| anonim_4396 a întrebat:

Ati observat ca oamenii frumosi fete si baieti se imperecheaza intre ei si nu prea vezi un baiat urat cu o fata frumoasa sau invers? ci doar frumosii cu frumosii si uratii cu uratii?

Acum trebuie doar sa ma asigur ca gasesc o fata suficient de urata. laughing rolling on the floor

8 răspunsuri:
| devilll a răspuns:

Aici trebuie sa te contrazic.
dar ai si putina dreptate in cateva cazuri
Mai pot intreveni banii iar frumusetea nu prea mai conteaza
dar cunosc si cazuri in care diferenta dintre cele doua persoane i cam mare si nu-i vorba de bani la mijloc
Dragoste mai exista dar cam prea putina.

| Sabyynna a răspuns:

Nu preai ai dreptate aici. Consider (fara nicio suparare) ca doar daca nu stii sa iubesti te uiti doar la aspectul fizic. Si referitor la faptul ca trebuie sa gasesti o fata suficient de urata, ce sa inteleg ca tu te consideri urat? Daca tu te consideri urat, atunci cine sa te considere frumos? Te-ai gandit ca esecurile tale din dragoste nu sunt datorate felului in care arati cat sunt datorate felului tau de a te comporta si vorbi cu o fata si faptului ca vrei sa le ai pe cele mai frumoase?
In orice caz, despre chestia cu trebuie sa gasesti o fata urata, sunt curioasa cum arati? Iti zic eu daca trebuie sa cauti o fata urata. laughing

| baal24 a răspuns:

Fals, sunt nenumarate cupluri de barbati urati/relativ inatractivi cu femei frumoase, dar aproape niciodata invers. Asta pentru ca valoarea reproductiva a barbatului e data de dominanta ierarhica si statutul social, in vreme ce valoarea reproductiva a femeii se bazeaza strict pe aspectul fizic, drept urmare o femeie urata este mult mai dezavantajata decat un barbat urat.

| IonuţR1995 a răspuns:

Pai fetele frumoase stau cu cei urati doar daca au mostenire dq ceva pe acolo laughing Invers e mai ok depinde si de viziunea persoanei pentru fata/baiatul perfect.

| Remus82 a răspuns:

Man ce pentru tine e frumos, pentru mine poate fi urat.Frumusetea si aprecierea sta in ochiul fiecarui privitor.Ma pot combina cu cea mai capra femeie, dar daca eu o consider cea mai potrivitawinkinglaughing))atunci de stereotipurile oamenilor putin imi pasa.

| anonim_4396 explică (pentru Remus82):

Da mai da eu de exemplu am incercat sa ma combin totdeauna doar cu fetele cele mai frumoase si niciodata nu mi-a iesit, deci am tras o concluzie evidenta din propriile mele experiente.

| Remus82 a răspuns (pentru anonim_4396):

Asteapta sa cunosti pe cea potrivitalaughing)) succeswinking

| evilcookies a răspuns:

Nu neaparat doar fetele frumoase cu baietii frumosi se "imperecheaza", in fata "dragostei" frumusetea n-are cuvant. Am mai vazut cazuri in care baiatul era frumos, iar fata urata si mereu ma intrebam daca ala nu-i cumva orb sau retardat laughing Deci, cand te indragosteti de o persoana, ea devine perfecta pentru tine chiar daca pentru altii acea persoana este o creatura hidoasa.