| candycane16 a întrebat:

AJUTATI-MA va rog mult!( acus fac 5 luni cu prietenul meu. il iubesc foarte mult. problema este ca n-are incredere in mine, e foartee gelos, deseori striga la mine, se supara daca ies undeva cu fetele. practic se supara din orice, chiar daca nu ii scriu mesaj. cind am vazut situatia ca e asa gelos, am inceput mai mult sa stau pe acasa, sa ies in oras doar cu el(nu cu prietenele mele), etc. alaltaieri el a iesit in oras, nici nu a intrebat care e parerea mea.(m-a invitat si pe mine, dar parintii nu ma lasa sa ies tirziu). ieri fratele mai mare m-a ajutat sa ies si am iesit cu o prietena de-a mea, el a fost impotriva. eram suparata pe faptul ca alaltaieri a iesit(ieri trebuia sa iasa), dar mie imi spune sa stau acasa. cind am iesit din casa ieri, ma suna intr-una si imi spunea ca nici el n-o sa ma asculte pe mine, ca o sa fie suparat tare pe mine si pina la urma mi-a spus ca el in oras nu iese mai iese azi(adica ieri). el crede ca eu m-am dus cu alt baiat, el crede ca ieri l-am inselat. nu stiu ce sa mai fac, ma simt foarte aiurea. astazi noaptea i-am scris totul ce am pe suflet, mi-a dorit noapte buna si mi-a scris ca ma iubeste. la vreo 2 de noapte m-a sunat(el era acasa, traieste cu parintii si ieri a fost o ceremonie la ei), avea dispozitie, i-am zis ca dorm si a spus ca azi cind ma trezesc, sa-i sun. si la urma a spus, tu azi ai chefuit, m-ai inselat. si eu i-am raspuns ca eu asa ceva n-am facut. si la urma a spus, hai miine vorbim, noapte buna, te iubesc. astazi i-am scris de dimineata. m-a sunat si a inceput iarasi sa strige la mine, ca eu ieri m-am dus in oras si ca nu ma crede ca eram doar cu prietena aia a mea. el a spus ca el nu ma va asculta si ca tot va pleca in oras. si eu i-am spus, du-te unde vreai, cu cine vreai, dar principalu sa nu faci nimic rau. si el a spus: dar ce, eu daca o sa fac ceva oarecum asta doar eu o sa stiu. eu nu inteleg ce-i cu el. zice ca ma iubeste, etc, dar parca a dat dracu' in el. eu toate zilele astea imi ies din minti de la comportamentul lui. sfatuiti-ma va rog ce as putea sa facsad multumesc anticipat!

8 răspunsuri:
| 354 a răspuns:

Buna.Mai fetelor mai vedeti-va si de treaba voastra lasati baietii.Ce este ultimul de pe pamant, nu vezi ca nu e de tine? doamne

| TreabaBuna a răspuns:

In primul rand cred ca ar trebui sa inveti sa scrii mai coerent si corect gramatical, nu mi`o lua in nume de rau.
In al doilea rand nu cred ca ai mai mult de 13-14 ani,asta inseamna ca la varsta asta ar fi bine sa o lasi mai moale cu dragostea,dar totusi ca sa te ajut,sa tii ce ai de facut pe viitor cand mai intalnesti problema asta, ar trebui sa-i dai liber, sa-i spui ca tu nu ai nevoie de un astfel de baiat si sa-l lasi sa te caute.Te va trata ca o printesa.Nu`i raspnde la telefon vreo 3-4 zile, incearca sa faci tot posibilu sa dai nas in nas c el toata ziua insa fara sa stai la discutii si chestii din asta, te va trata ca o printesa dupa!
Succes!

| TreabaBuna a răspuns:

Iar cat despre 354, cred ca ar trebui sa te calugaresti!

| 354 a răspuns (pentru TreabaBuna):

Buna,nu mi-o lua in nume de rau dar voi nu vedeti ca fetite 12 13 ani au inceput sa sufere, daca nu este de ea mai bine sa mai creasca putin ca sa aiba de suferit.

| candycane16 explică:

TreabaBuna>>> am 17 ani
sorry, pur si simplu m-am grabit sa scriu.

| AmyPuffhuRozCatifelat a răspuns:

Uite, nu-l asculta pe :,, TreabaBuna'' sau care este numele lui pentru ca si el a facut greseli gramaticale... iar tu poate te-ai grabit scriind, si plus ai scris foarte mult, nu te lo-a dupa toti baietii ai vazut ca si el a gresit la scris si nici el nu are mai mult de 12-13 ani happy. Uite, si cu baiatul acela, tu daca esti mai mica trebuie sa astepti sa cresti un pic, de ce? pentru ca baietii nu prea ne baga in seama cand e vorba de varsta, trebuie sa astepti si sa vorbesti cu el de la,, A'' la,, Z". Spune-i ca iti place de el si ca vrei sa stai langa el pentru ca ii simti lipsa foarte mult. Spune-i ce ai pe suflet, noi nu putem sa iti garantam nimic pentru ca sigurat ce ai scris tu nu este toata povestea, si vreau sa-ti spun sa ai grija happyBafta :* pup.

| Shophie21 a răspuns:

Pai raspundei si tu cu aceiasi moneda si dupa aia intreaba-l daca ii convine cum te porti si tu cu el...

| xLoVexN33D a răspuns (pentru Shophie21):

Corect Andreea_1110... fa si tu asa, cum face el... in sensul, el v-a intelege, si isi v-a cere scuze... cam asa situatie am avut si eu... p.s> sunt baiat! Prietena mi-a raspuns cu aceeasi moneda... ca am ajuns sa ne despartim... pina nu m-am dus, si am cerut iertare... depinde si de caracter... Daca iubeste tare, nu te v-a insela...