| InLove95 a întrebat:

Salut
As vrea sa imi dati si mie niste sfaturi cum sa fac.
Sunt clasa a 11...am o colega cu care m am inteles foarte bine era ca sora mea...
Ea in a 9 era intr o relatie serioasa...dar nici eu nu am simtit nimic pentru ea ...ma atragea doar fizic dar nu m am gandit la altceva.
Sa despartit de prietenu ei..si s-a cuplat cu un baiat care face handball si se vedeau foarte rar.dar ea tinea la el...imi zicea mereu asta iar eu am observat ca incepe sa ma enerveze cand imi zice de altcineva dar nu am zis nimic.
Sau despartit de curand si acum 3 saptamani am fost la un majorat de clasa la un coleg...
Acolo a venit la mine a stat numai cu mine..ma chema langa ea ma lua in brate...a dormit cu mine dupa.
Atunci mi am dat seama ca am inceput sa tin la ea ca o vreau langa mine ..nu ca prietena cum a fost pana acum
Nu i am zis nimic atunci...eu fac fotbal si nu ma duc zi de zi la liceu...si n am mai vb cu ea cateva zile pe mess fb tel nicaieri.
Dupa m-a intrebat pe mess ce am si mi a pus improvizatii cu inimi etc...i am zis tot ce simt pentru ea..si a zis ca nu stie ca nu se astepta si ca acum inca mai e suparata dupa despartirea de fostul.
Dupa a fost ziua la o colega ( prietena ei cea mai buna ) si nu m-a sunat ea.a pus o pe prietena ei sa ma sune si sa ma cheme.
M am dus cu un coleg acolo si nu prea am vb la inceput pentru ca eram putin suparat ca ea nu prea mai zicea nimic..nu m-a sunat si nici pe mess numai vorbea asa mult
Dupa 30-40 min a venit langa mine si s-a bagat in seama..eu m am imbatat dupa si n am mai plecat de langa ea...am intrebat o daca tine la mine si ea si a zis ca tine.da nu stie cum..ca la un prieten sau ca la un iubit
Ne am sarutat dupa..tot in seara asta...si spre dimineata zicea sa am putina rabdare..cu ea
M am dus la prietena ei si am intrebat daca stie..si a zis ca sa o las putin ca inca e suparata
Dupa a venit si o fata la mine de acolo pe care nu o cunosteam...si mi a zis fara sa o intreb nimic ca ia povestit de mine si ca sunt baiat bun ..etc
Am scris cam mult dar va rog ajutati-ma cu niste pareri...CE SA FAC?
O iubesc dar nu inteleg unele lucruri ...ma cheama sta cu mine mereu cand mergem cu prietenii / colegii undeva... oriunde suntem vine langa mine.dar nu imi zice ce vrea!
Ma inmuiat de tot si eu sunt mai nebun asa de fel...sunt cu fotbalu...si mama imi zice ca nu ma recunoaste ca fata asta ma innebunit ca pana acum ma luam de fete ca nu eram asa ca eram mereu vesel si acum sunt mai mereu suparat.

Răspuns Câştigător
| Azµre a răspuns:

Să mai aștepți nițel, să o scoți afară doar voi doi atât, pregăteștei o surpriză ceva, fă-o să se simtă bine happy, dacă o scoți din perimetrul supărării și o aduci în cel al fericirii e a ta.

9 răspunsuri:
| Xmadness a răspuns:

Ai dat si tu cu capul pentru prima data happy. Fata asta are experienta pe langa tine o sa vezi. Nu iti dau decat un sfat : Fa tot ce iti vine sa faci! Greseste si invata o sa vezi poate peste 1 an doi cata dreptate am avut.
Cu fata asta .....nu stiu ce sa zic poate iti iese poate nu. Daca deja te place te place pentru ceea ce esti nu mai cere sfatul altora si actioneaza bazandute pe tine(ca doar pentru asta te place)! Succes!

| InLove95 explică (pentru Xmadness):

Ai dreptate dar nu in totalitate.
Nu zic ca nu are experienta mai mare ca mine ( poate are )
Dar aici nu e vorba ca am dat cu capul pentru prima data. Am avut destule prietene dar la nici o fata nu am tinut pana acum..si nu ma laud poti sa crezi poti sa nu crezi.
Imi era foarte usor pentru ca nu ma interesa...
Aici numai e asa...E prima data cand tin la cineva...

| InLove95 explică (pentru Xmadness):

Nu e chiar asa
Aici e vorba ca eu sunt prima oara indragostit cu adevarat.
Fete am mai avut si nu m-au interesat niciodata ..nu ma interesa daca le jigneam daca le suparam. daca se suparau
Acum numai e asa cand vb cu ea...am o retinere asa. sa nu zic ceva sa se supere etc happy

| neutrino a răspuns:

Atunci cand doresti sa fii ascultat, trebuie sa fii concis si sa nu fii baut. Tu nu ai reusit acest lucru. Intr-adevar ai vorbit ca un fotbalist, dar nu ca un viitor mare sportiv. Cat despre fata nu-ti pot spune decat ca la bautura toate fetele sunt frumoase, dar dupa aceea tie nu ti-a trecut. Asteapta ca fata sa se hotarasca daca te vrea sau nu.

| InLove95 explică (pentru neutrino):

Eu incepusem sa tin la ea dinainte de seara aia cand m-am imbatat si vorbisem despre asta cu ea... happy
Nu beau de fel dar atunci eram nervos si asa mi-a venit...fotbalu e singuru lucru la care nu as renunta pentru nimic in lume happy si de asta ma si tin si am grija ce fac ..altii ies se distreaza bea...eu imi pun perna in cap si ma culc pentru ca a 2 zi am antrenament sau meci.happy

| silvia94 a răspuns:

Pai intotdeauna sa stii ca fetele sunt mai sensibile. Daca ea dupa ce iai declarat ceea ce simti, mai sta cu tine, iesiti, vorbiti, v-ati sarutat etc, inseamna ca tine la tine, si poate ca nu tine ca la un iubit ca nu are cum asa din prima, dar pe parcurs te va iubi, daca te vei purta cu ea frumos, ii vei acorda atentie...

| silvia94 a răspuns:

Si nu uita, ca o fata sa te iubeasca din ce in ce mai mult fii foarte atent cu ea.De ex:cumparai un trandafir, sau orice altceva lucru fie el mic, mare... spune-i ca este frumoasa, inteligenta etc..astept sa imi scrii ce ai facut cu ea..Va doresc o super relatie. si sa va iubiti

| AncaAncu a răspuns:

Fa ce ti-a zis si ai rabdare, probabil este timida.

| mug a răspuns:

Pai sper sa fi cu ea dar macar incerca sa afli de la ea daca te place cu adevarat asa am patit si eu cu o colega de clasa am stat impreuna 3 luni iar apoi imi spunea ca tine la mine ca la un frate. Acum la ce sa ma gandesc sa nu patesti asa... bafta