| principessa1994 a întrebat:

Ah dragostea asta. Te pune la multe incercari.Cum poti sa arati cid de tare iubesti o persoana?

1 răspuns:
| ASIGURATORUL a răspuns:

Iti doresti sa fii mereu in preajma acelei persoane si faci orice ca sa se intample asta; ii vorbesti frumos si periodic ii faci complimente (mare atentie sa nu fie un compliment pe care ea(el) sa creada ca faci misto); mici atentii cand se iveste ocazia (un mic cadou, o floare(daca esti baiat), un suc); nu mai ai ochi pentru o alta persoana decat pentru el(ea), iar cel mai important este ca cealalta persoana sa isi dea seama de asta; ii zambesti mereu cand va vedeti; ii esti alaturi atat in momentele grele ale vietii cat si la distractie; incerci sa fii foarte deschis si sa nu ii ascunzi nimic din ceea ce ti se intampla zilnic; te deranjeaza daca o alta persoana ii face curte (deh, gelozia).