| anonim_4396 a întrebat:

Acum ceva timp a inceput sa imi placa de un baiat cu un an mai mare decat mine. Uneori il vad ca se uita la mine, dar nu stiu daca ma place. Mi-e rusine sa ii trimit cerere de prietenie pe facebook, ca sa nu creada ca il plac. Ce sa fac, cum sa ma bag in seamă cu el, el nu ma cunoaşte. Dau funda!

7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

De ce nu vrei sa stie?
ca te papa, inteleg esti timida dar a trimite o cerere de prietenie nu vad de ce ar insemna ca il placi, toti prieteni se plac mai exista si amicitie pe lumea asta sa stii, i poti spune vrei sa ne cunoastem si vb dar asa in tacere in veci nu isi va raspunde nici nu va vb cu tine poate isi gaseste alta

| PreaDulcePreaFin a răspuns:

Daca iti este rusine, atunci nu face nimic, si stai cu regretu la ce ar fi fost daca, ai fi avut curajul. te complaci in categoria oamenilor slabi?

| ceadragutza a răspuns (pentru PreaDulcePreaFin):

Nu sunt o persoana slabă dar nu vreau sa stie ca il plac!

| PreaDulcePreaFin a răspuns (pentru ceadragutza):

Nu e vorba ca o sa stie ca il placi. Ci pur si simplu vorbesti cu el, incerci sa il cunosti, si invers. dont be so dumb girl

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca ii trimiti cerere de prietenie pe Facebook asta nu inseamna ca il placi. Nu are cum sa isi dea seama de asta doar de la o simpla cerere. Crezi ca esti singura fata care ii dai cereri pe Facebook? Eu anul trecut, cand am intrat la liceu, primeam cereri de prietenie de la tot felul de fete, unele din clasa de la mine, altele de la alte clase pe care nici nu le cunosteam. Iti dai seama ca nu imi imaginam ca fiecare fata dontre ele ma place. Lasa rusinea, da-i cerere, vorbeste cu el, usor, usor, ajungi departe.

| simpluone a răspuns:

Fara rusine. Trimite-i cererea de prietenie pe facebook. WTF? Sau daca tie rusine asa...invita-l la un film/suc/cafea?

| ByCats a răspuns:

Incearca sa faci cunostinta cu el si sa va imprieteniti pentru inceput