| anonim_4396 a întrebat:

Acum doua saptamani cand eram la scoala unde invat sa cant la un instrument muzical intra in camera un baiat care vroia sa ma intrebe ceva dar cand m-a vazut s-a oprit a spus un "ăă" in timp ce se uita la mine si peste 2-3 sec m-a intrebat daca am vazut pe nu stiu cine (eu necunsocandu-l pe baiat), si mi s-a parut dragut dar nu i-am acordat prea multa importanta, urmatoarea saptaman cand am am fost tocmai ieseam din camera si ma intorsesem sa vad daca am inchis usa si fix in fata mea era acel baiat pe care il vazusem cu o saptamana in urma, iar de data asta cand il vazusem..accidental, imediat cum a intrat in campul meu vizual parca timpul a incetinit (ce poetic suna) si il vedeam doar pe el si nimic altceva in jur, si el imi zambea si dupa m-am intors (nici nu m-am mai uitat la ce vroiam eu initial sa ma uit) si dupa zambeam continuu si ma gandeam la ce s-a intamplat, m-am oprit din zambit numai cand am dat ochii cu lumea ca sa nu arat ca o ciudata..ma rog, si dupa cand trebuia sa plecam eu ma asezasem undeva si cand el trecuse pe langa mine ca sa plece s-a uitat la mine a zambit s-a intors si a plecat zambind.voi ce credeti? Si oricum, data viitoare cand il vad vreau neaparat sa ii vorbesc pentru ca nu mai vreau sa stau o spatamana sa ma gandesc continuu la el si nici macar sa nu stiu cum il cheama. sper ca si el simte la fel pentru mine..macar putin acolo :/ adica de 3 zile ma gandesc la el, seara cand adorm, dimineata cand ma trezesc, pana si la scoala..mereu :/ si vroiam sa va intreb, in special baietii, ce sa ii spun cand il vad avand in vedere ca inafara sa ne vedem unul pe celalalt nu ne-am spus nimic? Eu ma gandeam sa ii spun buna cand il vad, sa ii intind mana ii spun cum ma cheama ca asa spune si el si dupa il intreb ce mai face..si eu vreau sa aflu in ce clasa e cati ani are la ce scoala e, daca are facebook ca sa vorbim pe facebook sau whatsapp si nu stiu cum sa ajung la subiectele astea..si pe langa asta, ce parere aveti despre ce v-am zis? Adica credeti ca m-a observat sau ca ma place sau.ce credeti? :/

2 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Bineinteles ca te-a observat insa se pare ca este prea timid sau poate prea "tanar". Daca tu esti mai tupeista de felul tau, il poti aborda si dupa ce veti face cunostinta ii spui ca ti-ai dori sa mentineti relatia pe parcursul saptamanii, sa comunicati si din acest motiv il poti intreba pe ce mijloc de comunicare ati putea sa discutati. Daca accepta ii vei cere pur si simplu nr de tel.sau facebook-ul. Succes.

| neutrino a răspuns:

Ideea ta nu este chiar rea: preferabil ar fi fost sa faca el acest gest!