| mankovskis a întrebat:

Acum vreo 3 luni am cunoscut pe un site de,, agățat" un băiat foarte dragut.El mi-a spus de la inceput ca nu vrea iubita pentru ca e ocupat(face baschet )si isi dedica timpul pentru asta.Mi-a zis ca vrea sa facem sex si am acceptat, dupa care ne-am mai vazut pana acum de câteva ori tot pentru asta.Îmi place mult de el si m-am îndrăgostit de el dar mi e rusine sa i zic.Mereu cand ne am vazut am facut doar sex si atât.Credeți ca ar trebui sa i spun ce simt? Sau sa astept sa tina si el la mine?

14 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Din cate inteleg, conditia relatiei voastre este sex fara implicare. Nu cred ca poti schimba regulile pe parcurs, trebuia sa nu accepti asa ceva daca stiai ca nu poti face fata. E mai bine sa va despartiti si gata, mi se pare greu de crezut ca va accepta sa te transforme din furnizaore gratuita de placeri in partenera oficiala.

| ROB3RT89 a răspuns:

Nu are timp de o relatie dar are timp de "site-uri de agatat" cum le zici tu!
Omu a fost sincer si direct, ti-a propus si ai acceptat.
Daca era interesat iti dadea el niste semne.
Sau poate ti-a dat si nu le-ai vazut.
Acum poti sa-i spui ce simti, chiar nu ai nimic de pierdut!

| RAY a răspuns:

Baiatul a fost sincer cu tine de la bun inceput, tu acum vrei o relatie cu el, eu unu isi recomand sa i spui asta si lui

| lpavel a răspuns:

Cred ca ar trebui sa-i spui ca-ti place mai mult de el decat de un partener de sex, si vezi reactia lui, oricum daca te place si el iti va spune daca nu atunci asta nu se va schimba chiar daca vei astepta...

| Hammurabi a răspuns:

Dacă el a pus o condiție de la început iar tu ai acceptat-o, normal e să nu spui și să nu încerci nimic. Așteaptă, poate ai norocul ca ideea să vină din partea lui.

| alina2k18 a răspuns:

Pai daca ti-a zis clar ca nu vrea iubita ce mai vrei?
Strict pentru sex si-a facut cont pe site-ul de agatat, daca tu visezi la relatii, sentimente si atasamente e strict problema ta.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Soune-i ce simti ca s-ar putea sa il pierzi daca nu o faci, si cine stie poate si el te place.

| siriusblack98 a răspuns:

Unu' la mana daca omul are timp de site-uri de dating clar are si pentru o relatie, dar nu vrea bataie de cap ori deja are pe cineva si isi doreste ''prospaturi''.Doi la mana, tipul ti-a spus de la inceput ca nu vrea decat sex, fara implicare emotionala iar tu ai acceptat.Individul daca ar fi dobandit in timp sentimente pentru tine nu cred ca i-ar fi fost rusine sa iti spuna asa ca dragostea ta in acest punct este neimpartasita.Sunt destul de sigur ca daca-i spui ce simti, nu va accepta sa va mai vedeti.Cea mai buna solutie in situatia ta este sa astepti si sa lasi lucrurile sa vina de la sine.

| PersonajFictiv a răspuns:

Deci,el a zis de la inceput ca vrea doar sex de la tine pentru ca sa nu ai alte asteptari de la el, sa nu fii ranita.
Putea sa te minta ca vrea o relatie si sa iti dea speranta falsa dar a fost sincer si ti-a zis din prima ce vrea el si ce poate sa ofere el.
Astea fiind spuse, inseamna ca trebuie sa iti asumi 100% responsabilitatea cand vine vorba de algerea pe care ai facut-o,ai intrat in joc, daca iesi din el ranita, e vina ta.

Mai sus a zis cineva o prostie, cum ca tu trebuie sa taci si sa nu-i spui lui.
Total pe langa.
Nu alegi de cine esti atrasa, nu alegi pentru cine ai sentimente profunde, doar se intampla sa le simti.
Nu aveai de unde sa stii la inceputul relatiei voastre de meet & f.u.ck ca o sa ajungi sa simti ceva ( bine, asta daca la inceput nu simteai, ca daca simteai la inceput si tot ai intrat in joc cu speranta ca o sa il faci sa simta si pe el ai facut o mare prostie).
E bine sa-i spui, ca se poate intampla si la el ce se intampla la tine,sa simta si el ( desi,sunt aproape sigur ca i se rupe lui de tine si de o potentiala relatie cu tine, dar e o mica sansa acolo ). Deci, vorbeste cu el, spune-i ca ai inceput sa simti.
Fii pregatita sa aceepti adevarul ( ca i se rupe de la radacina de tine ) si mergi inainte, de acolo ori alegi sa ti-o mai tragi cu el ori sa termini relatia ca sa nu incepi sa simti si mai mult si apoi sa suferi mult mai mult ca acum ( ca mda, masochismul asta ).
Dar cum nu sunt Merlin, poate ca o sa poti avea in timp o relatie cu el, eu doar ti-am spus o parere.

Oricum, multa bafta draga Mankovskis!

| Pool77 a răspuns:

Pai, de carpe avem nevoie in lumea asta, ca si o carpa esti perfecta.
Daca el ti-a pus conditiile din start, ca vrea doar sex, care e intrebarea?
E vina ta ca ai pus sentimente in asa ceva, bucura-te ca macar intretii relatii sexuale cu el si aia e.

| Romanul86 a răspuns:

Spune-i ce vrei tu de la el dacă nu e de acord nu mai vorbi cu el.

Răspuns utilizator avertizat
| Silwian a răspuns:

Zi mi si mie site ul ala de agatat! Te rog frumos!

| AdelaElena88 a răspuns:

Ce comentarii dure pe aici...Personal, cred ca nu a fost o idee foarte buna sa accepti jocul asta, sexul fara obligatii merge mai mult la barbati decat la femei( sunt foarte putine femei care pot face asta, in cele mai multe cazuri, femeile se ataseaza da partenerul sexual) Eu zic sa ii spui ce simti, sa te astepti la un refuz si daca te refuza sa ii spui ca nu mai poti continua si sa incerci sa iti gasesti pe cineva. Eu nu recomand siteurile de dating, iesi, cunoaste, nu te mai aventura in relatii sexuale inainte sa cunosti o persoana. Ai mai multa rabdare, nu alege chestia asta pentru ca te simti singura.E mai frumos sa ai rabdare, sa ai o relatie stabila, bazata pe mai mult decat sex si atat. Merita sa astepti.Cu totii facem greseli, multa sanatate!