| MariaaCdr a întrebat:

Aseara am visat-o pe bunica mea care este moarta de 6 luni si in vis am visat-o tot moarta in sicriu si eu ma rugam la ea sa nu ne lase sa ne vegheze sa aiba grija de noi si sa ne dea sanatate la toti. Oare este ceva de rau? Un motiv de ingrijorare? Si inca ceva, am dormit cu verisoara mea la mine si astazi pe la 7 dim m-am mutat in alta camera si am adormit si pe la 8 jumate asa a venti vara'mea sa ma trezeasca si nu puteam sa ma trezesc, sa ma misc. Ea mi-a zis ca deschideam ochii si ii dadeam peste cap, ii inchideam si iar ii deschideam mari si ii dadeam peste cap (Dar eu una nici nu stiu eu stiu ca ii deschideam asa intredeschisi si nu puteam sa ma trezesc sa-i tin deschisi) si culmea este ca eu aia visam exact asta ca incercam sa ma trezesc si vara'mea tipa la mine sa ma trezesc iar eu tipam ca nu pot sa ma ajute si ii intindeam mainile... asta ce o mai fi? chiar m-am speriat... va rog sa nu luati in ras, multumesc!

2 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Nu te speria.Pur si simplu a fost un vis. Visele apar din mulțimea gândurilor.

| petitconseil a răspuns:

Da-i de pomana ceva,un mar, un pachet de biscuiti, ceva de mancare la cineva strain, care nu e ruda cu tine, si nu o vei mai visa.Nu te mai lua dupa altii ca visele sunt doar o aiureala a gandurilor sau ca te-ai gandit tu prea mult la ceva si nu mai stiu ce.Visele cu morti inseamna sa dai ceva de mancare cuiva, pentru linistea si odihna celui adormit.Presupun ca bunica ta te-a iubit mult de asta iti apare in vis...