| AdrianChelie a întrebat:

Acum cateva zile am avut un contact sexual protejat  cu o prietena. Ea mi-a spus ca nu este in perioada fertila. Dupa ce am terminat prima runda' a mai vrut una. Am fost la baie m-am spalat pe maini pe instrument' si am trecut la treaba. Tin sa mentionez ca preferam saliva pe post de lubrifiere. Intrebarea mea este daca este vreo posibilitate sa ramana gravida din cauza ca am atins prezervativul apoi penetrand-o? Adica ma gandesc sa nu fi ramas spermatozoizi pe mana si apoi sa ii transmit pe prezervativ. Dau funda celui mai detaliat raspuns!

Răspuns Câştigător
| tomoiagamaria a răspuns:

Mici sanse sa se intample. dar orice e posibil, nu? Oricum, nu-i motiv de panica. Asteptati sa ii vine ciclul si daca vedeti ca nu mai apare, luati un test de sarcina. Dar nu prea cred ca o sa fie cazul. Succes?

1 răspuns:
| mihai69 a răspuns:

Cam greu să fie posibil, mai ales în perioada nefertilă.