| FlyButterfly a întrebat:

Acum o saptamana, pe 5 mai am avut un contact sexual protejat, am folosit prezervativ si nu a existat vreun incident neplacut, dar acum am niste dureri de burta ca si cand ar trebui sa imi vina ciclu. Mentionez ca acest contact a avut loc la cateva zile dupa terminarea ciclului, deci mai dureaza ceva pana sa vina urmatorul. De la ce ar putea sa fie acele dureri? Credeti ca exista vreo sansa sa fiu insarcinata? sau totu este de la stresul si teama mea de a nu ma trezi cu un bebe?

6 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Draga mea, ai racit la ovare si ele iti semnaleaza acest lucru.Nu te neglija, iti risti sanatatea.Nu este nimic, mergi frumos la medicul ginecolog, iti va prescrie antibioticele potrivite si in 5 zile vei fi ca noua.Numai nu intarzia,raceala la ovare este prima vinovata pentru trompe uterine infundate.
Si, din moment ce nu au existat evenimente neplacute, nu vad de ce trebuie sa te gandesti la o sarcina.Chiar daca existau, tot e prea devreme pentru orice fel de simptom de graviditate.
Deci, medicul ginecolog si repede!
Multa sanatate!

| Cătălina a răspuns:

Nu exista sanse sa fii insarcinata, ci simplele probleme din viata de zi cu zi si de asemenea stresul sunt oarecum raspunzatoare de aceste dureri! Cu analizele cum stai?

| blaxy a răspuns:

Nu cred...mai precis ai racit un pic.

| diesel94 a răspuns:

Nu, nu ai cum sa fi insarcinata, poate ai racit la ovare. Du-te la un ginecolog daca ai posibilitatea.

| KaTalyNutzuU a răspuns:

Stai relax deodata ce e protejat sexul nu o sa ai nici un,, bebe''

| BOGDANELU_2340 a răspuns:

Este foarte posibil ca prezervativul sa fi fost de proasta calitate si sa se fi spart si in nici un caz nu poate fi senzatia ca ai un bebe ca nu exista asa ceva or ai un bebe ori ai diaree depinde cand te doare daca te doare dimineata e clar ai un mostenito daca nu iti recomand nospa si debridat