| simpLemk a întrebat:

Am si eu o mica problema uriasa. happy (Pt inceput, voi nota fata cu "A") Sunt clasa a 12-a, A este in clasa cu mine din cls a 9-a, ea este un pic plinutsa, nu ma intereseaza aspectul ei. M-am indragostit de ea pe la sf. clasei a 9-a, pentru caracterul ei. Mi-a fost frica sa ii spun, eu neamaiavand o prietena inainte. Pana la urma in clasa a 11-a, timp in care am fost cei mai buni prieteni (asa spunea A dar eu voiam ceva mai mult) i-am spus sa imi zica daca ma iubeste (dadea semne ca ma iubeste). Acum, ea este imprena cu un baiat pe care la cunoscut pe fb si se vad fffff rar (1 data cam la 2-3 luni), mi-a spus ca ma iubeste si ca vrea sa fie cu mine, i-am spus ca daca se desparte de el accept. Eu orbit de dragoste si de faptul ca o iubesc de aproape de 3 ani, am acceptat sa fim imp, chiar si cu iubitul ei (M). Bun, am fost cu ea 4 luni, timp in care s-a vazut de 2 ori cu M. Mi-a promis de cateva ori ca se desparte de el, a facut-o cand eram langa el, dar apoi s-a impcat cu el, din cauza familiei ei.
Acum imi spune ca ma iubeste, ca vrea sa fie cu mine si recunoaste ca inca tine si la M, dar vrea sa fie cu mine. Dar ea incearca sa se desparta de M, dar mama si tata`l ei o obliga practic sa se impace cu el. I-am spus de nenumarate ori ca e decizia ei, dar nu intelege. Eu o iubesc enorm de mult, simt ca si ea ma iubeste, dar nu stiu ce sa fac.
Am nevoie de un sfat, sa o mai astept? Sa mai sper ca o sa fim impreuna? Sa cred ca voi fii impreuna cu ea? Imi doresc foarte mult asta.

Răspuns Câştigător
| antimulte a răspuns:

Odata ce a dat gres, si mai zici si ca e impinsa de familie spre ala, ia-ti inima in dinti si ori ii mai dai o ultima sansa, ori pui piciorul in prag si o trimiti la ala. Nu se merita sa pierzi vremea aiurea in timp ce ea mananca de la 2 usi.

10 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Nu prea ai ce face. Ea este puiul mamei si al tatei si va face ce zic ei atata vreme cat nu iese de sub aripa lor. Si va mai trece multa vreme (si probabil si o casatorie!?!) pana va putea si ea sa stea de capul ei, sa nu se ia tot timpul dupa ce zic ei. Eu zic ca minim 6 ani, ce zici, stai sa astepti atat?

| zurick a răspuns:

Inca n-am priceput de ce esti cu ea cat timp ea inca e cu acel M? Poate pentru ca faci ce simti...Acea A este fiinta umana rationala? Deci poate si singura sa faca unele decizii, iar familia ei ar fi normal sa-i accepte deciziile.A ar trebui sa faca ce crede dansa nu ce cred parintii ei.Tu, desi stiu ca tie greu ar trebui sa nu mai fii cu A pana se desparte de M.(Gandeste-te si tu cum ai reactiona tu daca ai fi acel M si ea s-ar intalni cu altul)

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Lasa gelozia, daca te place bine daca nu nu pune conditii

| Nickname1890 a răspuns:

Ma ma lasi... asta e vrajeala cum naiba sa o oblige ai ei sa stea cu baiatu ala? Ce suntem in secolul IXX?

Daca ea sta cu ala este pentru ca ea vrea sa stea cu ala, chiar daca ii spun parintii anumite lucruri daca isi dorea cu adevarat sa se desparta de ala se despartea pana acum.

Tu trebuie sa fii ferm si sa ii spui asa. Fata, tu sa ma cauti dupa ce te desparti de M. Pana atunci la revedere! Si din momentul ala nu mai pui mana pe telefon sa o suni si nici nu te mai vezi cu ea. Daca isi doreste cu adevarat o sa te caute ea!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu vreau sa ma gandesc ce ar fi la gura ei daca ar fi ea in situatia ta.
Probabil ca deja si-a format parerea ca accepti ca ea sa fie si cu altul. Asta nu e bine deloc. Din pacate, nu va vad un viitor prea stralucit. Dar tu decizi ce inseamna viitor stralucit pentru tine.

| Jony123 a răspuns:

Dar carei faza cu familia ei de o obliga sa stea cu acel baiat? straight face
Sincer daca are un motiv credibil (verifica) continua relatia si gasiti amandoi o solutie, asa ea se va simti mai protejata de catre tinewinking
O iubesti, o respecti, o accepti! Dar asta sa fie reciproc, gaseste cumva o modalitate sa-i spui aceste cuvinte si asta e un apropoo pe care trebuie sal inteleaga thinking

| MultPreaInteleptulTractorist a răspuns:

Si uite asa va duce de nas pe amandoiwinking

| SpitalulDeGlumeti a răspuns:

N-o mai baga in seama o saptamana de zile sa vezi ce face

| CristianGrigor1986 a răspuns:

Ideea e urmatoarea.Ea face din 2 unu : pe el il tine pentru comunicare, pe tine pentru apropierea fizica.Cat despre faptul ca parintii o forteaza sa fi cu celalalt, trebuie sa dai mai multe detalii ca sa ne dam seama daca e abureala sau o problema reala.Din detaliile astea vagi, pot presupune ca parintii prefera ca ea sa fie cu respectivu pentru ca exista mici sanse sa sa culce cu el.Repet,s-ar putea sa gresesc deci detalii in privinta asta sunt binevenite.

| deea1155 a răspuns:

Inseamna ca are niste parinti ff,, ciudati,, in mod obisnuit relatiile care pornesc pe net sunt privite circumspect de parinti... Poate familia ei are ceva cu tine iar ea nu stie cum sa iti spuna asta.