| esapament a întrebat:

Ai observat ca vezi cu mult mai multi barbati normali catre mai putin atragatori avand la brat o femeie frumoasa... decat invers? adica femei mai putin atragatoare langa barbati frumosi?

3 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, da se intampla foarte des, si asta cred ca e din cauza ca iubirea e oarba si nu conteaza numai aspectul fizic, de exemplu unii baieti isi aleg partenerele dupa fizic, dupa acest criteriu pornesc o relatie apoi incep sa cunoasca mai bine fata si sa o vada dincolo de aspectul ei fizic, ei sunt atrasi la inceput de fizic, apoi celelalte calitati care nu au legatura cu fizicul, in schimb o fata e cam diferita, si fetele simt atractie fizica pentru un baiat, insa pe fete le atrage mai mult caracterul, felul lui de a fi, personalitatea lui, uite de exemplu eu l-am iubit mult pe fostul meu iubit nu din cauza fizicului, cu m-a atras felul cum vorbeste, cum ma facea sa zambesc, felul lui de a se purta, fetele pun mai mult accent pe latura personalitatii, desigur ca si fizicul are un rol important, dar la baieti ceva mai mult... fete simt nevoia sa fie protejate sa fie cu un baiat nu prea frumos dar cu calitati morale si unele doresc sa aiba stare financiara buna, depinde.

| MikyMi a răspuns:

Da. Femeile frumoase stau cu un barbat pe care il degusta doar pentru bani mai rar invers. Dar sa stii ca poti vedea astfel de cupluri care se iubesc enorm chiar daca unul din ei e mi putin simpatic. dragostea asta ii oarba! da ii asa de frumoasaaa...

| aniohetova a răspuns:

Da, deoarece fiecare femeie e frumoasa in felul ei de a fi, si majoritatea chiar se ingrijesc si asta face ca Romania sa fie plina de femei frumoase, in schimba barbatii. hm hm. nu vreau sa bat niciun apropo, dar femeile sunt cu mult mai frumoase decat barbatii. Dar de asemenea mai exista si o posibilitate, mai sunt femei frumoase care stau cu anumiti barbati doar pentru a le intretine, a le oferi bani si a trai in lux. E trist intr-adevar, dar asta e viata happy