| Bumti12 a întrebat:

Trebuia sa imi vina menatruatia pe 25, mentionez ca nu am mai avut contact sexual de doua luni pana sambata trecuta, sambata trecuta a fost protejat, am simptome de ciclu, dureri de burta de vreo 5 zile, dar tot nu-i vine, ce sa fie si ce sa fac sa imi vina mai repede?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Fiindca actul sexual a fost intretinut cel putin teoretic, in ultima zi a ciclului menstrual, reiese in modul cel mai cert si sigur posibil ca a fost intretinut intr-o zi 100% INFERTILA. Din acest motiv chiar si in cazul in care actul sexual ar fi fost neprotejat si ar fi ajuns si sperma in vagin si in acel caz era ABSOLUT/100% IMPOSIBIL sa se poata forma sarcina.
Este posibil ca ciclul menstrual sa nu fie destul de regulat incat sa poata fi stabilit cu precizie data la care se va termina ciclul si va porni menstruatia si din acest motiv apare aceasta asa zisa '' intarziere''. Menstruatia va porni negresit in zilele urmatoare. Sanatate!

1 răspuns:
| Emilian65 a răspuns:

Daca ultimul act sexual a fost protejat nu este posibil sa fii gravida. Asteapta cateva zile ca poate iti vine si ciclul menstrual.