| sweetcandy_2436 a întrebat:

Acum cateva zile, a fost ziua de nastere a mea si a unei prietene.Ne-am facut o petrecere la ea acasa la care am invitat cativa prieteni, printre care si un baiat de care ei ii place.Am aflat in acea seara ca el ma place si dupa ceva timp m-a sarutat. Ea ne-a vazut dar nu prea i-a pasat si recent el m-a intrebat daca vreau sa fiu cu el.Chiar nu stiu ce sa fac... dati-mi si mie niste raspunsuri.Multumesc!

Răspuns Câştigător
| pinkflower a răspuns:

Vorbeste cu prietena ta mai intai, capoate atunci cand ea v-a vazut cand v-ati sarutat poate doar s-a prefacut ca nu-i pasa ca sa nu iasa prost in fata voastra. Intreab-o daca o deranjeaza, ca o sa sufere daca tu vei fi cu el inainte s-o intrebi pe ea si se va supara rau pe tine. Ai grija cum faci! ceau :*

2 răspunsuri:
| Shagun a răspuns:

Nu prea vad ca te-ar face sa zici nu. Adica tu il placi, el te place, nici prietena ta nu are nimic impotriva ( nu ca ar conta laughing ), ce te-ar opri? Aici nu ai dat nici un semn ca ar fi vreo problema. Gandeste-te bine daca il placi si hotaraste-te. happy

| Miky503 a răspuns:

Daca sunteti prietene adevarate, pentru binele tau si al ei, ai putea pur si simplu sa renunti la el. Dar daca tie iti place mult de el, convinge-o pe prietena ta ca nu ai putea renunta la el si ca vezi un viitor in relatia voastra, sunt sigura ca ar intelege!