| anonim_4396 a întrebat:

Acum ceva timp am pus unele intrebari referitoare la ce parere au fetele despre parul de pe piept sau picioare al baietilor si mai toate au zis ca baietii ar trebui sa se epileze de acesta.
Insa nu credeti ca daca baietii si-ar epila parul complet de pe ei ar incepe sa arate ca acei transexuali care se chinuie sa devina cica femei si-si fac diverse injectii cu hormoni ca sa nu le mai creasca parul pe ei?
Astfel nu considerati ca orice barbat fara par pe el nu este decat un transexual in devenire? laughing rolling on the floor

12 răspunsuri:
| DeeaMarry a răspuns:

Nu, nu e asa.

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

In mod normal, barbatia consta in naturalete, in tendinta de ocrotire a alesei sale, in responsabilitate asumata fata de nevoile familiei sale.Trebuie sa fie ingrijit fizic,sa nu miroase a transpiratie,sa foloseasca un spray\parfum discret,pasta de dinti,sa stie cand sa foloseasca tricoul si cand camasa,sa-si ingrijeasca unghiile.Dar nu vad nimic barbatesc in a se epila, a se farda, ori vopsi parul, ba chiar aceste lucruri le da un aer de tendinta spre feminizare. Fetele care prefera baietii cu tendinte de feminizare, sunt inca la faza papusilor.

| adriang95 a răspuns:

Ok, pe fata, gat si in zona axiala nu prea e bine sa fie par (desi parul facial arata barbatia, prea mult STRICA... mai ales daca e blond si la prima vedere nu se vede [de ce eu?] ) iar in zona axiala PUTE daca e prea mult.
Dar refuz din tot sufletul meu sa imi dau jos mararul de pe picioare sau parul de pe piept!

| LostInBubble a răspuns:

Nu. happy

| EUBMV89 a răspuns:

Eu nu vad de ce ar trebui sa se depileze pe picioare si pe piept (restul zonelor da pentru ca este mai igienic mai ales vara cand se transpira mai mult) daca cineva te place te place asa cum esti si sincer un barbat fara par pe picioare mai ales, hmmmm... nu mi se pare deloc estetic, ce Doamne iarta-ma parca ar fi picioare de femeie, sincer.

| gabby269 a răspuns:

De acord, daca are exagerat de mult par pe picioare, da.Dar daca nu e foarte mult, lasa-l domne acololaughing.Si de pe piept la fe, daca-ti iese prin bluza trebuie sa faci ceva cu el.Insa sunt impotriva parului de pe spatelaughing depinde acum si de persoana, mie sincer nu`mi place unu exagerat de paros dar nici un tip care e epilat si pensat exact ca mine.Un barbat trebuie sa fie masculin.

| aanny a răspuns:

Nu-i adevarat.sa luam spre exemplu vedeteletongue cine s-ar mai uita la ei daca ar fi plini de par. asta e o prostie transexualii isi schimba fizicul complet sani, sistemul reproducator feminin si fata panha la acesorii feminine gen suvite extensii rujuri unghii tocuri rochii! eu sincer nu l-am vazut niciodata pe brad pitt cu rochie sau rujat si pentru aia tot e placut de femei si nu e considerat transexual.cine a spus asta e o tampenie.sincer mai mult imi plac barbatii epilati decat cei parosi.pana si baietii de la modeling se epileaza acum serios cum arata mai bine un baiat cu camasa desfacuta, sa i se vada abdomenul sau sa i se vada padurea amazoniana?tongue

| aanny a răspuns:

Am dat doar un exemplu daca vrei fac referire la doi oameni simpli. dupa parerea me unu epilat tot arata mai bine decat unu cu ppadure.desigur cei care nu au chiar asa mult si e blond si nu se vede nu e nevoie dar acestia sunt foarte putini.si acum sa recunoastem daca ar arata bine cu par de ce s-ar mai epila baietii?>

| aanny a răspuns:

A deci sa inteleg ca pentru tine ti se pare mai bine daca transpira la greu(plus mirosu) si le iasa crengile prin camasa tongue daca asta crezi ca inseamna barbatie ce spui despre barbatii din vechime care purtau parul lung ca femeile? si ei erau transexuali?laughingbig grin

| aanny a răspuns:

Nu ma, dar daca se epileaza inseamna ca's transexuali? si apropo de barba de-a lungul timpului s-au dovedit a fi masculine dar in acelasi timp greu de ingrijit, pentru asta s-au facut lamele de ras bla bla bla si acum e mai bine pentru barbati ca au fata mai usoara si fina, mno la fel si cu parul de pe picioare si piept(cei care au in exces desigur)adica serios nu vreau sa fiu rea dar daca nu s-ar mai barbieri niciunul tunde sau epila ar fi o lume cu femei si maimute si cativa baieti carora nu le creste atat par sau care nu se vede straight face

| aanny a răspuns:

Exact da totusi ma bucur de conversatie macar nu m-am plictisit contrazicandu'newinkingbig grinlaughing:* ceaoo

| alinuta1994 a răspuns:

Salut! Sincer cred si eu la fel. De ce ar trebui baiatii sa se depileze? Persoana iubita de iubeste intr-adevar a doua jumatate o accepta asa cum e si punkt.