| Mayastra a întrebat:

Imi place oarecum de un baiat pe care nu il cunosc personal, dar pe care il vad in fiecare zi deoarece invata in clasa de langa mine si am prieteni acolo si ma mai duc pe la ei cand am timp.
Mie a început sa imi placa de el dintr-o zi in care l-am vazut uitandu-se insistent la mine.De atunci, privirea lui e inserata in mintea mea si nu prea pot sa o uit.
Se uita la mine cum nu s-a mai uitat un baiat niciodata sau poate ca mi-s-a parut. Avea o privire extrem de sincera.
Eu stiu doar cum il cheama si mai stiu cum e pe Facebook, dar mi-e frica si rusine in acelasi timp sa ii dau cerere. Probabil stie si el de la colegii lui cum ma chema pentru ca ii cunosc pe majoritatea dintre ei.
Acum vine intrebarea:Cum ma bag in seama cu el?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da-i cerere de prietenie pe FB!
Urmatorul pas ar trebui sa-l faca el.

| corbulalbrosu a răspuns:

Ai putea sa-i trimiti pe Facebook un mesaj care aparent sa semene a mirare : Hoppaaa uite peste cine am dat! sau orice alta introducere, prin care sa reusesti sa intri in legatura cu el. Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de felul lui de a fii, in principal sa frecventezi cat mai des pe acolo. Eventual tot iese ceva.

| Mayastra explică (pentru anonim_4396):

O sa incerc sa ma duc mai des pe acolo.Iti mulțumesc de sfat.