| PinkyAlinusha a întrebat:

Acum o saptamana am facut-o cu prietenul meu ambii avem 16 ani.Am folosit prezervativ, dar s-a rupt nu a ejaculat in mine, dar de atunci imi vine o secretie vaginala, de culoare mai galben si miroase putin urat. El nu a mai avut contacte sexuale cu nicio fata si nici eu. Poate fi ceva grav? In legatura cu prezervativul care s-a rupt, am fost cu o prietena la farmacie[Bucuresti] si i-am explicat totul farmacistei, aveam de gand sa iau pastila de a 2 zi, insa farmacista a zis ca si daca ar fi ejaculat in mine sansele sa fi ramas sunt putine, ca la varsta lui nu sunt[nu stiu cum a zis]ceva legat de sperma sau spermatozoizi credeti ca trebuia sa o iau? Nu mai sunt cu el, deoarece el vroia iar sa avem contact sexual, iar eu nu deoarece de atunci imi e fricasadVa rog ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
| catthshshshs a răspuns:

S-ar putea sa fie o boala sau o infectie. Sfatul meu ar fi sa mergi de urgenta la medic ca sa nu se complice mai tare.Si ai incredere in medici, doar ei te pot ajuta.
Si baiatul asta, sincer imi este mila de el.Pe viitor ai grija cu cine ai de a face, foarte multi baieti vor doar sex si uite ca fetele au de suferit.winking

10 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu stiu daca el a mai avut sau nu contact sexual, dar tu te-ai ales cu o boala venerica. Du-te urgent la ginecolog, fiindca fara tratament se va agrava.

| Sara a răspuns:

Nici nu era dragoste aia, daca te a lasat pntr asta. Lipsa de responsabilitate. Minte l, zii ca ai ramas gravida, ia vezi ce iti zice? Nu stiu ce sa zic, cred ca ai o infectie, sau poate esti gravida, fa ti un test de sarcina!

| radu75 a răspuns:

Daca miroase urat sunt sanse foarte mari sa ai o boala venerica, sculament in termeni populari. Si in cazul unei infectii secretiile pot avea un miros urat. Primul lucru fa ti un test sau doua de sarcina si apoi mergi la medic de familie. Nu vreau sa fiu rautacios, dar asta se intampla mereu cand incepeti sa aveti relatii sexuale de la varstele astea. Mai cititi si voi, mai documentativa, altfel stati toata ziua pe mess, hi5, facebook si alte chaturi.

Răspuns utilizator avertizat
| jocnecurat a răspuns:

Du-te la un ginecolog!

| emma_6707 a răspuns:

Ia pastila, secretiile alea s-ar putea sa fiepur si simplu secretii vaginale, si ai grija data viitoare

| nitro99 a răspuns:

Cum spunea brigaela du-te urgent la un ginecolog sa iti dea tratament.nu incerca sa te tratezi singura. daca simti nevoia vorbeste cu mama ta sau prietena ta cea mai buna sa mergearga cu tine. in timpul tratamentului sa nu mai faci sex si spune-i si la prietenul tau sa se duca la consult.bafta si nu te speria(nici n-ai idee cate persoane sunt in situatii de genul acesta). pe viitor fiti cu bagare de seama.+: igiena este valabila pentru TOT corpul(pentru zonele intime sunt sapunuri special create pentru igiena).

| alice_3938 a răspuns:

Salut, iti zic eu ce ai laughing ai o infectie urata dar stai linistita ca trece doar daca mergi la ginecolog discuti faci analize si iti da pastilutewinking iti recomand sa mergi, si daca te impaci cu el spune-i ginecologului sa iti prescrie pastile si pentru el pentru ca si el este infectat.ginecologul este cea mai buna solutiewinking pupici si bafta sa te faci bine

| ionika a răspuns:

Pai eu zic ca nu trebuia sa faci asta la varsta ta dar s-a intamplat asta e. dar la 18 19 ani se face sex. fa-ti un test de sarcina si mente-l ca esti gravida sau poate ca chiar esti.

| alex_8244 a răspuns:

Buna, orice fata cand are probleme de genu sa mearga la medic...nu e grav dar el iti va zice cu exactitate ce si cum trebuie luat. Cand este o problema din aceasta nu merge cu presupusul pentru ca e in joc sanatatea ta. Succes. repet nu e grav