| Bombonik_8523 a întrebat:

Ajutati-ma si pe mine va rooog.straight face

Sunt in perioada de menstruatie ( a 4 zi ) si am facut dragoste cu prietenul meu neprotejat.

Cand i-a venit sa-si dea drumu' sa oprith dar si-a dat drumul pe mine.( pe buzele p***ei. cum se zice) dar el nu se terminase de tot si am mai continuat.( dupa ce ne-am sters cu niste servetele umede )apoi cand s-a terminat de tot nu si-a dat drumul in mine dar... e posibil sa fi ramas insarcinata chiar daca sunt "pe stop"? sunt f nelinistita :-s

Va muntumesc mult pentru ajutor :*

9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, e posibil. Daca ai menstruatii regulate, riscul e mic (2-3%). Daca ai menstruatii neregulate, atunci este mult mai mare (dublu).

| carmin a răspuns:

In timpul mestruatiei, ramai la sigur (ramai mai repede)
...nu este sanatos sa o faci la ciclu. poti sa faci cheaguri de sange/chisturi etc.
Prezervativul, s-a inventat pentru a preveni sarcinile nedorite si bolile cu transmitere sexuala.
Fa un test de sarcina, la prima urina de dimineata, dupa 21-24 de zile, de la contactul sexual neprotejat.
Du-te la un control ginecologic.

| SweetPrinces a răspuns:

Pai cel mai bine ar fi sa iti iei un test de sarcina asa pentru linistea ta e mai sigur bafta si sa fie doar o liniuta rosie

| elamit a răspuns:

Problema e ca la menstuatie ramai insarcinata la sigur, mergi la control sau fa-ti un test de sarcina.bafta

| voice a răspuns:

Faci un test si te linistestitongue:*

| DraIneR a răspuns:

Eu ti-as recomanda tot ce e scris mai sus iar daca testul e pozitiv... AVORT

| cosereanca a răspuns:

Din cate stiu nu ramai insarcinata atunci cand faci sex pe timpul menstruatiei. asa cum sunt foarte putine sanse sa ramai inainte cu 2-3 zile si 2-3 zile dupa. asta chiar daca si-a dat drumul partenerul tau

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Speriati fata degeaba...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce porcarie