| anonim_4396 a întrebat:

Acum o saptamana(aproximativ) am facut sex neprotejat. Dupa aproape 2 zile de la contact mi-a venit menstruatia si a durat 6 zile.Pot sa fiu insarcinata?
(am ciclu neregulat)

5 răspunsuri:
| VoidEternal a răspuns:

Daca a fost vorba de menstruație și nu de alta sângerare, nu.

| Ilovedinero a răspuns:

O sarcina se formeaza in aproximativ 3-4 zile. Daca dupa aproape 2 ti, a venit menstruatia si nu a fost mau scurta sau mai " ciudata ca de obicei este ok.In schimb daca la 3-4 zile de la actul sexual menstruatia se intrerupe sau are un flux/culoare/miros diferit de cel normal, exista posibilitatea unei sarcini

| Aanfab a răspuns (pentru Ilovedinero):

Sunt sigura ca este menstruatie deoarece a durat 6 zile si a fost normala.

| Ilovedinero a răspuns (pentru Aanfab):

Atunci nu ai de ce sa iti faci griji.Menstruatia din vreme ce a fost normala inseamna ca nu au existat " defectiuni" ale aparatului reproducator