| anonimanonima a întrebat:

Acum un an, a murit bunica unui prieten. Eu am trecut pe la blocul unde a murit, si am vazut-o putin de pe geam in sicriu pentru ca statea la parter. Seara cand am ajuns acasa, am adormit. Mama era in dormitor, la calculator. Si eu incepusem sa incerc sa vorbesc si sa ma misc! Nu puteam sa respir nici sa ma misc, nici sa vrobesc! Mama a venit langa mine, si dupa si tata, ei incercau sa ma trezeasca, dar zici ca cineva ma tragea din alta parte. De ex mama si tata erau in partea dreapta si simteam ca in partea stanga cineva ma tragea de mana.Mana mea se misca singuraa! Mama si tata mi-au zis o rugaciune.thinking si dupa m-am trezit, am baut apa. Oare ce-o fi fost? Un vis? Sau.ca murise bunica acelui prieten eu ma gandeam. SCZ CATEG!

11 răspunsuri:
| answer a răspuns:

Sa sti ca si eu am avut o experienta asemanatoare! Si la fel nu ma puteam trezi desi eram ud leoarca si plus de asta tipac ca din gaura de sarpe; ceva ma chinuia, era ceva urat, cred eu ca dracul, deisnu am fost in iad sa ma conving ca el a fost; numai ca am vazut un mort care nu avusese o viata tocmai crestineasca! Si in cosciug parea suparat, parea ca si cum regreta viata lui! Eu cred in Dumnezeu si evident si in diavol si cred in viata de dupa moarte si sunt convins ca toate aceste intamplari au o legatura! Si tatal meu a patit ceva asemanator, cand a murit un unchi de-al lui, a dormit in aceeasi casa unde era tinut mortul (fiind la tara si neducand nimeni mortii la capela!) si cand dormea a inceput sa vada o umbra neobisnuita care urca pe el, l-a tinuit la pat si a inceput sa-l sugrume! Nu a mai putut respira si dupa ce a facut semnul crucii cu limba, acea umbra l-a lasat si el s-a trezit! Noi nu ne putem explica multe, dar asta este, se intampla si e clar ca nu poate fii doar subconstientul nostru! Asta e parerea mea! Fiecare e liber sa creada ce vrea!

| Youcomewithmeinhell a răspuns:

Nu aveti de unde sa stiti poate o fi vazut-o si s-a speriat a adormit si nu putea sa respire cum explicati asta?

| ToxicGirl a răspuns:

Hmm.este destul de ciudat.dar lumea aste e ciudata si ne putem astepta la orice.ori ai visat tu ceva si nu iti mai amintesti.pur si simplu.sau e vb de ceva paranormal.

| cLeILa a răspuns:

Oau,era din cauza femeii batrane,probabil ai avut un fel de soc ceva, cand ai vz pe gea,.se mai intampla, nu te speria. fundita?

| Cåpåċεl a răspuns:

A fost un vis, ti sa miscat mana, cum se misca oamenii cand sunt somnambuli.stai linistita nu e nici o paguba.

| eduardinoedy a răspuns:

Pari prea stresata

| looolliika a răspuns:

Wow e ciudat straight face bine eu desi nu cred in multe chestii in fantome si chestii de genu cred.si in orele fixe happy e posibl orice... eu ma uit mereu la fenomenee stranii. marog alea sunt reconstytuiri dar avand in vedere ca siunt si oamenii aia care ia povestesk acolo. nu stiu eu chiar cred ca exista spirite care umba pe langa noi straight face

| Miriamm a răspuns:

A fost un vis sigur...si faza cu bunica prietenului si ca ai vazut.o a fost doar in imaginatya ta, doar tu te-ai gandit acolo.Inainte sa dormi, spune rugaciunea si o sa vezy ca o sa fie binewinking:*succes

| coooooo a răspuns:

Probabil nu are nicio legatura cu niciuna. Exista niste *dracusori*care iti apar in somn pentru a te omora. Si eu am patit tot ceva de gen.dar pe mine ma strangea de gat...Asta e trebuie sa incerci sa uiti si se zice ca e cel mai bine sa iit faci cruce cu limba cum simti asta si dispare.Bafta

| CosminCrS a răspuns:

A fost un vis ai o imaginatie bogata.Fa rugaciune in fiecare noapte.Totul se intampla in imaginatia ta.Gandeste-te ca a fost un vis nu trebuie sa te panichezi acum.

| dany33l a răspuns:

Un vis sigur!