| Canalaş_Criss_1996 a întrebat:

am facut dragoste cu logodnicul meu, neprotejat, dupa ce s-a "terminat"(nu in mine) s-a sters cu servetele umede si am mai facut o data, am ramas insarcinata? Va rog sa nu radeti de mine sad

9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu stim, posibil. Stergerea cu servetele umede nu indeparteaza toti spermatozoizii, asa incat poti considera ca ati avut un act sexual neprotejat cu ejacu.lare in vagin (pentru ca al doilea act sa aiba riscul normal al unui act sexual fara ejac. ulare, adica 4-27%, trebuia ca partenerul tau sa urineze si sa se spele foarte bine cu apa multa si sapun, insistand in santul balano-preputial). Riscul de sarcina depinde de perioada ciclului menstrual in care te gaseai tu. De exemplu, daca erai in prima zi a ciclului menstrual, este de cam 1%. daca te gaseai in ziua ovulatiei si sunteti amandoi sanatosi si fertili, este de cam 98%.

| Violleta2022 a răspuns:

Da, sunt sanse sa ramai insarcinata!
Faptul ca nu s-a terminat in tine nu are importanta, deja erau spermatozoizi pe "teava" ramasi de la prima partida sexuala, iar la la urmatoarea partida, s-au scurs in vaginul tau in primele secunde cand el si l-a introdus. Este un proces involuntar si daca tu erai in perioada fertila, da, poti sa ramai insarcinata imediat.
Totusi, nu vad de ce ai fii speriata, sunteti logoditi, vreti s ava casatoriti, v-ati apucat de sex fara protectie, deci, sa fie intr-un ceas bun, cu un bebe sanatos!

| untu a răspuns:

Nu trebuia sa faci dragoste cu logodnicul tau inainte de casatorie, ci imediat dupa in noaptea nuntii! E pacat!

| dragosbogdan001 a răspuns:

E posibil. Nu este imposibil, dar nici nu sunt sanse mari.

| Canalaş_Criss_1996 explică:

Am uitat ca sa specific ca intre cele doua partide...el a urinat...am inteles ca daca urineaza nu mai raman

| alessia5158 a răspuns (pentru Canalaş_Criss_1996):

Ai inteles bine--- asa este!

| Canalaş_Criss_1996 explică:

Dupa cate zile imi arata daca sunt însărcinată daca imi iau un test...sure check

| alessia5158 a răspuns (pentru Canalaş_Criss_1996):

Dupa aprox. 21 de zile de la contactul "vinovat" ---testele facute mai repede pot avea un rezultat fals negativ.

| Cristinel1990 a răspuns:

Logic ca nu...