| RAY a întrebat:

Ai continua sa vorbesti cu un baiat privind o relatie daca nu te atrage fizic?

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

De ce aș face-o?
De milă... de plictiseală... ori în joacă, până voi cunoaște pe cineva care chiar îmi place?
Dacă te referi la o relatie de iubire, NU. Fiindca dacă continuati să vorbiți/ să vă vedeti zilnic, să râdeti împreună, să adunați amintiri, unul din cei doi tot va cuteza să viseze la "ceva" mai mult. Și nu e Ok să dai speranțe false, doar de dragul de a-l face pe celalalt să zâmbească.

Dar, dacă e vorba de relatie de prietenie, de colegialitate, fără alte interese, DA.

55 răspunsuri:
| Marbea a răspuns (pentru RAY):

Deci te-am caracterizat bine, ti-a dat una cu flit si de-acum toate sunt la fel! Lasa aroganta jos si cauta partile frumoase din om, ele exista la fiecare.

| RAY explică (pentru Marbea):

Una pe naiba plus ca atractia e involuntara asa ca nu le urasc, ceea ce afirmi acolo, asa cum nici mie nu-mi place de unele asa si invers

| Marbea a răspuns (pentru RAY):

Atunci trebuia sa spui față! orice om are ceva atractiv, poate fi ochii, zambetul...sa stii de la mine ca nu exista om urat, exista doar nu-mi place mie. Poate nu descoperi de la prima vedere, dar exista si mai cred ca sufletul se reflecta si in exterior!

| RAY explică (pentru Marbea):

Incepi cu sufletul acum -pananormal laughing laughing tu nu intelegi ca eu nu cred in porcari de astea, iti pierzi timpul aiurea si asa am dat fundita, intrebarea e inchisa

| sofisis a răspuns:

Eu am avut gagic care nu ma atragea fizic dar f*tea dumnezeieste big grin
Deci... uneori am facut-o si pe asta

| Mosotti a răspuns (pentru Marbea):

La corp nu prea conteaza nici la femeie nici la barbat, ca majoritatea au corp cat de cat, doar aia diformi, dar pe aia nu ii pui, picioare strambe, corp nu stiu cum, accidente, aia sunt putini. Pai am avut un amic care avea 135 kile si sa vezi ce gagica avea, iar cand am intrebat-o ce a atras-o a zis ca figura e tare, a ramas cu el si dupa ce s-a lucrat la sala, dar nu s-a lucrat pentru asta. M-am convins, am vazut poze ca nu-l credeam, eu l-am cunoscut lucrat la sala, am zis ca vreau poze si sa vb cu gagica-sa. Am si acum poza in calc. Deci Ray aici cam greseste putin.

Figura este cheia. Da, si corpu dar mai putin, sigur ca se prefera una cu dosul mai bombat si cu sanii mai mari, dar si cealalta e f buna daca are figura draguta. Pai stiu eu baiat lucrat la sala neplacut, si altul cu ceva burtica placut de nu se poate nelucrat la nici o sala, are la 1, 72 m, 88 kile! Aceiasi varsta, asta slab, gras a fost placut de la 15 ani la fel, si iar am intrebat femeile ce are, au zis "are figura masculina, ceva mai agresiva cum ne plac noua femeile". Si nu una am intrebat. Ai dreptate ce tie nu-ti place alteia ii place, dar tot dintre aia cu figuri cat de cat atractive, un tip de figura iti place tie, alt tip alteia, am zis si ieri. Cand zic neatractiv, zic deloc, ca deloc am primit raspunsurile, nu cat de cat, ca daca e cat de cat, e deja altceva. Exact cum si la mine sunt destule care nu ma atrag deloc.

| Mosotti a răspuns (pentru RAY):

Pai uite ca a inteles cumva, a zis in final ca figura contraza, credea ca te referai si la corp.

| Drimmero a răspuns (pentru floresdemayo):

Cred ca e primul rans de genul venit din partea ta, doamna profesoara! Nu te-am mai vazut de mult.

| RAY explică (pentru sofisis):

Ai avut o aventura cu el sau relatie?

| RAY explică (pentru Mosotti):

Eu spus ca cred nu ca stiu, faceti diferenta intre a crede si a stii, eu cred ca fizicul este important la prima intalnire asta nu inseamna ca stiu

| RAY explică (pentru Mosotti):

Am intalnit o data una slaba, corp sexy dar avea o fața foarte nesimetrica, desigur ca ma refer la fața am vazut si mai plinute dar frumoase la fața, dar greutatea in plus nu este sanatoasa, asta trebuie inteles

| Mosotti a răspuns (pentru RAY):

Asta clar, si estetic sigur ca la un moment dat desfigureaza mai ales la femei, asta e sigur. Nu mai arata deloc cum trebuie nici la figura, doamne, am ramas uimit, desi unele cu figura misto arata misto si la 140 kile. Da, ai zis bine ca, crezi, dar sigur e figura ce decide la greutate normala de fapt comparatie facem. Eu am vrut sa zic in general ca la greutate normala nu prea conteaza fizicul, altfel mai conteaza la majoritatea, ala grasu cu tipa aia subtire o fi fost un caz mai aparte.

| RAY explică (pentru Mosotti):

Conteaza la noi barbati fața simetrica,masculina,inaltimea, umeri lati, bratele mari, fara burtica, vocea groasa

| sofisis a răspuns (pentru RAY):

O relatie. A durat aproape un an. Dar eram la distanta. Ne vedeam cam la 2-3 saptamani, o luna...

| RAY explică (pentru sofisis):

Doar sexul tea determinat sa stai cu el?

| sofisis a răspuns (pentru RAY):

Nu. Era baiat de treaba si muncitor. Era si funny si ne placeau aceleasi filme si jocuri. Din pacate distanta si aparitia unuia care chiar m-a atras peste puterile mele a pus capat relatiei laughing))

| Mosotti a răspuns (pentru RAY):

Si la femei ce conteaza?

| RAY explică (pentru Mosotti):

Fața simetrica,tinerețea,ochi mari, sâni mai mari, talia mica, fund, corp sexy cu forme

| Mosotti a răspuns (pentru sofisis):

Mda, aici e marea problema, distanta cred a stricat, altfel oricum nu are sens sa schimbam parteneru cand apare unu mai nu stiu cum, ca asa mereu exista altii nu stiu cum, si ce facem? Ne jucam? Incurcam si pe celalalt? Ca omu se casatoreste, face casa cu celalalt, se baga in rate, in altele, mai face si copil nu e asa simplu. Si daca ma atrage destul ala sau aia cu care sunt, nu merita sa ma duc cu altul care e mai mai, ca aia e pe moment, dupa aia la fel va fi. Ca si cand ai un caine, ce-l schimbi? Ca poate vei vedea altii mai frumosi, mai cocheti, mai simpatici, il tii pe ala, il iubesti pe ala, asa ar trebui si la relatii. Si la copii e la fel, al tau e mai nesimtit, mai prost, dar nu zic "aaa pai il infiez pe ala ca e mai frumos, mai destept poate, mai asa". E altceva dar e acelasi principiu de fapt.

| sofisis a răspuns (pentru Mosotti):

E, eram si mai mica, nu mi-era de maritis and stuff like that. Nu aveam oricum de gand sa raman cu el forever si stia asta. Adica mi-am permis sa imi umble ochii big grin

| RAY explică (pentru sofisis):

Limbajul tau inteles corect este sexy

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns (pentru Drimmero):

Sunt domnișoară, încă!winking
Nu e prima dată cănd răspund la această categorie si nici ultima.
Și adevărul e că Ray al nostru are printre altele și întrebari frumoase si provocatoare.

| Drimmero a răspuns (pentru floresdemayo):

Hmm, nu stiu ce varsta ai, suna interesant.
E prima oara cand iti vad prezenta la astfel de categorii. Nici pe site nu te-am mai zarit de mult.

| Mosotti a răspuns (pentru sofisis):

Mai vine ca nu erai cu maritatu`, ca nu era mare fericire. Cel mai frumos e asa cum erai cu el, stilul ala de relatie.

| MademoiselleCosmina a răspuns:

Daca e vorba de-o relatie de iubire nu, nu vreau sa-l dezamagesc.