| DaRlInGiLuSiOnS a întrebat:

Mama e despartita de tata de cand aveam 6 ani.Acum ea s-a recasatorit imi face toate poftele dar ce spune barbaso aia e nu conteaza ce spun eu daca el spune ca azi imi ia netu pai mil ia.Nu e nici el rau ma inteleg bine cu el sa rugat de mama sa-mi cumpere masina imi face toate voile dar sau certat odata pentru mine si mama mi-a spus ca ma joaca in picioare si ca mor din mainile ei daca se desparte de el. El ma intelege mai bine ca ea chiar daca mie tata vitreg nu i-am spus lucru asta dar vreau sa il spun ca sa stie dc ma port asa cu mama si dc o resping. Iar cu tatal meu vorbesc odata la o luna simi vine sa plang cand ma gandesc la el si daca aud o melodie cand vb cu el ma alinta nu tine cont ca am 18 ani el zice ca am 7 mie tare dor de el si stau si ma gandesc ca poate daca era langa mine nu eram asa.Am luato pe cai gresite am inceput sa fumez stau noptile afara mi-am bagat auru in amanet cate nu am facut si toate pentru ca nu am cui sa ma descarc am zis ca ma duc la psiholog dar nu am timp.Stau cu un tip de 3 ani dar si el ma bate uneori pentru ca e gelos tine la mine stiu asta dar ce e in capu lui numai el stie. V-am spus in mare povestea mea sa ma descarc ca nu am la cine sa apelez si un sfat de-al vostru conteaza foarte mult pentru mine.Fie ca ma acuzati.Ma mir ca nu am facut vreo prostie pana acum cum fac adolescentii in ziua de azi.Sunt o fire puternica si nici eu nu stiu cum de mai am putere. Poate ca va ganditi acum ca CE PROBLEME ARE FATA ASTA PE CAP dar nimeni nu stie de fapt ce e din cauza ca am crescut fara tata am luato pe cai gresite si nu stiu ce sa mai facsad

Răspuns Câştigător
| BeBBeN1SR a răspuns:

Buey, am citit si intr-o mare parte din povestea ta m-am regasit, dar mi-am revenit. Ma rog, inca fumez ce-i drept laughing cu asta am ramas!
Mi-e greu sa te judec, pentru ca nu te cunosc. Imi pare rau ca te complici intr-o relatie distrugatoare... Care probabil ti-au influentat destul de mult si deciziile astea multe si gresite! Cat despre maica-ta, nu cred ca e cazul sa o iei in nume de rau. Priveste dintr-o alta perspectiva. Tu indragostita, ea impotriva sau un pic nemultumita... Probabil ca ai avea aceleasi reactii ca ea, cine stie? Eu nu mi-l aduc aminte pe tata, a plecat cand aveam 4 ani cam asa, si la fel ca tine, am tata vitreg, si am urmat destule cai gresite. Dar am gasit pe cineva in urma cu 3 ani jumate, care spre deosebire de altii cu care am fost, a stiut sa ma respecte atat de mult incat gandeste-te ca 1 luna jumate nici nu m a sarutat, si nici nu m a pipait. A asteptat sa fiu eu pregatita, deci gandeste-te cat i-a luat sa facem si mai mult laughing Dar slava cerului, acum ne am si casatorit.

Nu stiu ce sa zic, ai nevoie de un prieten! Si fara suparare, de un alt iubit... Nu-mi imaginez o astfel de viata! Chiar vrei sa ajungi vedeta de la stirile de la ora 5 in cateva zile, luni, ani? Fa-ti ordine in viata, treci peste si stabileste ti noi prioritati. O sa fii bine!

PS: daca vrei sa mai vorbim sau simti nevoia sa te descarci, incearca sa mi dai add : copila_ostila.

4 răspunsuri:
| Coco_3708 a răspuns:

Si eu cresc fara tata si stiu cum e te inteleg perfect e foarte nasol adica sa cunosti atatia ppotentiali tati adica iubitii mamei tale e groaznic si gen trebuie sa zambesti si sa te comporti frumos cu fiecare ca altfel dai de necaz cu maicata mdaa stiiiu inteleg perfect e foarte nasol insa nu trebuie sa o iei pe cai gresite de ce nu iti gasesti o prietena foarte buna caruia poti sa te descarci, iar la faza cu gagicatu care te bate ma rooog cam aiurea nu inteleg cum de te si bate te si iubeste... sdaa e extrem de nasol sa vb cu taicatu la telefon si gen iti imaginezi cum ar fi fost viata ta daca si el ar fi fost cu tine saaau intrebarile alea stupide de sarbatori cand esti mic gen oare tata de ce nu e langa mine sa imi puna cadoul sub pom sau de ce nu a venit si el la serbarea sau numai din astea... ft ft nasol oricum trebuie sa treci peste sunt foarte multe faze nasoale cred ca toti care au parintii divortati stiu asta dar gandeste-te asa mai bine cu ei divortati decat sa fi crescut numai in certuri

| dudutm a răspuns:

Daca esti puternica de ce te lasi batuta de prietenu tau? Asa se comporta unu ce te iubeste? Eu nu cred...asa ca cea mai buna decizie e sa te desparti de el, o sa-ti gasesti altu si o sa uiti de el.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Urmeaza-ti instictul. ai incredere in tine.nooooooi toti te sustinem happy

| amalia00 a răspuns:

Sa stii ca si la mine este aceeasi problema ca nu stau cu tata si mama s-a recasatorit, iar cu sotul ei nu ma inteleg de loc si am luat-o pe cai grasite dar la un moment dat mi-am dat seama ca nu are rost sa imi fac mie rau doar pentru a ma baga mama in seama.Si in cazul lui tata mie foarte dor de el si incerc sa tin foarte mult legatura cu el poate ar trebui sa faci si tu la fel.Iar daca cu mama ta nu te intelegi poate ar trebui sa vorbiti pe tema asta iar daca nu se rezolva sa te muti la tatal tau.