| LolitaHaze a întrebat:

Acum câteva zile m-am despărțit de iubitul meu (chiar dacă încă îl mai iubeam), iar el a fost foarte supărat în acea zi și acum vreau să fim din nou împreuna pentru că încă mai țin la el, dar nu știu dacă el încă mă mai iubește, Și în plus are un prieten care îi spune mereu să uite de mine și alte chestii.
Cum îmi dau seama dacă și el mă mai iubește și este îndrăgostit de mine?

FUNDĂ

P.S : Fară răspunsuri răutăcioase! Oricum nu le iau în seamă

12 răspunsuri:
| IloveME a răspuns:

Prima data inainte de toate fa putina ordine in ganduri! gandeste-te la ceea ce te-a facut sa te desparti de acest baiat, indiferent ca inca il mai iubeai.nu te poti juca cum vrei tu cu sentimentele nimanui,acum acel baiat sufera si el si pentru ce? pentru ca tie asa ti-a venit in acel moment!
Iubirea nu dispare in cateva zile, iar daca a tinut sau te-a iubit vreodata aceasta iubire inca mai exista! cere-ti scuze si explica-i motivul pentru care ai facut acea decizie si ca tu in adancul sufletului mereu l-ai iubit. explica-i ca-ti pare rau pentru ceea ce ai facut si ai face orice ca sa indrepti greseala!
Orgoliul masculin, nu ii va da voie sa vina din nou la tine de vreme ce tu l-ai lasat pentru nimic! vorbeste cu el, chiar daca va fi prin msj, dar macar sti ca ai incercat!
Succes!

| LoveUbutUdontCare a răspuns:

Vorbeste cu el, daca iti doresti chiar asa mult sa va impacati. Prima data gandeste-te de ce v-ati despartit, si apoi vezi daca merita. Dar singura varianta e sa vb cu el, sa fie sincer.

evenso
| evenso a răspuns:

Daca te iubeste sigur va incerca sa va impacati.

| wolder a răspuns:

Ii spui ca-ti pare rau, il intrebi daca te iubesti si daca vrea sa fie cu tine iar.
E singura solutie. Discuta cu el.

| Azµre a răspuns:

Păi corect, tu nu-l mai iubeai băiatul s-a supărat să nu te aștepți să vină la tine sau să te primească cu brațele deschise. Vina e a ta! Nu poți renunța la cineva și pe urmă să vii să zici știi eu țin la tine.

| DarkOrbitMoon a răspuns:

Intreaba-l.

| BSwwatch a răspuns:

Spune-i si lui ce ne-ai spus noua, raspunsul nu va intarzia sa apara.

| AndaDaniela a răspuns:

Intreaba-l.Fa tu primul pas poate el crede ca nu il mai iubesti pentru ca te-ai despartit de el, dar incearca nu te astepta sa apara o minune viata e scurta si trebuie sa actionezi!

| αʅҽxƈσσʅʅ a răspuns:

Uite, daca te iubeste baiatul, o sa vina la tine in curand, nu il presa...

| mariumarius a răspuns:

Vb cu el sa vezi ce se intampla

| MaybeAnotherDay a răspuns:

Se v-a intoarce la tine daca inca te mai iubeste puppy dog eyes

| EdwwBigM a răspuns:

Incearca sa porti o discutie cu el despre dragostea dintre voi, si spune-i ca-ti pare rau si c-ai gresit despartindute, spune-i ca vroiai o mica pauza ..Si pe urma totul va veni de la sine happy. O seara buna.