| RAY a întrebat:

Ai continua sa vorbesti cu un baiat privind o relatie daca nu te atrage fizic?

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

De ce aș face-o?
De milă... de plictiseală... ori în joacă, până voi cunoaște pe cineva care chiar îmi place?
Dacă te referi la o relatie de iubire, NU. Fiindca dacă continuati să vorbiți/ să vă vedeti zilnic, să râdeti împreună, să adunați amintiri, unul din cei doi tot va cuteza să viseze la "ceva" mai mult. Și nu e Ok să dai speranțe false, doar de dragul de a-l face pe celalalt să zâmbească.

Dar, dacă e vorba de relatie de prietenie, de colegialitate, fără alte interese, DA.

| RAY explică (pentru floresdemayo):

Felicitări pentru sinceritate

| Mosotti a răspuns (pentru floresdemayo):

Aia de prietenie e altceva. Dar pentru iubire nu merge fara atractie fizica clar. Nu ca vrea ceva mai mult, vrea sa ii placa destul celalalt, si nu isi pierde timpul cu ceva ce nu place, caci e mai rau decat daca sta fara, mai bine sta fara pana da de cineva placut.

| Drimmero a răspuns (pentru floresdemayo):

Cred ca e primul rans de genul venit din partea ta, doamna profesoara! Nu te-am mai vazut de mult.

| floresdemayo a răspuns (pentru Drimmero):

Sunt domnișoară, încă!winking
Nu e prima dată cănd răspund la această categorie si nici ultima.
Și adevărul e că Ray al nostru are printre altele și întrebari frumoase si provocatoare.

| Drimmero a răspuns (pentru floresdemayo):

Hmm, nu stiu ce varsta ai, suna interesant.
E prima oara cand iti vad prezenta la astfel de categorii. Nici pe site nu te-am mai zarit de mult.

55 răspunsuri:
| sofisis a răspuns:

Eu am avut gagic care nu ma atragea fizic dar f*tea dumnezeieste big grin
Deci... uneori am facut-o si pe asta

| RAY explică (pentru sofisis):

Ai avut o aventura cu el sau relatie?

| sofisis a răspuns (pentru RAY):

O relatie. A durat aproape un an. Dar eram la distanta. Ne vedeam cam la 2-3 saptamani, o luna...

| RAY explică (pentru sofisis):

Doar sexul tea determinat sa stai cu el?

| sofisis a răspuns (pentru RAY):

Nu. Era baiat de treaba si muncitor. Era si funny si ne placeau aceleasi filme si jocuri. Din pacate distanta si aparitia unuia care chiar m-a atras peste puterile mele a pus capat relatiei laughing))

| Mosotti a răspuns (pentru sofisis):

Mda, aici e marea problema, distanta cred a stricat, altfel oricum nu are sens sa schimbam parteneru cand apare unu mai nu stiu cum, ca asa mereu exista altii nu stiu cum, si ce facem? Ne jucam? Incurcam si pe celalalt? Ca omu se casatoreste, face casa cu celalalt, se baga in rate, in altele, mai face si copil nu e asa simplu. Si daca ma atrage destul ala sau aia cu care sunt, nu merita sa ma duc cu altul care e mai mai, ca aia e pe moment, dupa aia la fel va fi. Ca si cand ai un caine, ce-l schimbi? Ca poate vei vedea altii mai frumosi, mai cocheti, mai simpatici, il tii pe ala, il iubesti pe ala, asa ar trebui si la relatii. Si la copii e la fel, al tau e mai nesimtit, mai prost, dar nu zic "aaa pai il infiez pe ala ca e mai frumos, mai destept poate, mai asa". E altceva dar e acelasi principiu de fapt.

| sofisis a răspuns (pentru Mosotti):

E, eram si mai mica, nu mi-era de maritis and stuff like that. Nu aveam oricum de gand sa raman cu el forever si stia asta. Adica mi-am permis sa imi umble ochii big grin

| RAY explică (pentru sofisis):

Limbajul tau inteles corect este sexy

| Mosotti a răspuns (pentru sofisis):

Mai vine ca nu erai cu maritatu`, ca nu era mare fericire. Cel mai frumos e asa cum erai cu el, stilul ala de relatie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, aș continua oricum. Nu țin neapărat să am un fotomodel lângă mine.
Consider că sunt multe aspecte mai presus de aspectul fizic. Cel mai important este să fie inteligent. Apoi să fie iubitor, înțelegător, fidel, să mă respecte și să îi placă animalele (în special pisicile). Și să nu fie o persoană insistentă. Nu suport oamenii insistenți.

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Cate vrajeli

| MademoiselleCosmina a răspuns:

Daca e vorba de-o relatie de iubire nu, nu vreau sa-l dezamagesc.

| Andra9pk a răspuns:

laughing privind o relatie ...nu in niciun caz. Sa nu fim ipocriti. oricat am spune ca nu conteaza fizicul..nu poti sa te saruti de exp, cu o persoana care nu te atrage. nu ai niciun drag de el. chiar daca la comportament si mentalitate e perfect.

| RAY explică (pentru Andra9pk):

Am vb cu o buna prietena la fel imi spunea, desi se intelegeau foarte bine, dar cand facea sex cu el i era scarba de el

| Marbea a răspuns (pentru RAY):

Ei, nici chiar asa sa te respinga ca fizic, cat de cat sa aiba ceva atragator.

| Andra9pk a răspuns (pentru RAY):

Exact. a zis bine "scarba".

| RAY explică (pentru Marbea):

Buzunarul

| Marbea a răspuns (pentru RAY):

Si atunci de ce faceau? puteau sa fie doar prieteni!

| RAY explică (pentru Andra9pk):

Felicitări pentru sinceritate

bravo

| Mosotti a răspuns (pentru Andra9pk):

Bravo, bine si corect zis. Pai asa gandesc si eu ca barbat, nu simteam drag de aia, nu simteam sa o iau in brate, sa o pup, sa fiu afectuos cu ea, si da, avea din celelalte, si chiar de altii era placuta, dar nu o placeam eu, figura ei nu ma atragea, era aia de 16 cand eu aveam 21 ani, prietenu meu o vedea misto.

| Marbea a răspuns:

Depinde, nu fizicul este totul. Daca este o persoana inteligenta, daca suntem compatibili, daca avem subiecte comune, daca este o persoana spontana si hazlie, daca nu este complexat de fizicul sau, atunci da, se poate spune ca este o persoana carismatica.
Trebuie intotdeauna sa cauti dinclo de fizic, poate sa fie atragator si daca nu este rupt din soare. Cand alegi dupa fizic poate fi inselator, in timp fizicul se schimba dar intotdeauna ramane interiorul, deci sufletul trebuie sa fie frumos.

| RAY explică (pentru Marbea):

Astea sunt minciuni, hai sa fim sinceri, sau cer ceva ce nu exista la femei, in fine daca te intalnesti cu un baiat si nu te atrage fizic il mai vrei ca iubit, fara vrajeli

| Marbea a răspuns (pentru RAY):

Esti cam superficial daca tu consideri ca doar fizicul conteaza...

| RAY explică (pentru Marbea):

Ok sunt superficial, dar nu ma imbat cu apa rece incat sa mint omul cu iluzi, nu vreau minciuni care sa imi ofere sperante false, maturitatea sta in a accepta realitatea nu a fugi cand dai de ia

| Ganea_Marian-Dumitru_1972 a răspuns (pentru Marbea):

Ai dat un răspuns foarte bun.

| Mosotti a răspuns (pentru Marbea):

Ai dreptate, fizicul nu este totul, pentru o relatie serioasa nu merge doar fizicul, DAR fara fizic nu se mai incepe nimic, el este eliminatoriul dar nu suficient. 101 % din oamenii atractivi nu mai vor sa afle mai multe despre celalalt daca nu ii atrage deloc fizic. Daca fizic atrage, apoi incepe selectia, daca are si celelalta celitati sau nu, si evident ca se alege ala care are si din alte calitati.

Cei care trec peste fizic sunt cei care nu-l au ei insisi, insa si asa nu plac persoana cealalta, nu se plac reciproc, dar se accepta de nevoie, si ii auzi mintind "NUU fizicu conteaza", dar conteaza, si ei se uita la cei aratosi.

| Mosotti a răspuns (pentru Marbea):

Aici e o confuzie fina, el zice daca fizicul nu este deloc atractiv, mai conteaza restul? Mai veri sa afli altceva? Nu se refera ca fizicul este totul, evident daca el exista, ca asa cum ti-am zis in celalalt mesaj, nu este totul.

| Marbea a răspuns (pentru Mosotti):

Fiecare la un moment dat isi gaseste perechea, Asa e, in prima faza trebuie sa te atraga cat de cat, sa nu fie respingator. Depinde fiecare ce cauta la celalalt.
Nu-ti place, nu trebuie sa fii cu el, se va gasi cineva care sa-l placa, ce tie ti se pare respingator altuia/ alteia sa-i placa. Nu gandim toti la fel si nu ne dorim aceleasi lucruri. Unora le plac barbatii cu muschi, altora cei mai subtirei, mai inalti, mai scunzi, etc. suntem diferiti...

| RAY explică (pentru Marbea):

Povesti

| Mosotti a răspuns (pentru Marbea):

Pai eu fac asa, daca nu ma atrage deloc, nu mai vreau sa fac relatie cu aia indiferent ce mai are pe lenga, daca ma atrage cat de cat e altceva, dar nu situatia asta era in discutie, ci cand nu te atrage deloc, chiar daca nu e urat omul ca om!

Sa iti spun ceva, nu este ca fiecare ii place nu stiu ce, si altuia nu, din 10 barbati cu nota 8 sa zicem, pe tine te atrage o figura, pe alta alta figura, pe alta cu corp cutare, aici ai dreptate, dar toate figurile au acelasi lucru in comun si care atrag, trasaturile masculine, tu nici nu iti dai seama ca de aia te atrage, deci nu e chiar asa. Toate femeile vor barbati "atractivi", care se traduce prin barbati cu figuri ce exprima trasaturi masculine ancestrale, la nivel inconstient se vrea asta, asta inseamna atractiv de fapt, daca unul nu are asta deloc (sunt destui), nu e atractiv pentru nici una, poate arata cat se poate de normal ca om in societate, nu e atractiv pentru sexul opus! Si mai putin conteaza corpul, figura e decisiva. Sper ca ai inteles.

| RAY explică (pentru Mosotti):

Nu are rost sa vb cu ea, e timp pierdut

| Mosotti a răspuns (pentru RAY):

I-am explicat, ca sigur nu cunoastea smecheria. Daca si acum neaga, este altceva.

| RAY explică (pentru Mosotti):

Degeaba aia e prefacuta,ipocrita, falsa, materalista, tarfa, iar tarfele nu au pic de sinceritate

| Marbea a răspuns (pentru RAY):

Daca nu sunt de acord cu tine nu inseamna ca trebuie sa consideri raspunsul meu nefolositor si eronat. Se pare ca ceea ce nu-ti convine tie nu este bun. Tu esti tipul care vrei sa ti se dea dreptate, ca daca tu zici ca fizicul conteaza asa trebuie sa fie. Uite, eu de tipi de astia ca tine am fugit tot timpul. Smecheri si aroganti, tipil care se cred destepti si ca le stiu ei pe toate.
Succes sa-ti gasesti pe cineva perfect si pe masura ta!

| RAY explică (pentru Marbea):

E dreptul meu sa consider cum vreau eu, sunt convins ca alti iti dateau fundita,eu nu, eu accept realitatea,adevarul nu vrajeli de astea, habar nu ai cum e sa fii respins de sexul opus, ceea ce nu e chiar un lucru negativ, vezi si tu ce naiba trebuie sa faci sa devi mai atragator, dar cand citesti porcari de astea cum ca fizicul nu conteaza numai stii ce sa faci, cu toate cu care am vb care spuneau ca nu conteaza au dovedit apoi ca erau tarfe ipocrite mincinoase =fara virgula intre ele, asa ca lasa vrajeala asta

| Marbea a răspuns (pentru Mosotti):

Gresesti! Ce mie nu-mi place, poate sa placa alteia. Ce mie mi se pare atractiv, alteia poate sa nu-i placa. Nu pui eticheta pe unul si zici ca asta e atractiv pentru toata lumea. Prietenul nostru Ray se referea la fizic deci la corp si nu numai la figura.
Intr-adevar figura atrage si da, trebuie sa fie atractiv.

| RAY explică (pentru Mosotti):

Subiecte de asta ma face sa ma aprind ca o artifice si sa explodez in mii de culori

| RAY explică (pentru Marbea):

Omule vorbim de fața, ca acolo ne uitam prima oara si apoi de corp

| Marbea a răspuns (pentru RAY):

Deci te-am caracterizat bine, ti-a dat una cu flit si de-acum toate sunt la fel! Lasa aroganta jos si cauta partile frumoase din om, ele exista la fiecare.

| RAY explică (pentru Marbea):

Una pe naiba plus ca atractia e involuntara asa ca nu le urasc, ceea ce afirmi acolo, asa cum nici mie nu-mi place de unele asa si invers

| Marbea a răspuns (pentru RAY):

Atunci trebuia sa spui față! orice om are ceva atractiv, poate fi ochii, zambetul...sa stii de la mine ca nu exista om urat, exista doar nu-mi place mie. Poate nu descoperi de la prima vedere, dar exista si mai cred ca sufletul se reflecta si in exterior!

| RAY explică (pentru Marbea):

Incepi cu sufletul acum -pananormal laughing laughing tu nu intelegi ca eu nu cred in porcari de astea, iti pierzi timpul aiurea si asa am dat fundita, intrebarea e inchisa

| Mosotti a răspuns (pentru Marbea):

La corp nu prea conteaza nici la femeie nici la barbat, ca majoritatea au corp cat de cat, doar aia diformi, dar pe aia nu ii pui, picioare strambe, corp nu stiu cum, accidente, aia sunt putini. Pai am avut un amic care avea 135 kile si sa vezi ce gagica avea, iar cand am intrebat-o ce a atras-o a zis ca figura e tare, a ramas cu el si dupa ce s-a lucrat la sala, dar nu s-a lucrat pentru asta. M-am convins, am vazut poze ca nu-l credeam, eu l-am cunoscut lucrat la sala, am zis ca vreau poze si sa vb cu gagica-sa. Am si acum poza in calc. Deci Ray aici cam greseste putin.

Figura este cheia. Da, si corpu dar mai putin, sigur ca se prefera una cu dosul mai bombat si cu sanii mai mari, dar si cealalta e f buna daca are figura draguta. Pai stiu eu baiat lucrat la sala neplacut, si altul cu ceva burtica placut de nu se poate nelucrat la nici o sala, are la 1, 72 m, 88 kile! Aceiasi varsta, asta slab, gras a fost placut de la 15 ani la fel, si iar am intrebat femeile ce are, au zis "are figura masculina, ceva mai agresiva cum ne plac noua femeile". Si nu una am intrebat. Ai dreptate ce tie nu-ti place alteia ii place, dar tot dintre aia cu figuri cat de cat atractive, un tip de figura iti place tie, alt tip alteia, am zis si ieri. Cand zic neatractiv, zic deloc, ca deloc am primit raspunsurile, nu cat de cat, ca daca e cat de cat, e deja altceva. Exact cum si la mine sunt destule care nu ma atrag deloc.

| Mosotti a răspuns (pentru RAY):

Pai uite ca a inteles cumva, a zis in final ca figura contraza, credea ca te referai si la corp.

| RAY explică (pentru Mosotti):

Eu spus ca cred nu ca stiu, faceti diferenta intre a crede si a stii, eu cred ca fizicul este important la prima intalnire asta nu inseamna ca stiu

| RAY explică (pentru Mosotti):

Am intalnit o data una slaba, corp sexy dar avea o fața foarte nesimetrica, desigur ca ma refer la fața am vazut si mai plinute dar frumoase la fața, dar greutatea in plus nu este sanatoasa, asta trebuie inteles

| Mosotti a răspuns (pentru RAY):

Asta clar, si estetic sigur ca la un moment dat desfigureaza mai ales la femei, asta e sigur. Nu mai arata deloc cum trebuie nici la figura, doamne, am ramas uimit, desi unele cu figura misto arata misto si la 140 kile. Da, ai zis bine ca, crezi, dar sigur e figura ce decide la greutate normala de fapt comparatie facem. Eu am vrut sa zic in general ca la greutate normala nu prea conteaza fizicul, altfel mai conteaza la majoritatea, ala grasu cu tipa aia subtire o fi fost un caz mai aparte.

| RAY explică (pentru Mosotti):

Conteaza la noi barbati fața simetrica,masculina,inaltimea, umeri lati, bratele mari, fara burtica, vocea groasa

| Mosotti a răspuns (pentru RAY):

Si la femei ce conteaza?

| RAY explică (pentru Mosotti):

Fața simetrica,tinerețea,ochi mari, sâni mai mari, talia mica, fund, corp sexy cu forme