| Lilia2621 a întrebat:

Acum citeva zile am esit cu o prietena la o discoteca un de am cunoscut un baiat ( prietenul prieteni mele) cu care m-am petrecut foarte bine (saruturi, dansuri xD), eram putin ametita big grin. La un moment dat mi-a zis ca dorea sa-mi zica ceva dar fara sa strice totul. Mi-am dar seama la ce se referea si nu am zis nimic, atunci el mi-a zis ca daca nu vreau va respecta decizia mea si ca vom continua sa iesim impreuna. Eu i-am zis ca nu am avut niciodata relatii si ca vreau ca prima data sa fie speciala si cu iubitul meu. Atunci el mi-a zis ca ma va astepta pina cind eu voi fi pregatita. Apoi am iesit din discoteca, ni-am plimbat impreuna, si mi-a zis ca nu are rabdare sa-i zica prietenii noastre ca iesim impreuna. Ma simteam cu el protejata. M-a sus acasa, s-a purtat ft frumos cu mine. Ieri m-a sunat si a zis ca vrea sa iesim. I-am zis da dar mi-e frica. Ce ar trebui sa fac ¿ credeti ca vrea sa iasa cu mine pentru ca ii placa sau doar vrea sa se culce cu mine ¿

Răspuns Câştigător
| Danysan a răspuns:

Pai tu ce crezi ca daca te place nu vrea sa se culce cu tine? Orice baiat oricat ar fi de Indragostit de o fata tot vrea sa se culce cu ea dar depinde in ce mod vrea sa o faca si in ce circumstante.Bine ca poti sa te gandesti ca e sincer cu tine si nu e prefacut daca iti zice in fata asta. Baietii care nu vb de asta sunt cei mai periculosi, dar un baiat care iti spune :Uite iubire eu vreau sa fac Dragoste cu tine dar daca nu esti pregatita e normal si te inteleg.Pe de o parte e sincer cu tine si ar trebui in sinea ta sa fi mandra ca te doreste.Acum ca venii vb de asta :Sunt fete care s-ar supara rau pe chestia asta dar pana la urma macar sa fie sincer decat sa se urce pe tine fara sa vrei. Sfatu meu :Iesi cu el si daca te Iubeste asa cum spune atunci o sa te astepte, iar cand esti tu pregatita o sa ai seara ta.Un baiat care Iubeste o fata nu o forteaza sa faca asta cu el stai calma dar daca iti spune nu e nimic anormal.Cand iubesti o fata gradul de atractie sexuala fata de aceasta e mai mare si e normal sa o doresti deoarece e ceva intern care te face sa o vrei.Ar trebuii sa incepi sa te ingrijorezi daca nu o sa mai aduca vb de asta dupa o vreme pentru ca inseamna ca a inceput sa scada acel grad de atractie fata de tine.

| Lilia2621 explică (pentru Danysan):

Ma convinge raspunsul tau... esti fata sau baiat¿ te intreb pentru ca mii interesant daca asta e parerea unei fete o a unui baiat

| Danysan a răspuns (pentru Lilia2621):

Baiat.

8 răspunsuri:
| Ana_4223 a răspuns:

Tu in loc sa te gandesti mai intai la prietena ta te gandesti ca nu stii ce sa faci cu el? Nu e o persoana serioasa absolut deloc, gandeste-te ca asa cum ii face prietenei tale cu tine poate sa-ti faca si tie cu alta fata.
In primul rand daca avea macar bun simt nici macar nu se uita la tine la discoteca chiar daca te placea deoarece esti prietena iubitei lui.
+ faptul ca ti-a cerut sa te culci cu el?
Ti se pare decent si frumos asa?
Rupe legatura cu el s explica-i prietene-i tale ce gafa ai facut.
Inainte sa faci lucruri de genul gandeste-te la astea : "Roata se intoarce"
"Ce tie nu-ti place altuia nu-i face"
Altfel ambele se vor intoarce impotriva ta.
Nu a fost spus cu rautate, am fost cat se poate de sincera.

| Lilia2621 explică (pentru Ana_4223):

Scuze, nu ai inteles. Prietena de care vorbes este prietena mea si prietena luí... si un plus ea are iubit. acestea doi nu su nimic unul cu altul. si in plus el nu are prietena de mult timp

| Dariusuu a răspuns:

O plimbare nu strică nimănui și dacă tot aduce vorba de sex sau pierderea virginități atunci știi ce ai de făcut.

Nu toți băieți vor doar sex de la o fată.

| schmoll a răspuns:

Daca vroia sa profite de tine profita cand erai putin ametita,nu toti baietii vor relatii sexuale,mai iesi cu el si daca mai pomeste de sex,atunci vei realiza,da o sansa, nu lasa frica sa te domine, ai incredere in tine, mult succes, viata ta se poate schimba in bine cu fiecare minut ce trece

| Jackul336 a răspuns:

Il iei putin cam tare si-i explici situatia! daca are ganduri serioase cu tine va respecta intentia ta!

| CheLoo23 a răspuns:

Sincer sa iti explic din cuvintele tale pare a fi un cavaler care asteapta acel raspuns de la o printesa frumoasa happy Sfatul meu dai o sansa vezi cum te trateaza cum iti este cu el nu te grabi sa faci ceva si dupa sa regreti incet incet fara graba nu cred ca iti strica sa fi trata ca o printesa happy bye