| Andreiu68 a întrebat:

Ajutati-ma! Eu am 18 ani si ma simt singur si trist.Nu am avut niciodata o iubita, nu m-am sarutat cu o fata, nu am tinut de mana o fata.Tot timpul sunt,,bosumflat", am fata ca unul suparat,toata lumea imi spune: Andrei!,de ce esti suparat? ca se vede,esti obosit sau ai probleme?; iar eu chiar nu sunt suparat,asta e fata mea,palida mereu. Se fac glume in anturaj nu rad la ele, pe cand toti rad, nu le vad amuzante, chiar daca inteleg gluma si umorul.Am fost in vacanta de paste cu cortul in padure, la o distanta de 50km de orasul meu cu prietenii si cu iubitele lor,eu single, toti aveau iubite; si va dati seama, iubiti+iubite+alcool+padure, cort= 53x-eu canci.Si in casa cand parintii sunt la serviciu ma simt bine singur, in casa, iar cand e cineva acasa chiar daca nu ma deranjeaza nu ma simt in largul meu, parca e mai bine singur.Pe afara stau cu baieti 8-9 baieti si nu are niciunul din grup o iubita, stam si ne pierdem zilele.Sunt baieti si fete de varsta noastra in cartier,venim si ne asezam langa ei ca sa mai vorbim si se ridica si pleaca! Trecem pe strada,pe langa o banca cu fete baieti si dintr-odata e liniste,nimeni nu mai zice nimica,ne vad ca venim din sens opus,se intorc si merg mai repede.(ne cunosc de rai,probleme cu politia,cativa au facut inchisoare, au bratele, pieptul etc pline de tatuaje, mna ce sa zica cand ne vad?). Mai merg pe strada si mai vine 2-3 baieti de varsta mea pe strada, ma vad, nu mai vorbesc si traverseaza strada si merg cu capul in pamant si merg repede! Pe Bune? Ce am? Fuge lumea de noi! pe bune! sunt mai multe de zis dar o sa fie mult de scris si nu are importanta...

6 răspunsuri:
| alin_9439 a răspuns:

1.Nu fuge nimeni de tine asta e doar in capul tau
2. Nu e ca nu ai sansa de a iti face o prietena, la fel, asta e doar in capul tau.
3. Daca te straduiesti prea tare e normal ca o fata sa te refuze.
4. Desi o sa ti se para absurd probabil, cand esti acasa stai intr-un folotiu sau unde vrei tu si scapa de toate gandruile.
5.Un sport te-ar ajuta foarte mult cand vine vorba de comunicare prieteni etc.
6. Daca te ignora lumea ignorai si tu, daca incerci cu disperare sa te apropii de o persoana ea o sa fuga de tine, tu nu ai fugi de o persoana care ti se pare stresanta? Stai pur si simplu in banca ta.
7. Nu asculta toate sfaturile astea tampite de la oameni mediocri ca si mine laughing
8.Nu intrepreta lucruirle gresit fi cal si calculat.
9. Nimeni nu-i perfect si nimeni nu a avut o relatie de la bun inceput cum trebuie etc, eu am avut o colega de clasa timp de 8 ani, pe care desigur o consideram urata si niciodata nu mi-a placut de ea, soarta face ca exact dupa ultimul an scolar sa imi placa de ea bine inteles eram doi copi batuti in cap care nu stiu ce e aia o relatie, dar ma rog prin asta voiam sa iti spun ca pana la urma o sa iti gasesti o prietena, o persaona care sa iti placa si cu, care sa te intelegi, dar daca nu e perfecta si relatia dintre voi nu e nici ea perfect, stai linistit e totul normal cu totii incepem in modul astalaughing.
Siii ideeea principala, scapa de gandruile idioate fuge lummea de mine/sunt ghinionist/nu am o prietena etc etc etc.
Incearca sa citesti niste carti, poate o sa inteleg unele lucruri in alt mod.
P.S Daca tu crezi ca ce am scris eu aici e o tampenie si nu te ajuta, doar ignora si treci mai departe.

| alin_9439 a răspuns (pentru alin_9439):

Imi cer scuze din timp pentru greselile facute si proasta exprimare, sper sa intelegi.

| Oana92 a răspuns:

Pai si de ce va mirati ca fuge lumea de voi din moment ce aveti asa un renume bun? Tu in locul lor ai sta in calea unora ce par a fi mereu pusi pe scandal?

| WaterDrop a răspuns:

Nu este clar inca? Schimba anturajul si probabil felul in care vorbesti/porti, apoi nu renunta sa incerci sa-ti gasesti pe cineva, iar la un moment dat se va intampla.Nu ai dat prea multe detalii.

| Roxin a răspuns:

Salutare!

Fara prea multa vorbaraie, o sa iti spun ca ti-ai raspuns singur la intrebari mai sus.
Reciteste ce ai scris. Analizeaza-te putin. Incearca sa te vezi din exterior, asa cum te vad ceilalti si vezi daca ti-ar placea de tine.
Actiunile tale te definesc.
Trage tu concluziile.

O zi buna!

| Andreiu68 explică:

Dece se intampla toate acestea? Dece ma simt singur? Ar trebui sa schim ceva? Am intrebat cam 9-10 fete de-a lunul lunilor ianuarie-mai ca vreau o relatie si toate m-au refuzat din motive banale. Oare chiar sunt asa ghinionist? Nu am iubita, si nici nu am avut..Sunt la liceu si acolo ca acolo fete multe,am cautat,m-au refuzat. Cand merg singur pe strada,lumea cand ma vede ma ocoleste,se fac ca nu ma vad(ce sa zica si ei:Asta e gilan,hot, sta cu aia x x si fac si se bat, politi etc), pleaca daca ma pun pe o banca alaturata, mai multe chestii de genul si ma simt ciudat, parca am ceva, sunt avitat. Si sunt si persoane de 40+ ani si aceatia la fel fac.Ce e de facut? Dece ma simt asa singur? Ce sa schimb? Sa o las asa, fara iubita si sa o las sa vina eu sau? Imi per scuze de greselile ortografice si de scriere, subt pe telefon si am scris repede.Dau funda