id-ul meu condru_91, am patit-o si eu cu prietena mea e ceva normal doar ca ea e majora

| NeneaGogu a răspuns:

Nu e probleme, se rezolva mai
citeste art. 198 din cod penal si ai sa vezi ca scapi usor

| denisadenisa23 a răspuns:

Mai..nu cred ca ar avea motive sa pastreze acel copil..si chiar daca ar fi asa poti sa ii zici clar: cum nu te-ai protejat cu mine. ce garantie ma eu ca nu ai procedat asa cu toti? dar ideea e ca si tu ai partea ta de vinatongue

| Secret1 explică (pentru denisadenisa23):

Am uitat sa mentionez ca ea e minora... eu major. Si ...asa s-a intamplat, daca nu aveam de unde sa iau prezervative.

| idontgiveadamnaboutu a răspuns:

rolling on the floor) "pe gat"... faceti un test de paternitate, cand se naste, daca se naste... e posibil sa nu fie al tau.batting eyelashes

| pufi18 a răspuns:

Pai vorbesti cu familia si le spui ce s-a intamplat si daca ea va zice ca este al tau tu levei spune adevarul si daca acel copil se va nasta testul de paternitate sigur va decide a cui este copilul...

| elenaangel1 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa vorbesti cu parintii.nu cred ca aveti varsta potrivita pentru a fi parinti. vorbeste deschis cu ea, dar nu incerca sa o obligi sa faca ceva ce ea nu doreste... good luck

| teodoraluwyou a răspuns:

Voi nu ma ganditi cund faceti asta:o? mrg. tu in locul ei cand te-ai vedea gravida si dupa cu copilu in brate abandonata ca "baiatul " cu care a facut'o a lasat'o balta. ce ai face?