| Anxiousy a întrebat:

M-am despartit dupa 1 an si 5 luni din cauza unei discoteci.

(Am vorbit cu ea la telefon, ca sa lamuresc ce este intre noi, asa am simtit.)

Am sunat-o, si i-am spus, ca eu nu pot iesi la discotecile de aici, daca vrea putem iesi in alta parte, si a spus ca nu, ea nu iese in alta parte, ea vrea la discoteca, in toata relatia asta, eu nu am scos-o la discoteca, mi-a spus-o ca un repros "timp de 1 an si 5 luni nu m-ai scos deloc la discoteca", si i-am spus "tu preferi in seara asta sa te duci la discoteca, sau sa te vezi cu mine?" si a spus ca se va duce la discoteca, dar eu pot veni cu ea daca vreau, daca eu nu vreau asta nu inseamna ca nu trebuie sa se duca nici ea, ca noi putem sa avem o relatie si sa ne intalnim dupa discoteca (poate are dreptate aici, dar nu ma simt bine in discoteca), si i-am spus ca eu nu ies in discoteca, si sa imi spuna sigur ce vrea sa faca, mi-a spus ca se va duce la discoteca, si am intrebat-o "esti sigura?" si a spus da, si atunci i-am spus "pa" si am inchis. Eu nu ies in discoteca (cel putin cele din zona mea) pentru ca nu le suport, sunt pline de betivi, de drogati, de tigani.

Vreau sa-mi spuneti cine are mai multa dreptate, cum as putea eu sa ma duc in locul ala daca nu imi place? De ce prefera acolo in loc sa se vada cu mine(imi spune ca s-a plictisit sa se vada doar cu mine fara sa iesim la discoteca.)

40 răspunsuri:
| IloveME a răspuns:

Sunteti tineri si e normal sa vrea sa mai iasa din cand in cand sa se distreze cu prietenii,chiar daca esti si tu langa ea!
Aceiasi problema si in relatia mea! nu este vorba ca nu te iubeste sau ca s-a plictisit de tine,dar ajunge un timp in care incepi sa tampesti,vrei sa mai iesi din lumea asta monotona sa mai dansezi, sa mai schimbi un cuvant cu lumea, nu vrea neaparat sa iasa la discoteca ca sa gaseasca pe cineva mai bun ca tine.
Tu daca nu vrei sa mergi cu ea, nu te obliga nimeni, dar vorbeste cu ea si ramaneti la un acord comun.
Luna are 4 sambete, 2 puteti iesi la discoteca sa va mai distrati si 2 iesiti la un film,o pizza doar voi doi! daca iesi si tu la discoteca nu inseamna ca trebuie sa bagi in seama lumea ci sa te distrezi alaturi de iubita ta,s-o fai sa se simta bine,ceilalti nu cred ca ar trebui sa conteze pentru voi,fiecare are felul lui de a se distra! nu de alta dar odata ajungi la o varsta si te intrebi ce ai facut cu viata ta,te-ai bagat intr-o relatie foarte tanar,te-ai complacut cu situatia,apare monotonia si nici macar nu-ti aduci aminte cu zambetul pe buze de perioada tanara din viata ta!
Intelege-o si pe ea si ajungei la un acord, pacat sa va despartiti dintr-o astfel de prostie.ea te iubeste, dar simta nevoia sa se mai distreze, simte ca lumea ei se termina la tine si a ajuns la monotonie! ca o relatie sa tina trebuie sa si comunicati cu lumea exterioara voua, sa iesiti mai multi!
Repet ceea ce vrea ea nu inseamna ca nu te mai iubeste! lupta!

| Anxiousy explică (pentru IloveME):

Am vorbit cu ea si i-am spus ca voi face un compromis sa merg cu ea in seara asta, dar mai mult de 1-2 ore nu voi sta, si a spus ca nu e de acord, atunci cand e distractia mai mare sa plece, ea nu face un compromis pentru mine (sa nu stam mult), imi da de inteles ca nu ii pasa cu adevarat, si ajung la concluzia ca este mai bine sa nu mai fim impreuna.

| IloveME a răspuns (pentru Anxiousy):

Mi se pare ca cel care nu o intelege esti tu! merge rar la discoteca macar sa stea cat vrea si cat simte nevoia.repet si eu sunt in aceiasi situatie si o inteleg perfect!
Nu inseamna ca nu te iubeste dar vrea si ea putina distractie cu prietenii.aude la scoala cum ies si se distreaza si vrea si ea, e tanara si e ceva normal!
Stiu ca te gandesti la ce mai vrea discoteca daca te are pe tine, discoteca nu inseamna ca mergi acolo doar sa cunosti lume noua si sa vezi cu cine te cuplezi.la ea deja a intrat monotonia lupta pentru ea daca o iubesti,faceti chestii noi impreuna,ajuta foarte mult!
Eu imi inteleg prietenul ca nu il mai atrag discotecile, ca ma are pe mine si vrea iesiri mai mult de familie, cine impreuna vizite la prieteni, dar nah noi fetele ca suntem mai tinere vrem sa ne mai distram din cand in cand si el ma intelege pe mine de aceia cand iesim ma face sa ma simt bine, se distreaza si asa vede ca ma bucur ca am iesit.nu ma face sa simt ca am iesit doar pentru ca am vrut eu si sa ma faca sa ma simt prost si sa regret ca am iesit.prietenului meu nu ii plac manelele deci imagineaza-ti ca trebuie sa se faca praf ca sa se poate distra, dar o face laughing ca sa ma vada fericita si pentru ca ma iubeste!
Esti prea orgolios nu din cate vad nu prea vrei sa lasi de la tine, iar ea s-a cam saturat sa fie cum spui tu si de aceia acum pare asa convinsa ca va iesi fie ca-ti place, fie ca nu!
Deci tu alegi!

| Anxiousy explică (pentru IloveME):

Eu am vrut sa ies cu ea, dar nu sa stau mult, pentru ca mie imi face mai multa placere sa stau doar cu ea, mi-am calcat pe orgoliu si am sunat-o, mi-am calcat pe orgoliu si i-am spus ca voi iesi cu ea dar nu vom sta mult (1-2 ore), mi-am calcat pe orgoliu cand imi spunea "ma gandesc" si eu o sunam doar sa vorbesc cu ea, iar ea imi inchidea cu diverse motive. mi-am calcat pe orgoliu si am plans, caci am sentimente care nu le apreciaza, va veni vremea cand isi va da seama de asta, dar se pare ca aici se sfarseste ce a fost intre mine si ea, ea a ales asta, nu eu. Eu i-am dat de ales sa mergem dar sa nu stam mult, sau sa se duca singura si asta este.

| IloveME a răspuns (pentru Anxiousy):

Da nah poate ar fi o lectie s-o lasi sa iasa singura! poate vede ca nu este assa multa miere cum crede ea la discoteca si isi va da seama de ceea ce simte pentru tine si isi va cere scuze sau ar putea da de gustul distractiei,satula de atata monotonie sa nu ii mai pese de nimic!
O relatie nu inseamna sa fiti numai voi doi impreuna,puteti iesi cupluri la discoteci,pizza, o cafea mai schimbati povesti si va distrati in cuplu! trebuie sa vezi partea buna a lucrurilor!
A si inca ceva si noi cand iesim imi spune prietenul meu ca nu stam mult, dar mereu stam cat vreau eu, iar el cand prinde guatul alcolului nu-i mai pasa laughing poate pentru ca si el simte nevoia sa se distreze, sa rupa monotonia de zi cu zi si sincer ma bucur cand il vad asa!

| Anxiousy explică (pentru IloveME):

In primul rand, nu este "monotonie" cum spui tu pentru ca iesim la terasa, prin parc, un film, cu rolele, la patinoar (in afi ca e deschis si vara), dar nu, ea vrea discoteca. Si eu nu pot sa "prind gustul alcoolului" cum il prinde prietenul tau pentru ca sunt cu masina, nu vreau sa am un dosar penal la politie din cauza ca am fost la "o plimbare" cu ea. Eu am incercat si i-am spus ca nu stam mult si ca voi iesi cu ea, dar ea nu vrea. O sa vada mai tarziu si va regreta pentru alegerea care a facut-o, ma va tine minte toata viata, doar am fost primul baiat din viata ei (a fost virgin)

| forever4you a răspuns:

Cred ca tu, adica fiecare cu ce-i place, putea sa fie si ea mai intelegatoare! Dar macar ai incercat? Poate cu ea o sa te simti bine si n-ai sa mai da atentie betivilor si ce ai mai zis tu. Astea nu sunt motive de cearta, maturizati-va! Sun-o vorbiti, spune-i explica-i ca tie chiar nu-ti place, si spune-i si motivele, fa-o sa inteleaga, alint-o vorbeste-i frumos, nu cu tipete si vorbit in sila! Daca chiar tine la tine, la relatia voastra va intelege! Puteti sa iesiti si in alta parte daca tu nu te simti bine acolo.

| BruneTTe a răspuns:

Are dreptate,iarta-ma ca iti spun asta. Nu ii iau apararea, dar sunt si eu fata si o inteleg perfect.
Sa nu cumva sa te gandesti ca nu mai tine la tine sau alte prostii. Pur si simplu vrea in discoteca si pentru ea, ar trebui sa te duci chiar daca nu iti place. Pentru ea merita sa induri. + ca oricum vei fi cu ea, deci macar compania va fi placuta.
Trebuie sa ii mai faci si pe plac, mai ales daca vezi ca isi doreste atat de mult.

Uite, sa iti explic ceva. Noi (fetele) va iubim mult (in cuplu ma refer) si ne face o enorma placere sa stam cu voi. Dar uneori "statul" asta impreuna nu trebuie sa fie neaparat voi 2 si atat. Sau voi 2 singuri intr-un loc linistit. Bineinteles, trebuie sa existe si asemenea momente dar nu ar strica si ceva distractie adica cluburi sau asa. Daca tie nu iti place genul asta de distractie si ei da, fa-o pentru ea. Oricum din cate imi dai seama, fata ta vrea si ea acum la discoteca nu e vreo obsedata care sa vrea sa mearga noapte de noapte. Daca ar fi asa, cu mersul noapte de noapte, cum tu nu esti genul, intr-adevar ar trebui ori ea sa renunte la iesiri pentru tine ori tu sa iesi cu ea si sa te obisnuiesti sa iesi asa des ori sa puneti capat relatiei pe motivul ca nu va potriviti.

Si eu sunt cu un baiat de 1 an jumate si imi place sa mai si ies. Ba uneori chiar ii reprosez ca nu vrea sa iasa asa des cum vreau eu. Asta nu inseamna ca aleg altceva in locul lui. Uite, de exemplu acum jumate de ora l-am sunat sa-i spun ca as vrea pana in mall ca am ceva scurt de rezolvat si desi imi promisese ca o sa mergem in weekend, mi-a trantit un "scuze pui, dar n-am chef". I-am spus ca ma duc singura si mi-a spus sec "du-te". Pur si simplu pentru ca nu are el chef sa iasa. Ar trebui, chiar daca e lipstit total de chef, sa vina cu mine.Ca nu-i frumos ce face. Nu?!
Asa si voi. Ar trebui si tu sa mergi cu ea. Va aprecia asta, stai linistit. Mai ales ca stie cat urasti tu discoteca.
Fata nu e obligata sa renunte 100% la ce ii place daca e cu tine. Renuntam la ceva o data, de 2 ori dar la un moment dat avem totusi nevoie sa facem lucrul respectiv cu sau fara voi.

Sunt sigura ca am scris o gramada. Sper ca ai inteles ce am vrut sa spun. Sper sa te ajute vreun picut.
big grin

| Anxiousy explică (pentru BruneTTe):

Am vorbit cu ea si i-am spus ca voi face un compromis sa merg cu ea in seara asta, dar mai mult de 1-2 ore nu voi sta, si a spus ca nu e de acord, atunci cand e distractia mai mare sa plece, ea nu face un compromis pentru mine (sa nu stam mult), imi da de inteles ca nu ii pasa cu adevarat, si ajung la concluzia ca este mai bine sa nu mai fim impreuna. Cel putin am incercat

| BruneTTe a răspuns (pentru Anxiousy):

Heiii. Iar gresesti. Daca tot ai facut un compromis (adica sa mergi totusi cu ea) macar fa-l pana la capat si trebuia sa te oferi sa stai cat vrea ea. Mi se pare si normal sa nu accepte.

Adica tu te-ai dus la fata si i-ai spus ca mergi si in secunda 2 i-ai pus deja o conditie (ca nu stai mai mult de 1-2 ore). Daca faci ceva,fa pana la capat,nu asa.
Mai mult iti bati tu joc de ea,chiar daca nu vezi asta.

Iesi cu ea si stai cat vrea. Apoi,daca o sa vrea extrem de des sa iasa in oras, da, poti sa-i reprosezi. Dar nu poti sa comentezi daca vrea si fata o data pe saptamana sa mearga sa se distreze.

Ti-am spus si data trecuta, nu ii poti refuza asta la nesfarsit, si daca e in relatie cu tine, nu trebuie sa stea lipita de tine.Refuzandu-i dorintele o vei indeparta de tine si te va lasa ea.

| Anxiousy explică (pentru BruneTTe):

Am aflat de curand ca atunci cand am plecat eu, dupa cateva minute s-a luat cu altul in brate. Este clar, este o panarama, imi spune mie "nu iubire stau in discoteca eu" cu toate ca mi-a spus inainte ca va sta 1-2 ore cu mine(am stat 3 ore in discoteca) si pe urma vom pleca sa stam si impreuna, si cand a trebuit sa plecam (a venit cu mine, si am plecat fara ea, si nu este normal asa ceva) nu a mai vrut, si dupa ce am plecat s-a luat cu altu in brate. Nu vreau persoane de genul asta, prefer un film la cinema, o plimbare in parc, decat o discoteca (cum sunt cele din zona asta) pline de fum de tigare de te ustura ochii, betivi si tigani si muzica in ultimul hal (nu se intelegea nimic, urlau boxele inloc sa "cante")

| BruneTTe a răspuns (pentru Anxiousy):

Uite.Ai dezbatut atata degeaba.
Trebuia sa spui de la inceput ce fel de persoana e. Atunci,da, ai dreptate. Vorba aia "las-o frate".
Spune-i ca tu nu consideri ca va potriviti, ca va doriti lucruri diferite si ca cel mai bine ar fi sa puneti capat relatiei. Chiar nu are rost sa va tot atacati asa la nesfarsit.
Daca chiar e dispusa sa renunte la a mai fi o..., te va cauta. Daca nu, asta e.

| MishikiCrisy a răspuns:

Tu ai dreptate! Nici eu nu as putea merge intr-un loc ca ala cu acelasi motiv ca tine. Ea de ce vrea numai la discoteca? Se poate oricunde altundeva! Si pentru ca se duce acolo as cam consiferao fufa, de aceea nu stiu de ce esti cu ea. Oricum tu ai dreptate si probabil locul o caracterizeaza, de aceea vrea sa se duca acolo.

| motherfuckerstyle a răspuns:

Daca tie nu iti place sa mergi in discoteca sau sa iesi in general asta nu inseamna ca prietena ta trebuie sa stea mereu acasa.Sunteti intr-o relatie, am inteles, dar nu trebuie sa va rupeti de restul lumii si sa va construiti lumea voastra.De dragul ei ai putea sa iesi din cand in cand, intr-o sambata iesiti unde iti place tie iar saptamana urmatoare unde ii place ei.
Problem solved.

Apropo, mai exista discoteci?

| Anxiousy explică (pentru motherfuckerstyle):

Am vorbit cu ea si i-am spus ca voi face un compromis sa merg cu ea in seara asta, dar mai mult de 1-2 ore nu voi sta, si a spus ca nu e de acord, atunci cand e distractia mai mare sa plece, ea nu face un compromis pentru mine (sa nu stam mult), imi da de inteles ca nu ii pasa cu adevarat, si ajung la concluzia ca este mai bine sa nu mai fim impreuna. Cel putin am incercat

| neutrino a răspuns:

Dreptate are ea pentru ca a inteles ca pamantul nu se invarte in jurul tau.

| Pitzipoanca a răspuns:

Dude, tu esti fetita. Postezi de mai multe ori pe zi aceeasi chestie. Strange-ti mucii, aici nu e grupa mica.
Am inteles, ea e c*rva si tu papagal. Hai pa, idolul femeilor!

| Seby90 a răspuns (pentru Pitzipoanca):

Mi-a placut, bravo.

| Anxiousy explică (pentru Seby90):

De abia acum am aflat, ca ea vrea asa mult la discoteca, ca a imbarligat-o prietenele ei, i-au spus prietenele ei ce naiba, ea nu iese la discoteca, ca ce sta cu atata timp numai cu mine nu mai sta si cu alt baiat, i-au bagat prostiile astea in cap, oricum ma duc la discoteca, o sa am grija sa iasa totul in favoarea mea.

| Seby90 a răspuns (pentru Anxiousy):

Esti penibil prietene. Intai o pui sa alege dintre tine si ea, dai dovada de mare macho ce esti, tipa iti spune ca se gandeste... ii dai papucii. Si dupa te schimbi la 180grade si te duci tu dupa ea la discoteca. Frate, serios? Nu ai pic de mandrie in tine. Mi-ar fi scarba de tine.

| AnabellaXD a răspuns (pentru Seby90):

Mai stii thinking omu' o iubeste thinking

| Seby90 a răspuns (pentru AnabellaXD):

Chiar si asa... mi se pare aiurea rau. Daca pleci pe o idee macar pastreaz-o, sau daca stii ca o iubesti nu esti stupid sa-i dai papucii ca dupa sa. ce?

| AnabellaXD a răspuns (pentru Seby90):

Aici ai dreptate RESPECThappy Ori o ia ori o lasa happy!

| Seby90 a răspuns (pentru AnabellaXD):

Pai, nu e normal ma ana?
sad

| AnabellaXD a răspuns (pentru Seby90):

Bella :* happy Da happy :* ori o iubeste ori nu happy

| Seby90 a răspuns (pentru AnabellaXD):

Mie imi place ana... Ce facem?

| AnabellaXD a răspuns (pentru Seby90):

Discutam aceasta problema pe privat happy prin mesaje happy nu e locul potrivit ok?

| Seby90 a răspuns (pentru AnabellaXD):

Nu poti trimite mesaje.

| AnabellaXD a răspuns (pentru Seby90):

A da thinking

| Seby90 a răspuns (pentru AnabellaXD):

Am dreptate, din nou! HA! Ce te faci acu? sad

| AnabellaXD a răspuns (pentru Seby90):

laughing)rolling on the floor)

| NuMaContrazice a răspuns:

Poate vrea sa se distreze ....sincer nici eu nu suport discotecile, dar sunt unele persoane care le adora si se simt bine, totusi nu trebuie sa te superi asa repede, va puteati intalni si dupa ce vinea de la discoteca, problema e ca acolo (cum spui si tu) is tot felul de betivi si drogati si ar fi trebuit sa mearga cu cineva, nu singura (poate a fost cu niste prieteni)...

| AnabellaXD a răspuns:

Din nou vechea problema cu discotecahappy. Cred ca alegerea facuta de tine este bunahappy. Esti tanarhappy (Parca spuneai ca ai 18 nu?), ai toata viata inainte. De ce sa stai toata viata dupa ea? Mai bine plangi acum doua luni decat toata viata happy. Daca vrea o relatie cu tine trebuie sa te sustina sa fie alaturi de tine si sa te inteleaga. Din cate vad ea are o relatie cu discoteca. happy.Ar fi bine sa mai renunte si ea la discoteci.Si ce naiba discoteca de la voi e poleita cu aur? Tu i-ai propus sa mergeti IMPREUNA in alta discoteca. Daca ea nu vrea. Pa! Uit-o ZIC SI EU!
happy

| NuMaiConteazaNumele a răspuns:

Depinde de ce varsta aveti happy

| danden a răspuns:

Salut!
Ai facut o greseala: ai pus-o sa aleaga intre tine si discoteca.
Daca intr-un an jumate nu ai mers cu ea in club eu zic ca nu e bine, eu am fost in sesiune si vreo 2 saptamani nu am iesit cu iubitul meu si a inceput sa imi reproseze ca stam tot in casa ca si batranii. Adevarul e ca trebuie sa mai si iesiti,sa va distrati, din cate am observat eu,ei i-ar place sa mergeti impreuna. Ce ai face daca ai fi in locul iubitului meu la care i-am impus o zi pe saptamana in care eu ies cu fetele si el sa iasa in treaba lui cu baietii. Intr-o relatie nu trebuie sa te simti sufocat, mai trebuie sa iesi sa te distrezi si fara partener/a, bineinteles nici prea des ca nici asa nu e bine.
Sfatul meu: Vorbeeste cu ea si spune-i in felul urmator: " Mie nu imi place sa merg in discotecile astea pentru ca... dar de dragul tau am sa vin cu tine, daca faci si tu asta pentru mine si te sacrifici la fel ca si mine si vi odata cu mine in localurile care imi plac mie." In felul acesta va impacati amandoi, si tu mergi cu ea desi nu iti place si ea merge cu tien desi ei nu i place. Daca e o fata desteapta va aprecia gestul tau

| Anxiousy explică (pentru danden):

Am fost ca fraerul la disco, a venit cu mine si i-am spus sa mergem acasa (era 1 noaptea, eram foarte obosit si ma trezeam la 7) si a spus ca nu, ea ramane in discoteca, alegerea ei. Nu mai am ce sa discut cu ea

| TonyRoMan a răspuns:

Tu ai dreptate,spune,imi pare rau, dar eu nu vreau sa merg la discoteca din cauza motivului X sau Y, daca vrei sa mergi, nu ai decat, nu pierzi nimic.

| ofata12 a răspuns:

Bravo. ai dreptate happy

| Pikenia a răspuns:

Imi pare rau sa spun, dar ea are dreptate. E normal sa se plictiseasca daca timp de 1 an si 5 luni nu ieseati niciunde...ci doar voi doi. A intervenit monotonia. Tu, daca intr-adevar voiai sa te vezi cu ea, acceptai sa mergi cu ea, desi nu iti place discoteca respectiva. Faceai asta pentru ea, si ii demonstrai ca o iubesti si iti calci peste neplaceri doar pentru ea..nu trebuia sa o pui sa aleaga. Poate ea dorea sa se distreze, sa iasa si cu prietenii. Chiar nu ai dreptate, sorryhappy

| Anxiousy explică (pentru Pikenia):

Citeste cu un post mai sus decat al tau sa vezi ce s-a intamplat, este o CURVA.