| angelinthedark a întrebat:

Dau fundita, sunt foarte trista.crying. Eu l-am mintit pe prietenul meu ca sunt acasa intr-o seara si eu de fapt ma plimbam cu niste fete cu care el nu ma lasa si era si cam tarziu. Faza e ca el m-a sunat si era la mine in fata, e cam gelos de fel si a venit la mine si eu nu eram acs, si a venit acolo unde eram ca i-am zis pana la urma unde sunt.De inselat nu l-am inselat dar l-am mintit si nu l-am ascultat.Si era cu un prieten iar eu cu 2 fete, el mi-a interzis sa vb cu ele ca cica ma duce la baieti dar nu e adv.Chestia naspa e ca a inceput sa ma jigneasca de fata cu acel prieten si acele fete, era si putin ametit ca a baut si era tare neervos ca m-a prins cu minciuna.Eu am gresit dar totusi el mi-a dat de fata cu aia 2 palme si m-am simtit oribil. Apoi dupa 2 zile m-a sunat mort de beat sa imi reproseze ca sunt mincinoasa, ca el m-a iubit si eu mi-am batut joc de el, ca cica nu mi-a fost rusine sa il mint asa, etc.Normal ca mi-a dat papucii in seara aceea dar nu mi-a pasat. Dar acum parca imi pare rau; am gresit si eu, dar el a dat in mine si asta ma face sa sufar enorm.Am vb cu el la telefon alaltaieri si m-a sunat sa vada ce fac si a vb frumos, asa parca ca amici, a zis ca ma mai suna dar nu a mai facut-o.
Eu am av o relatie superba cu el, eu am 17 ani, el 22 daca conteaza, apoi cu el mi-am inceput viata sexuala, am fost impreuna mult timp, m-a respectat mereu, mi-a dovedit ca ma iubeste si stiu asta, dar totusi, dc oare a dat in mine si m-a jignit? Acum ce sa fac? Eu desi mi-a facut una ca asta, il iubesc si nu il pot uita. L-am vz aseara era cu niste prieteni, eu cu niste prietene, dar nu am vb unu cu altul, nu st ce sa fac. Oare sa il uit, sau sa il sun eu? Dupa cum s-a purtat cu mine oare sa calc peste orgoliu, sau sa imi vad de viata mea.Care a gresit mai mult? Chiar nu st ce sa fac, el e suparat ca l-am mintit si crede ca l-am si inselat, eu sunt trista ca mi-a dat 2 palme si m-a jignit. Nu pot sa cred ca am ajjuns asa dupa cat ne-am iubit si am facut multe impreuna, aveam multe planuri de viitor. El nu prea mi-a gresit mie deloc in timpul relatiei, eu il cam minteam, greseala lui era ca era cam gelos si posesiv, mi-a interzis sa vb cu niste fete, si eu faceam in contra lui.
Ce parere aveti despre toate si oare ce sa fac?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
5 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

A fost vina ta ca i-ai permis sa iti puna limite atat de nesimtite, doar nu esti animal sa te tina in cusca, nu?!

Cat despre faptul ca bea si te mai si loveste...nu merita, nu e barbat, e doar o mizerie de om care nu se respecta si nici nu respecta pe ceilalti. Daca te iubeste cum poate sa te loveasca?! L-ai intrebat asta?!

Nu e frumos ca l-ai mintit, desi te inteleg, vroiai sa iesi si tu macar o data din casa...

Eu zic sa ii pui punct.

| Cătălina a răspuns:

Buna. Inteleg ca il iubesti, dar daca de pe acum a indraznit sa te loveasca poti fi 100% sigura ca o va face si a doua oara. Cu bautura la fel, nu esti obligata sa stai langa el atata timp cat te maltrateaza, doar nu esti proprietatea lui, in primul rand ai viata ta, nu? Eu zic sa nu-l mai cauti pentru ca o sa ajungi mult mai rau decat esti acum, nu vreau sa te influentez, oricum decizia iti apartine, insa gandeste-te si la binele tau, la viitorul tau. Ma intreb ce ti-ar face daca ati fi casatoriti...

Ai grija ce decizie vei lua sa nu regreti mai tarziu.Multa bafta!

| GreenEyes a răspuns:

Orgoliul nu tine de fiecare data, uneori mai trebuie sa si renunti la el. El pare a fi genul de baiat ca si prietenul meu. Sigur te iubeste, doar ca nu i-a placut ca l-ai mintit. Si aici a fost si vina ta, mai ales ca-l stiai gelos si posesiv. Eu zic ca mai merita o sansa, desi palmele acelea ma cam pun pe ganduri. Odata ce a inceput sa dea in tine... e urat! Daca se mai repeta, clar nu mai merita nimic, dar cum a fost prima "abatere" eu zic ca mai mergehappy

In legatura cu bautura... Nici asta nu e bine. Un baiat care bea face/are numai probleme. Poate il poti tu ajuta in privinta asta.

Multa bafta!

| fataaaa a răspuns:

Cum sa dea in tine?! Baietii care dau in fete sunt niste porci nesimtiti,sa nu iti para rau! Da' ce,el iti controleaza viata si iti interzice sa iesi cu fetele!? Da-l incolo,ca mai sunt o gramada de baieti in lumesa asta,eu cred ca tu estii prea buna,eu daca as fi fost in locul tau, i-as fi dat inapoi o palma, sau i-as fi dat papucii! In cazul in care ti-e frica de el, te inteleg, dar sa NU mai vorbesti cu el!

| alexandra_4260 a răspuns:

Imi aminteste de cineva.de iubitul meu.Inainte era si el asa.Nu ma lasa sa ies nicaieri fara el.Ba chiar mi-a interzis sa ma vad cu cea mai buna prietena amea.Si eu l-am mintit ca asa voi face, pe cand eu ma intalneam in fiecare zi cu prietena mea la scoala(doara suntem in aceeasi clasa si in aceiasi banca). La un moment dat mi-a interzis sa vb cu multe fete(cica sunt curve te duc la rele, una alta)dupa un timp a aflat ca l-am mintit. A aflat ca eu vorbeam cu prietena mea in fiecare zi.ne-am certat foarte tare.doar asa a vrut sa ne impacam daca il ascul.eu am zis asa:daca renunti sa mai vb si tu cu prietenul tau(i-am dat nume), atunci si eu voi renunta...sti ce ar trebui sa faci tu? sa te intalnesti cu el si cu niste prietene sa le cunoasca si el, poate isi va schimba parerea(la mine asta a mers). daca ai prietena care are iubit si mai bine.na.sper sa te fi ajutat cu ceva. spertongue. pupici:*:*