| eliza7943 a întrebat:

Acum o săptămâna am făcut sex cu prietenul meu, ejaculand foarte putin in mine apoi terminând afara...
Am avut menstruație de pe 13.05 pana pe 17.05 pe 17 aproape deloc...
Am observat ca mi s-au întărit și umflat sânii foarte tare și ma dor dacă ii ating.
Este posibil sa fi rămas însărcinată? Când pot face un test de sarcina?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Incepand cu data de 9 sau 10 Iunie se poate efectua intr-un laborator de analize medicale un test de sarcina pe baza analizei de sange, prin metoda denumit beta-hCG, al carui rezultat va fi in mod GARANTAT : valabil, valid, sigur si corect in proportie de peste 98%. Iar dupa data de 17 sau 18 Iunie, adica dupa trecerea a minim 21 de zile de la data intretinerii sexului cu probleme, se poate efectua acasa cu succes testul de sarcina pe baza urinei colectate dimineata fiindca rezultatul obtinut va fi in mod garantat si corect si valid in proportie de pesre 98-99%. Multa sanatate!