| Deeiu a întrebat:

Ajutati-maaaa! Nu-l pot uita indiferent ce-as facecrying...il iubesc enorm, el nu stiu ce pnm mai simte:yawnthinking cum pot sa-l uit cand e cu mine in liceu il vad in fiecare pauza, se uita, ma uit la el(unu`n ochii celuilalt), cand sora lui e cu mine in clasa si mereu imi poveste'te de el... pur si simplu simt ca nu mai potcryingVreau multeee raspunsuri, va rog! punetzi-va in locu` meucrying

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Neata. am sa incerc sa te ajut, punandu`ma in locul tau.
In primul rand nu mai spune atat ca il iubesti, in gandul tau nu mai repeta 'te iubesc ". La mine asta a mers sa stearga putin imaginea lui din sufletul meu. Vb cu sora lui, spune-i ca atunci cand este vorba de fratele ei, pe tine te doare enorm si nu mai vrei sa auzi nimic de el pentru ca pur si simplu simti o rana in sufletel sad Toate astea o sa treaca, e o iubire de adolescent, cred. In curand o sa vina un alt baiat. Uite asa inveti ca la varsta asta nu e nimic care sa fie si pe viitor, ca nu este bine sa pui foarte mult suflet intr-o relatie pentru ca te arzi si este si dureros; raman cu timpul mici rani. Cand treci pe langa el, nu te mai uita in ochii lui! daca vrei, te uiti la el dar nu in ochii lui sad Poti trece pe langa el si uitandu`te in jos chiar daca vrei sa cazi jos de durere, treci, inghiti si speri la ceva mult mai bun! Asa, incet, incet o sa mai treaca. Cu timpul o sa iti dai seama ca poate nu il iubesti asa de mult pe cat crezi, cu timpul o sa iti dai seama ca nu merita cate ai vrut sa ii dai tu. Tu fii tu insuti, lupta si bucurate de viata incetul cu incetul ai sa fii mai bine :*

13 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Daca el nu mai vrea nimic de la tine atunci nu mai ai ce face.
Incepe o noua relatie cand te vei simti pregatita!
Fa-l gelos, daca reactioneaza atunci simte ceva...

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

De-aia va sfatuieste mosu mereu sa fiti atenti cu colegii de clasa, scoala si vecinii. Poate sa iasa aiurea si te tot lovesti de ei. Adevarul e ca iti si place un pic sa te lamentezi, doar nu iti imaginezi ca l-ai descoperit pe fat frumos si restul ranitelor de TPU ne vand gogosi? Poate o fi cel mai dragut de pe palier dar te-ai uitat bine si la etajul 2? Sau vorbeste cu el si lamuriti-va, va iubiti sau pierdeti vremea?

| nobody_9468 a răspuns:

Te intelegcrying. Nici eu nu mai suport situatia in care sunt!
De facut...degeaba incerci sa faci, sau faci dar oricum nu-l poti uita asa usor.
Cel putin la tine sunt lamurite lucrurile? Stii exact motivele despartirii?
Incearca sa zambesti, de'ai sti saptamana asta cat m-am chinuit sa zambesc si cand zambeam cat ma durea inimasad, fiindca stiam ca o fac doar din orgoliucrying
Incearca sa'l eviti, cu toate ca vrei sa'l vezi cat mai des! Zii surorii tale sa nu'ti mai vorbeasca despre el! Stii cum fac eu? Incerc sa ma gandesc, sa'mi impun in minte(in inima e imposibil) ca nu-l iubesc, ca trebuie sa zambesc(cu toate ca ma doare inima), ca trebuie sa'i arat ca nu'mi pasa si ca nu ma intereseaza persoana lui! Trebuie sa ai un control foarte mare asupra mintii, fiindca daca ai cotrol asupra mintii se va intipari la un moment dat si in inimahappy. Succes, si eu sunt chinuita de aceleasi sentimente ca si tinesad

Bafta.

| Denisa a răspuns:

Tot aud ca il/o iubesc, nu ai cum sa il uiti daca mereu iti zici: il iubesc. Impuneti: de azi nu ma mai gandesc la el! uite ce urat e(cautai defecte), nu imi place de el. Normal ca la inceput no' sa crezi dar cu timpu o sa reusesti sa crezi si tu ce iti spui. Ar trebui sa citesti, sa te duci in oras, sa faci activitati prin care sa nu te mai gandesti la el... pur si simplu nu mai ai timp. Stii cum e: dragoste cu sila nu se poateoh go on

Răspuns utilizator avertizat
| Deeiu explică:

Nu stiu daca pot gasi unu` care sa ma faca sa-l uit!sad
Am incercat deja, si nu a mers, noroc cu baiatu` cu care am stat, m-a inteles...si nu s-a suparat pe mine:-

| Deeiu explică:

Raspunsu` anonim, m-a ajutathee hee
Adica nu acum, ne-am impacatlove struck`big grin, dar data viitoare o sa tin cont de spusele talehee hee
Multumesc:*

| babygyrl a răspuns:

Noroc ca fostul nu e cu mine in scoala, cred ca as muri. Dar e o fata care intruna zice de el, chiar m-am saturat. Nu poti face nimic timpul le va rezolva pe toate. Si eu is in aceiasi situatie doar ca nul vad. Il iubesc ffff mult si incerc sa-l uit, nu am ce face.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

El Daca Nu te iubesTe incearca saL Uiti ce rosT are sa IubesTi pe cineva care nu te iubesTe

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si mie mi se intampla l fel"*** scuze d expresie"am fost si eu in aceeasi situatie ca si tine, e greu de zis, ce trebuie sa faci in aceste situatii, fa-ti un nou prieten.
nu stiu ce sa-ti zic.

| Sosssso a răspuns:

Mda stiu cum e mie mi se int faza asta cu un baiat de 2 ani...ar trebui sa iesesti la un suc si sa vb foarte clar despre voi macar sa stii si u daca sa mai traiesti cu speranta sau no big grin

| bogdan8 a răspuns:

Daca face pe indiferentu vazand ca tu il privesti si sigur sorsa ai spune ca vb cu tine, E PROST ce sa zic, iar daca vrei sa il uiti, o varianta ar fi, O IUBIRE SE UITA PRIN ALTA IUBIRE, iti trebuie alt iubit nu neaparat din liceu happy

| aritina a răspuns:

Cred ca cea mai buna metoda e sa cunosti alti baietii si tot timpul sa fii in miscare.