| anonim_4396 a întrebat:

Ajutati-ma! M-am rugat de el sa ne impacam. de cand a venit joi acasa nu m-a mai sarutat. Am refuzat sa ma culc cu el dar fara sa ii vorbesc. si nu m-a mai imbratisat cum o facea de obicei. In ultimile 3 zile nu m-a sarutat aproape deloc. Si cand am insistat sa ma sarute, parca o facea. in scarba. Aseara ne-am certat. I-am zis de ce nu ma saruta. si i-am zis "prostule"..mai in gluma mai in serios. Si el mi-a zis ca eu sunt cea mai proasta. si atunci i-am zis ca ma enervase ca el e prost ca a avut medie mica la bac.intre timp imi zicea ca isi lasa parul sa creasca. de obicei se tundea aproape 0. si nu-mi place cum ii sta cu par mare.S-a ridicat de langa mine si a zis ca sa ma duc sa mi caut unul cu par cum vreau eu si destept. I-amzis sa se intoarca..trageam de el sa vina la mine. m-a smucit si mi s-a rupt o unghie.M-am dus dupa el sa il conving sa nu plece si m-a impins, tipa la mine pe strada, se comporta urat. l-am apucat de geaca si-l imploram sa nu plece. mi-a mai rupt o unghie. si chiar m-a durut. si atunci l-am plesnit peste fata..pentru prima oara. stiu.am gresit.insa dupa el a inceput sa tipe ca un descreierat si sa zica ca s-a saturat de mine, ca nu ma suporta deloc. ca nu vrea sa ma mai vada in viata luisad. am plecat ca un caine. am sunat un amic. voiam sa vorbesc cu cineva. sa am cui sa -i zic ce am patit. si cand era in oras, m-a vazut cu acel amic.acum crede ca l-am inselat, ca l-am facut pe la spate.l-am sunat aseara si mi-azis.:"ce vrei curva ordinara ce esti?". niciodata nu mi-a vorbit asa. el e primul baiat din viata mea, a fost primul cu care mi-am inceput viata sexuala acum 3 ani.si e singurul cu care m-am culcat vreodata. si el m-a facut curva.sad i-am zi..de ce vorrbesti asa cu mine? "asa se numesc cele care ies cu altii pe la spate".dar nu am iesit pe la spatele lui.era prima oara cand iesim cu acel amic.in rest mai vorbeam prin sms, fb. si eu nu l-am inseat niciodata pe iubitul meu. sad am incercat sa il impac, l-am sunat incontinuu.i-am zis ca il iubesc de mor. si nu ma crede. a zis ca sunt o tradatoare.i-am zis azi sa ne intalnim pentru 5 minute macar... si nu a vrut. a zis ca nu vrea sa ma mai vada niciodata. mi-e teama ca ma va barfi cu toti. ..ca imi va face reputatie proasta, ca -s "curva" cum zice el. ceea ce nu e adevarat. mi-e teaa sa nu spuna ce am facut noi impreuna.ca ne-am culcat, ca i-am satisfacut orice dorinta si placere.ca m-am apucat de fumat. nici nu stiu. VA ROG, ajutati-ma cu un sfat. cum sa procedez? il iubesc la nebunie. Nici nu am dormt aseara,, numai cu gandul la el sunt. ma simt si vinovata..regret enorm.Ce pot face sa il induplec? il iubesc intr-adevar! Sa prost cum e l, il iubesc. sad

Vreau sa mai mentionez:m-am aranjat pentru el, m-am machiat. si a ras de mine zicea ca parca sunt de la circ. ma asteptam sa imi zica ca sunt frumoasa, sexy sau orice cuvant frumos. Dar m-am simtit prost. jignita.

Răspuns Câştigător
| NnDWtf a răspuns:

Din ce am citit eu, vrea sa se desparta de tine si cauta motive in orice. Probabil ii place de altcineva, sau probabil te-a inselat deja si se gandeste la o relatie cu persoana respectiva. De aia ti-a si zis ca l-ai inselat cand ai vb cu amicul tau.
Sfatul meu e sa nu-l mai cauti, iti faci rau singura crezand ca se mai poate ceva.

| buzeduulci a răspuns (pentru NnDWtf):

Mi-a dat unfriend pe facebook..si azi am intrat sa vad ce prieteni si-a mai adaugat...surpriza. o fata de care zicea ca nu o mai suporta, ca nu mai vorbeste cu ea...

| NnDWtf a răspuns (pentru buzeduulci):

Nu-l mai cauta, iesi cu prietenele in oras sa uiti de el. Fa-ti alt prieten.

| buzeduulci a răspuns (pentru NnDWtf):

Nu am prietene. am avut. in trecut. dar s-a mutat... iar apoi am ramas doar cu el. mi-am lasat si amicele deoparte pentru el...

| NnDWtf a răspuns (pentru buzeduulci):

Cauta-ti amicele si cere-le scuze pentru ca le-ai lasat deoparte. Ia-le la sentiment ca "el reprezenta totul pentru tine si vroiai sa stai numai cu el" etc. o sa inteleaga.

10 răspunsuri:
| irina20 a răspuns:

Ce iubesti la el?
Faptul ca te ignora, ca te umileste?
Nu mai fi carpa lui! N-o sa spuna ce faceati voi in pat, si chiar daca o s-o faca, ai facut-o cu iubitul tau nu unul strain.De ce sa-ti fie rusine ca ai iubit un om? Lui sa-i fie.Nu-ti fie teama de singuratate! Vei fi bine, nu dispera ca n-ai pe nimeni. Oameni intotdeauna se vor gasi sa te sustina! Fi hotarata si rupe relatia asta care-ti face rau! Bafta!

| Oana92 a răspuns:

De ce te umilesti in fata lui? E clar ca nu te mai iubeste, lasa-l in pace si ia totul de la inceput. si daca o sa vorbeasca despre ce ati facut voi tot el se va injosi...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna happy Mda, dupa cum am citit, am inteles ca el a asteptat de faptca tu sa faci chestii din astea pentru ca el sa se desparta de tine... tongue Asta e singura chestie pe care cred ca a vrut sa o faca. Nu a vrut sa te insele sau altceva tongue A asteptat oportunitatea asta ca sa se desparta de tine pentru altcineva. (Lucrul asta se poate confirmawinking Incearca sa il spionezi, sa vezi unde se duce, ce face si cum face tongue) Dar daca tu chiar il iubesti, trebuie sa faci ceva ca sa ii dovedesti, nu? ^_^ Tu vrei sa fie cu tine, pentru totdeauna. Cum era in melodia aia: "Tu ma poti uri cat vrei, eu mereu te voi iubi, din adancul inimii" tongue In timp ce il spionezi (Dar ai grija sa iti mai iei o prietena-doua cu tine, poate o sa ai nevoie de ajutor happy. Deci in timp ce il spionezi, vezi ce lucruri ii plac, si incearca sa il surprinzi. De exemplu pregatesti un cos cu mancarurile lui preferate, si cu toate din alea, pui un biletel in care sa scrie "Eu mereu te voi iubi, tu ma poti uri cat vrei" Sau ceva de genul, dar sa nu pui si numele tau happy Si apoi te duci, suni la usa, lasi cosul acolo, si fugi happy Si ca sa nu te risti sa te prinda (Caci probabil o sa se uite daca esti prin jur), pui o prietena sa treaca pe acolo) Asta daca sta la casa. Daca faci asta, o sa iti spuna acea prietena daca a luat cosul in casa, sau ce a facut cu el happy Si o intrebi dupa aia pe acea prietena a ta happy Asta, daca accepta, continui sa faci asta, pana cand pana la urma ii lasi si numele tau pe biletel (Chiar daca se va prinde din prima ca esti tu tongue) Si poate se va sfarsi cu bine happy Daca nu accepta niciun fel de cos din partea ta, il suni, ii dai sms-uri, il IMPLORI in continuare, ii spui ca iti pare foarte rau, si ca il iubesti, si de toate. Dar asta dupa fazele cu cosul si spionatulwinking Sa vezi daca are alta iubita. Daca continua sa te refuze, inseamna ca chiar are alta iubita tongue Apoi, impreuna cu niste prietene, incerci sa faci un filmulet in care sa para ca cel pe care il iubesti tu o inseala pe iubita lui din prezent (Nu tu) Si incerci sa il desparti de fata aceea, si apoi iar incerci faza cu sunatul si sa iti mai dea o sansa, pentru ca il iubesti tongue Daca nu merge asa, si nu poti sa il desparti de fata aceea, pui o prietena sa il intrebe daca vrea sa fie cu ea happy Daca accepta, inseamna ca nu ii pasa de tine sad Si in astfel de cazuri, nu ai ce face sad Dar daca nu accepta, pui ALTA prietena (Deci nu aceeasi) Sa se duca la el acasa si sa ii zica sa iti mai dea o sansa tie, pentru ca toata ziua a vorbit despre tine, iar noaptea m-a sunat si am stat toata noaptea de vorba, si ca tu ai vorbit despre el toata noaptea tongue Ii spui sa ii mai zica ca te simti foarte rau si nu ai chef de nimic tongue (Presupun ca asa si e happy tongue). Atunci poate va vedea ce simti pentru el happy Daca dupa ce faci toate acestea, nu te suna, si continua sa te ignore si toate astea. sad Atunci inseamna ca te uraste sad Dar, tu continua sa il iubesti in continuare happy Daca nu te dai batuta niciodata, veti fi iar impreuna, si veti fi fericiti toata viata happy Nu uita: Dragostea trece prin ura, ca cutitul prin untul topit, si NU conteaza ca ai cazut de 1000 de ori... Conteaza ca te-ai ridicat de 1001 de ori happy. Sper ca aceste sfaturi te vor ajuta happy Iti urez mult mult muuuult succes cu el :* :* :*

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Il numesti prost, refuzi sa faci dragoste cu el, ii spui ca e prostalau pentru ca a luat nota mica la bac, il plesnesti peste fata, ii impui sa se tunda cum iti place tie si apoi iti suni un "prieten" pentru ca nu ai cu cine sa vorbesti, dar tu spui ca in acelasi timp il iubesti.

Nu stiu sigur cum a gresit el dar daca mie imi facea prietena mea aceleasi chestii pe care i le-ai facut tu lui, as fi reactionat exact la fel. In primul rand ai exagerat, in al doilea, nu iesi cu un prieten sa-i povestesti cum suferi tu dupa o cearta cu iubitul decat daca vrei sa-l faci gelos pe acesta sau daca deja simti ca se infiripa ceva intre tine si "prietenul" tau. Majoritatea fetelor isi suna o prietena, nu un prieten cu care vorbesc pe facebook si cu care isi dau sms-uri...

Am inteles ca te ignora si era mai rece cu tine decat de obicei. Daca era asa din cauza ca v-ati certat e oarecum normal, daca era rece cu tine fara motiv inseamna ca voia sa va despartiti oricum.

Ce poti face acum, daca crezi ca mai merita sa fiti impreuna, este sa-i dai un mesaj in care sa-i explici foarte clar cum au decurs lucrurile si cum ai ajuns sa stai de vorba cu acel "prieten", asta presupunand ca nu ai facut-o din razbunare. Daca crezi ca merita, recunoaste-ti partea de vina si lasa mandria deoparte. Daca nu merita, viata merge inainte, "reputatia" ta va fi reputatia unei fete care si-a iubit partenerul si a facut tot ce acesta i-a cerut in pat, nu reputatia unei curve. O fata care face totul pentru iubitul ei e de apreciat.

In cazul in care va veti impaca, nu-l mai numi prost, chiar daca e. Nu va mai jigniti, par chestii mici dar cand se aduna sunt de ajuns sa destrame o relatie. Nu mai fiti atat de mandri si ganditi-va mai mult la sentimentele celuilalt.

| buzeduulci a răspuns (pentru anonim_4396):

Oricum am iesit. ca m-a invitat el in cele din urma cuu pretextul sa imi dea o tigara. si am mai discutat,, inainte sa iesim i-a trimis mesaj acel baiat in care i-a explicat faza. si si-a mai revenit. mi-a cerut iertare pentru cuvintele adresate si a zis ca regreta, ca eu nu-s ceea ce mi-a spus el ca sunt si ca ma iubeste. mi-am cerut si eu scuze si cam ne-am impacat. thinking hm. momentan nu suntem impreua ca a plecat la facultate insa atunci cand va veni spre sa avem o relatie mai buna. i-am zis ca nu vreau sa ma mai jigneasca, sa mai rada de mine sau sa ii mai bata joc. si mi-a promis ca va inceta sa mai rada de mine. insa acum e mai bine.cred. mersi de sfat!

| SunnyDay88 a răspuns:

Se vede ca il iubesti la nebunie, pentru ca te porti ca o nebuna. ca o dependenta de un drog si el e drogul tau.

incearca sa intelegi lucrul acesta si sa revii cu picioarele pe pamant. lumea nu a inceput cu un barbat si nici nu se va termina cu unul.

eu personal sa fiu in loculul lui nu as mai avea nici un fel de respect pentru cineva care implora iubire.de fapt, din ce-ti face arata ca nu te respecta, deci nici nu te mai iubeste. ce deminitate mai ai tu cand tragi de el sa nu te paraseasca? asta e circul, nu faptul ca te-ai machiat?

apoi il suni ca disperata, saracu nu te mai vrea si tu stai pe capul lui scai. poate daca nu l-ai mai suna non-stop, poate i s-ar face dor de tine...

nu cred ca te considera curva sau ca l-ai inselat, dar sunt sigura ca vrea sa nu mai fie cu tine si se leaga de orice ca sa te respinga.

in viata mai vin si momente cand unul sau altul vrea sa apuce pe alt drum si... nu are rost sa te umilesti tragand de el sa ramana langa tine. de asta se si poarta urat cu tine, pentru ca ii permiti, te umilesti singura in fata lui si ai pretentia ca el sa nu o faca... eh pe naiba! niciodata nici un om nu se va purta mai frumos cu tine, decat o faci tu!

app a acceptat sa se impace cu tine, pentru placerea sexului, nu pentru ca te iubeste. neavand sex... nu se uita la tine decat ca la o carpa.bine, la fel se va uita si dupa ce-si va avea nevoia satisfacuta. concluzia este sa-l lasi. LASA-L!