| Exeemii a întrebat:

Acum putin timp, prietenul meu s-a enervat foarte tare, pentru ca nu i-am raspuns la telefon. Adica atunci cand ma suna el, fe obicei sunt cu parintii, si eu avand 14 ani, ei considera ca nu prea e ok sa am iubit, deci nu raspund la telefon, doar atunci cand sunt singura. In schimb i-am lasat mesaje inapoi cu explicatii si l-am sunat toata ziua, dar avea telefonul inchis!
Apoi seara, mi-a lasat un mesaj ciudat, in care imi zicea ca daca nu ii raspund la telefon, se desparte de mine! Ziua urmatoare ne-am impacat si mi-a zis ca a fost nervos cand mi-a scris.
Credeti ca a fost gelos, sau ce sa inteleg? Dau funda :****.

11 răspunsuri:
| Narfundo a răspuns:

Daca prietenul tau va intra pe facebook si iti va vedea intrebarea aceasta de pe TPU, crezi ca o sa fie incantat?! Eu v-am mai spus copiilor.Nu va mai spuneti viata personala, varsta, etc.Intreaba un intelept din grupurile si prietenii tai. Intreaba un var, frate sau parinte.Nu mai intreba pe net.PA

| Exeemii explică (pentru Narfundo):

1. Mi-am făcut un id special pentru TPU.
2. Nu mi-am pus numele real.
3. Sunt multe cazuri asemănătoarewinking

| Narfundo a răspuns (pentru Exeemii):

Lasa nu te simti tu destept si nu imi face cu ochiu.Accepta sfatu meu asa cum e si nu face pe pustiu care le-a gandit de dinainte pe toate.

| Exeemii explică (pentru Narfundo):

Sunt fatăwinking.
Eventual puştoaicăwinking.

| Narfundo a răspuns (pentru Exeemii):

Nu prea ma intereseaza ce esti. Poti sa fi si extraterestru.PA

| Exeemii explică (pentru Narfundo):

Uau, vaaai, ce miştoo :o. Impresionant, vai, ce să spun. Crede-te intelingent. Dacă nu aveai de gând să ajuţi, de ce te-ai băgat? Aşa, din lipsă de ocupaţie?! Vaişamar, fără supărarewinking.

| Vix999 a răspuns:

El cati ani are?

| Exeemii explică (pentru Vix999):

15 :d.

| Vix999 a răspuns (pentru Exeemii):

Mda, crize de copil teribilist si frustrat. Explica-i calm ca tu nu poti raspunde tot timpul cat esti cu ai tai. Si chiar daca nu ai fi langa ai tai, ai o obligatie de a lasa orice faci ca sa ii raspunzi lui sau cum?
Si de la atata lucru el isi permite sa te ameninte prin mesaje ca daca nu-i raspunzi te lasa?
Relatia asta nu va duce nicaieri oricum asa ca stai calma si bucura-te de viatawinking

| ღSecretღ a răspuns:

Gelos, putin zis laughing) sau avea multe pe cat si era stresat si nervos dar eu tot cred ca era gelod laughing

| Sasha203 a răspuns:

La 14 ani despartirile sunt ceva normal. Totusi poate te iubeste si îi este frica ca atunci cand nu-i raspuzi la telefon sa nu fi cu altcineva. ca sa eviti astfel de discutii suna-l si tu mai des, intalniti-va mai des. Fa-l sa aiba incredere in tine si sa te inteleagawinking