| anonim_4396 a întrebat:

Acum câțiva ani am fost îndrăgostită de un tip care era agent de pază la un supermarket pe care îl frecventam.
Între timp, el a devenit polițist, după ce s-a înscris și a terminat Academia de Poliție și s-a mutat în alt oraș.
Veneam să cumpăr diverse produse iar el era acolo și îmi plăcea să-l văd.
Avea o energie pozitivă și o lumină interioară pe care nu am mai simțit-o la nici un bărbat până atunci.
Am aflat apoi că s-a logodit și urmează să se însoare.
El nu a aflat niciodată de atracția mea pentru el, deoarece nu am vrut să afle că îl plac, dat fiind logodna sa și faptul că nu aș interveni niciodată în relația/căsnicia cuiva.
Mă uitam la el iar el parcă simțea, căci de fiecare dată își întorcea privirea spre mine (iar eu întorceam repede privirea să nu-și dea seama că la el mă uit).
Nu l-am privit niciodată în mod insistent, ci preț de câteva secunde.
S-a întâmplat asta aproape de fiecare dată, chiar și când era cu spatele și mă uitam la el.
Era o dată la farmacie iar eu treceam pe trotuar și l-am văzut.
Și-a întors repede capul spre mine.
M-a privit mai lung de câteva ori (timp de mai multe secunde) dar nu a intrat niciodată în vorbă cu mine și nici eu cu el.

Întrebarea e:
Din ce v-am povestit, credeți că și-a dat seama că îl plac sau mă interesează?
Faptul că simțea când îl privesc și întorcea capul în directia mea, vine din "harul" meseriei sale (aptitudini de polițist)?

11 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Asta s-a intamplat inainte sau... dupa relatia pe care ai avut-o cu femeia de peste 40 de ani?

| Florazul15 a răspuns (pentru wildthing):

Pai ea nu e femeie?

| wildthing a răspuns (pentru Florazul15):

Sper ca e femeie. Poate fi oricine in spatele profilului. Important e ca e simpatica si-mi place s-o sicanez pentru ca era fixata cu ceva vreme in urma pe o situatie in care o tipa de 27 de ani avea un amantlâc cu o femeie maritata de 40+. happy La un moment dat a venit cu o marturisire ca ea e de fapt tipa de 27 de ani, dupa aia s-a sucit si a zis ca de fapt era o situatie ipotetica si ca ea nu a fost niciodata atrasa de femei. happy

| Florazul15 a răspuns (pentru wildthing):

Ma mirlaughing pentru ca stiu ca este cu religia si de aia

| wildthing a răspuns (pentru Florazul15):

Eh, cred ca stie si ea ca atunci cand Dumnezeu are chef sa se masturbeze, se uita si el tot la filme xxx cu lesbiene...si da o derogare pentru ele de la cazanul cu smoala! laughing

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Precis in mintea lui doar a ras de tine

| Violleta2022 a răspuns:

Nu si-a dat seama deloc, doar s-a uitat pentru ca te-a recunoscut.
Este un gest simplu si normal, pe care-l facem toti cand intalnim oameni pe care i-am vazut de mai multe ori in viata. Uneori zambim, alteori salutam fara sa insemne nimic, decat un simplu gest de bun simt.

| Catrice a răspuns:

Pai dacă te uiți in magazin la el cred si eu ca se uita înapoi. Și-o fi dat seama pe strada ma da parca o știu pe asta de undeva hmmhee hee

| VoidEternal a răspuns:

"Din ce v-am povestit, credeți că și-a dat seama că îl plac sau mă interesează?"

Dacă am învățat un lucru, acela e că niciodată nu poți face presupuneri când e vorba de femei. Unele se uită cu atâta scârbă la tine dacă încerci ceva, că ți se ia de tot. E mai prudent să nu-ți dai cu presupusul în chestiunile de genul asta și să nu acționezi decât dacă pleci din start cu premisa că s-ar putea să-ți dea cu flit, si să îți asumi oricum decizia.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

1. Probabil se uita si dupa altele, nu doar la tine laughing, dar cine stie... poate ai dreptate si chiar simtea ceva special. happy
2. Vezi daca nu ai avut curajul sa faci primul pas? Poate daca il faceai acum altfel stateau lucurile. Faceti fetelor primul pas atunci cand va place de cineva si nu mai asteptati sa vina Fat-Frumos pe cal alb. Fericirea ti-o faci TU si trebuie sa muncesti pentru ea. Data viitoare mai mult cureaj.winking