| ღ..*Addelly*ღ.! a întrebat:

Acum sa spun si povestea mea am promis lui nony si ma tin de promisiune

Nu am avut o viata asa buna mama fiind insarcinata cu mine a avut probleme trebuia sa aleaga intre a ma face pe mine si probabil a nu ma da pe lume dar a decis sa ma faca.
Ma nascut, doctorii nu mi-au dat sanse de viata eram mica mica, pana la urma m-au trecut in fisa Avorton.
Asistentele de acolo m-au pus pe o tavita si m-au pus undeva mai pe scurt astepta sa ma duc, sa mor, s-a schimbat tura la ele si cineva ma auzit ca tip ca plang m-a luat si ma bagat la incubator AM TRAIT, cand m-a vazut mama asa de mica vai de mine nu ii venea sa ma ia in brate pana la urma ce sa faca a venit timpul sa vin acasa si de atunci numai bolnavicioasa eram iar cu mine pe la spitale, la varsta de 4 ani a vazut ca nu mai cresc in inaltime a luat legatura cu o matusa de-a mea sa ma duca la un doctor sa vada ce se intampla cu mine va spun am varsta de 20 de anii si acum in prezent eu ma mai duc la acest doctor am urmat un tratament am crescut fata de cum eram la un moment dat am intrerupt sa ma mai duc la el asta ca mi-a murit tatal nu mai aveam banii sa ne ducem.
Pana la urma am zis sa incepem din nou sa ne ducem la el am luat legatura cu aceea ruda a mea ea la sunat pe doctor pana la urma a acceptat sa venim iar desi ne-a facut teorie mare, si am continuat sa ne ducem pana si in prezent, daca nu ma duceam ramaneam mica mica de tot desi nu sunt nici acum marebig grin am 1 50 inaltime dar am crescut fata de cum eram...
Am avut si am niste parintii minunatii desi tata a decedat, a fost un tata bun niciodata nu m-a batut din contra cand vedea ca mama ma mai certa ii zicea sa ma lase in pace dar saracul s-a dus sigh a murit de cancer ...am trecut prin multe inebunise de la o vreme si cand sa facut bine la acaparat boala nu se mai putea face nimic era-n metastaza, cand era pe patul de moarte sa zic asa m-a chemat la el si mi-a zis asa: adi sa fi cuminte sigh
A trecut si asta am mers mai departe am ramas cu mama si cu celelalte surori ale mele 2 surori happy, dar si ele fiind maritate,
Despre mama ce sa zic .intotdeauna mi-a facut voile sa am si eu ce au altii copii ceea ce vroiam eu sa straduia si imi lua.Cam asta e povestioara mea, in dragoste nu am avut noroc deloc am fost indragostita de un baiat multi ani dar nu am facut nimic amandoi eram rusinosii si cand sa ii zic eu ca il iubesc nu ma mai placea el straight face a durat ceva pana l-am uitat caci statea aproape de mine si nu a putut fi uitarea asa de repede.
Si acum sunt singura in prezent desi uneori sunt trista caci nu am pe cineva langa mine dar asta e nu am 30 de ani sa ma plang ca sunt singura
Fiecare dintre noi avem o pereche undeva, trebuie numai sa o gasim, si asta se intampla mai devreme sau mai tarziu, si iubirea pe neasteptate
Asta e tot sper ca nu v-am plictisit
la revedere

Răspuns Câştigător
| Flav a răspuns:

@ enigma - esti putin cam rautacios. Stii bine ca si eu sunt, dar unde e cazul. Aici fata si-a expus trairile sincer. Si poate are nevoie de ajutor prin sfaturi, prin a-i ridica moralul. Si a povestit f. deschis si cinstit. Nu stiu cati au avut curajul sa faca asta, tinand cont de greutatile avute. Un punct slab e gramatica am observat, dar nu-i bai, mi-a placut mult libertatea cu care ai expus cuvintele.
Pai, ce sa spun, 1.50?hee hee Stau aici si ma gandesc cat inseamna inaltimea asta. Noi aici insa, nu judecam dupa fizic, inaltime, greutate sau culoarea ochilor, ci dupa vorbe, dupa atitudinea afisata.
Domnisoara, eu spun sa fii mandra de tine. Esti o persoana puternica ce a reusit sa treaca prin multe. Valoreaza-ti mama cat poti de mult, pretuieste-o, ador-o si fa-o sa fie de tine mandra si fericita ca a avut pentru. ce sa lupte. Lasa dragostea, ca decat sa ai relatii pasagere si dupa sa te plangi ca exista riscul sa fi ramas insarcinata sau ca te-a parasit pentru. nu stiu cine, mai bine deloc. Va veni si ea, fiecare avem o raza de soare distribuita. Numai ca la unii rasare mai tarziu. Just wait. Si vei straluci si tu curand.
Ahh.si sper ca n-ai lasat scoala. Invata, persevereaza si respecta. Ai toata viata inainte. Indeplineste-ti visurile pe plan profesional, fiindca iubirea va veni cand nu te astepti si de la cine nu te astepti.
Succes. Si fii mandra ca ai o familie care te-a ajutat si ti-a acordat afectiunea necesara.

26 răspunsuri:
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Povestea ta ma intristat.sad Dar tot odata am zambit vazand ca ai avut putere sa treci peste tot.Esti foarte curajoasa!kiss
Imi pare rau pentru ce s-a intamplat.Fi sigura sa vei gasi un baiat care sa te faca fericita.Pt ca toti ne gasim jumatatealove struck
Sa ai grija de tine si sa lupti in continuare pentru cea ce iti dorestiwinkingkiss

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

@Enigma-Nu mai fi rau. Ea nu a vrut sa impresioneze cu nimic. Mie chiar imi pare bine ca i-am citit intrebarea.Se vede ca este o persoana buna si care a ajut curajul sa treaca peste orice!winking
Bravoo!love struck

| ღ..*Addelly*ღ.! explică:

pentru eu_o_mare_enigma

In primul rand nu te obliga nimeni sa imi citesti intrebarea nu se poate a nu se comenta vad
Eu nu stiu de ce stai pe site acesta
scumpule/scumpo aici e un site pentru a da sfaturi pentru a ajuta nu pentru a critica
ceao

| ღ..*Addelly*ღ.! explică:

Si te rog eu frumos sa imi ocolesti intrebarile de acum incolo nu am nevoie de asa raspuns mersi pentru intelegere

| ღ..*Addelly*ღ.! explică:

Gata am ziso o zic o data nu de 100 de oriwinking si nimeni nu e obligat sa citeasa in fine papa

| ღ..*Addelly*ღ.! explică:

Va multumesc mult pentru aceste fraze frumoase va multumesc pentru ca mi-ai citit aceasta povestioara si m-ati inteles va multumesc
Multa sanatate tuturor

| Linda a răspuns:

Esti o scumpa.

| M.J. a răspuns:

M-ai facut si pe mine sa plang... dumnezeu ne pune pe fiecare la cate o incercare... dar unii(cum esti tu)nu merita sa sufere atat... e bine ca tot ce a fost mai greu a trecut...fiecrae avem cate o durere(mai maie, mai mica)in suflet, dar nu toti au curaj sa o faca publica... te felicit pentru asta... o sa te ajute dumnezeu si o sa iti gasesti fericirea...trebuie sa ai incredere si credinta

| ladybird a răspuns:

Ei iti spun ca ai avut si ai mult curaj sa poti trece peste toate. Te felicit din inima pentru asta.

| Viuvi a răspuns:

Off :X
Dumnezeu ti-a dat putere sa treci peste toate!

| alexdop21 a răspuns:

O poveste socanta, in tine am vazut puterea pe care eu ca baiat nu cred ca am avut-o vreodata, nu iti fa griji in legatura cu dragostea ca o sa apara si ea, adica acum glumim nitel dar uite cum sta treaba : o vecina de-a mea are 130 de kil si luna asta s-a maritat, adica uite vezi fiecare isi are perechea undeva! Tu ai avut o viata destul de grea si tulburata, cred ca puterea pe care o ai in cuvinte este de la parinti tai! Best regards

| frumusica80 a răspuns:

Esti forte curajosa te felicit din tota inima....pa

| byenkutzyk a răspuns:

sadEsti deosebitalove struckN-am cuvintesad...Si eu te felicit pentru ca esti atat de curajoasakiss...Sa te ajute Dumnezeu! Iti doresc multa sanatate!kiss

| Gabry a răspuns:

Te admir mult pentru tot ce ai facut! Nu toti oamenii pot trece prin ce ai trecut tu, mai ales eu!
Sa fi sanatoasa si sa ai parte de copiii care sa te iubeasca asa cum ii iubesti si tu pe ai tai!
Ai tot respectul meu!

| Gabry a răspuns:

*copii

| Abcfunny a răspuns:

sadchiar mai facut sa plangsadimi pare extrem de rausadsper sa iti gasesti pe cineva care sa te iubeasca asa cum estisad

Multa sanatate iti doresc!

| Elly4all a răspuns:

Sunt atat de impresionata de cele prin care ai trecut, si ma bucur ca ai avut puterea sa continui, te felicit esti demna de admiratie oricui si ca sa nu mai zic ca intr'o zi iti vei gasi si tu perechea care te va face fericita si nu vei mai avea niici'o grija.foarte impresionanta povestea.iti doresc multa sanatate si noroc in continuare:* ai grija de tine :*

Răspuns utilizator avertizat
| margaritar a răspuns:

Plangbroken heart...cand aud povesti de genul acesta ii multumesc lui Dumnezeu pentru ceea ce am...sa te ajute Dumezeu sa iti gassti jumatatea

| denisa0906 a răspuns:

Sunt sigura ca esti o persoana puternica in firea ta ma bucur sa aud ca ai mers mai departe :X imi plac genurile de persoane care trec cu bine ma bucur pentru tine sper sa iti gasesti perechea potrivita :X toate la timpul lor :X

| SpikE a răspuns:

crying mi-au dat lacrimile crying

| WhiteWings a răspuns:

Frumos... m-ai impresionat adanc...esti foarte norocoasa ca ai o mama care te iubeste...as dori sa am si eu o mama asa... te pooop

| Diva a răspuns:

Adelyyy esti o persoana minunata.Iti doresc sa ai puterea si intalepciunea necesara sa treci peste toate problemele vietii.Succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa stii ca, chiar daca, marea iubire nu va exista, pentru ca nu este regula, iubirile trec si vin, copii sunt marea iubire a vietii, ii vei avea te vei bucura de ei, si sa speram ca vor fi mai sanatosi ca tine, analize din timp sa nu aiba aceleasi probleme, sper sa fie totul ok, despre iubiri, toate trec si vin, or sa fie, sanatate iubita.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fiint un site pentru ajutor, ma bucur ca ai avut curajul sa ne spui povestea ta. Nu este o poveste prea fericita, dar sunt sigura ca va avea un happy end. In toate greutatile prin care ai trecut, ti-a fost alaturi tatal, un om bun cum spui tu si, mama. Esti o domnisoara tare sensibila si curajoasa. Eu, ma bucur ca ne-ai spus povestea ta si, faptul ca ti-ai usurat sufletul, impartind cu noi tristetile tale, te ajuta. Iti multumim pentru incredere si mi-ar placea sa fim prieteni si aproape de Adi, cei care am citit povestea ta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vei intalni si tu iubirea. Nu-ti fa griji! Nu-s prezicatoare, dar stiu.