| anonim_4396 a întrebat:

Ajutati-ma si pe mine va rog. Nu stiu sa sarut I don't want to see si am avut un iubit in trecut. dar incercam sa nu il sarut de prea multe ori pentru ca nu voiam sa ma fac de ras in fata lui I don't want to see si. tin minte ca ne.am sarutat o data mai mult timp si mi se parea ok. dar dupa nu am stiut ce sa mai fac si. cum sa zic. ii sugeam limba?!laughing ca si cum. i.as fi facut un oral la limba straight face a fost groaznic. Anw. acum e un tip. si suntem impr oarecum. si tot am omis sa il sarut. si nu stiu ce sa fac straight face nu vreau sa repet aceeasi greseala si cu el. Ce sa fac?! Am incercat sa ma uit si pe youtube. dar nimic sad daca ati putea sa imi explicati voi. Toata lumea spune lasa.te purtata de val. Dar. Nu stiu. E ciudat. Adica straight face Toata lumea adora sa se sarute. Dar mie chiar mi.e frica. Nu stiu daca ma intelegeti sigh Va rog ajutati.ma. FUNDA! puppy dog eyes

13 răspunsuri:
| 0IoAnA0 a răspuns:

Eu te inteleg perfect pentru ca asa am fost si eu primele dati(desii nu am facut "greseala" ta). Nu are cum sa iti zica nimeni cum sa saruti. Dupa un timp incepi sa te obisnuiesti si nu o sa iti mai para greu. Poti sa ii spui baiatului cu, care esti problema ta si poate el te va invata mai binewinking.

| BubleBluexD a răspuns:

Tu sti ce vorbesti?straight face Acum pe bune, daca dupa casatorie o sa saruti atunci dragoste cand o sa mai faci?rolling on the floor)straight face

| BubleBluexD a răspuns:

Da! dragostea dupa casatorie. Dar sarutul ce are inainte raised eyebrows? Sti cum sunt adolescentii;* Cand mai repedeoh go on Tu/dumneavoastrra cand erati tanar sa nu`mi spuneti ca nu v-ati sarutat cu o fata macar o databatting eyelashes)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu trebuie sa ii sugi limba...batting eyelashes
sincer... nu stiu cum sa-ti explic, e greu de descris, ideea este ca nu ar trebui sa fie ceva care sa te macine ci din contra, ar trebui sa te relaxezi!
incearca sa ii dai si tu 'limbi' happy

| jacobtim44 a răspuns:

Vezi Aici http://teladin.blogspot.ro/2017/02/cum-saruti-partea-1.html
Este foarte bun tutorialul

Sper sa te ajute

| WannaMore a răspuns:

Buna! :*la mine primul sarut a fost cu un tip "foarte cool" din liceu, ce mai avea experienta.si eu nu incercasem decat niste pupicuri lungi pe buze, si cand am vazut ca ala se apropie de mine sa ma sarute am incercat sa-l refuz :p da` na, imi placea de el, am zis sa incerc.si am inceput sa ne pupam luuung pe buze(adica eu ii pupam buza superioara) si apoi mi-a mangaiat asa sexy buzele incat am uitat de mine laughing le-am deschis normal si sincer, video-urile alea de pe youtube mi se par cam scarboase, din cauza lor eram asa speriata de french kiss.ne-am atins limbile si ne-am jucat unul in gura altuia, apoi eu aveam o bomboana de zmeura in gura si i-am dat-o si lui, o sugeam incet amandoi(ce pervers suna).in fine, tipul nu si-a dat seama ca n-am experienta :d asa ca baftaa :*:*(eu te sfatuiesc sa incerci faza cu bomboana, chiar daca pare scarbos)funda?

| Iubiiitzica a răspuns:

E usor sa zici " Lasa-te purtata de val " sau " Totul vine de la sine "... Nu e asa, te cred. Si la mine a fost foarte complicat cu saruturile. Primului baiat care m-a sarutat i-am zis " Stii ceva? Eu nu stiu sa sarut. Ai 2 variante : 1. ori ma inveti 2. ori nu ne mai sarutam cu :p. eram si micuta si ma inteles. Daca nu vrei sa ii zici ca nu stii sa saruti poti sa ii zici " ia.ma mai incet ca am niste probleme cu sarutul " ii zici mai razand. Scumpa, el o sa incerce primul iar tu trebuie doar sa faci ce face el! Lasa-l pe el sa actioneze primul iar tu fa miscari mai micutze! Succes!

| Denisadeny1 a răspuns:

Oke te inteleg hai sa-ti dau niste siteuri ar totusi iti spun eu totul vine de la sine...http://www.youtube.com/watch?v=zymtJKEX5h0

| Sasha2809 a răspuns:

Buuuuna. happy Am si eu aceeasi problema ca si tine! :-s. Si ce ma enerveaza cand majoritatea oamenilor spun : 'vine de la sine'. Pe dracu' de la sine! Sincera sa fiu, nu m-am sarutat nici o data 'frech'.winking. blushing. Trebuie sa stii si cum s-o faci. happy Cauta si tu pe YOUTUBE, si vezi acolo DESTUUUUUUULE! blushing Sper sa te descurci cu -> kiss big grin Baftaaaaaa! >big grin

| DoneDon a răspuns:

Salut! sa stii ca si eu am avut aceasta problema mai demult dar pentru a sti sa saruti trebuie sa exersezi cat mai mult nu sa incerci sa il saruti cat mai rar deoarece ii vei da impresia ca nu il mai iubesti cum il iubeai inainte...si ar trebui sa ii spui adevarul ca nu sti sa saruti, doar este prietenul tau, chiar daca te faci putin de rusinetongue...Bafta!

| TroLoLoLs a răspuns:

Fiecare saruta cum site...LASATE LUATA DE VALL!

Funda?

| Kidakidutza a răspuns:

Pai daca te iubeste cu adevarat va incerca el sa te sarute si in mers vei invata bafta

| Todoran_Costel_1991 a răspuns:

Iti arat eu cum se saruta.