| personanongrata a întrebat:

Am si eu o intrebare si vreau niste raspunsuri sincere happy
Sunt la liceu si am o fata din clasa mea pe care o plac. Ma inteleg foarte bine cu ea,ne intalnim in fiecare zi cu o ora inaintea orelor, iar pauzele le petrec mereu cu ea afara din liceu si mereu o ajut cu orice pot,inclusiv teme sau cateodata chiar sprijin material (n-am ratat nici o sansa sa o cinstesc sau ceva). Nu stiu daca ea stie ca o plac. Eu as vrea sa ii spun ca o plac,dar sunt foarte timid si niciodata nu gasesc momentul potrivit. Mereu cand plec de acasa imi zic ca o sa reusesc si cand o am in fata,pur si simplu uit ceea ce mi-am propus acasa si nu reusesc sa fac nimic. Cateodata eram si suparat ca nu reusesc sa ii zic,si ea observa ca am ceva,dar negam. Va rog,dati-mi o idee,ce ar trebui sa fac sa scap de timiditatea asta si sa ii spun ceea ce simt si eventual sa o fac sa simta si ea lucrul asta pentru mine? Tin enorm la ea,mereu i-am fost aproape cand i s-a intamplat ceva,dar atunci cand incerc sa ii spun ceea ce simt pentru ea, ma pierd de tot. Dau Funda la cel mai bun raspuns. Va multumesc.

12 răspunsuri:
| FashionCellia a răspuns:

Sa nu-ti mai fie teama, cine stie, poate si ea simte acelasi lucru, arata-i ca vrei sa fii mai mult decat un prieten pentru ea.Intreab-o daca vrea sa iesiti, dar seara, pentru a-si da seama ce simti tu pentru ea, si la sfarsit incearca sa o saruti dar doar daca vezi ca....nu stiu, are o privire speciala, dar primul pas este sa o scoti in oras.Mult succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Parca sunteti in filmul liceenii.rolling on the floor
pai dati un pumn si revinoti ca doar daca iai spus nai murit.deci daca no sa reusesti oricum cand vei fi odata nervos o sa-i spui ce ai pe ganduri.
eu spun ca stunteti acum la prieteni dar poti sa scapi din relatia de prietenie dar mai greu
ma si nu trebuie sa te ajut cu nimic eu trebuie sa faci ce iti ghideaza inima big grin
noroc

| Brăila_Ana_Cosmina_1997 a răspuns:

Incearca sa ii trimiti biletele de dragoste, sa o scoti la un suc, dupa ore si atunci sa iispui ca o iubesti.Si mai lasa timiditatea la o parte, nu ajuta la nimic

| AndaVr a răspuns:

Nu trebuie sa fi timid puppy dog eyes daca ea iti dedica atata timp tie incat petrece atatea ore impreuna cu tine clar e ceva intre voi, nu astepta ca ea sa faca
primul pas happyprobabil nu o sa il faca... asteapta asta de la tine prinde un moment in care sunteti mai putin expusi publicului poate asa vei avea mai mult curaj.
Succes!

Răspuns utilizator avertizat
| 00raluka00 a răspuns:

Dupa parerea mea esti un tip super. si cu singuranta si ea te place. daca vrei sa-i spui ca o placi incearca sa iti invingi emotile nu te gandi cum si cand o sa -i spui. spune-o atunci cand simti. lasa fluturasi din burta sa zboare si invingeti frica si emotiile. oricum cu siguranta o sa reusesti. sper sa fiti impreuna si sa va iubiti
bafta!

| HisGirl a răspuns:

Cere-i id-ulbatting eyelashes o sa poti vorbi mai usor cu eabig grin

| personanongrata explică (pentru HisGirl):

Ii am deja id-ul dar parca nu e ok sa ii spun online. Alta modalitate?

| dorishell6969 a răspuns (pentru personanongrata):

Te pot intreba cati ani ai? ....Si da o modalitate ar putea fi aceea de a va intalni, cum spuneai uh, inaintea orelor si sa ii spuibig grin

| darkchocolate553 a răspuns (pentru HisGirl):

Lame

| personanongrata explică (pentru dorishell6969):

Am 14 ani jumate fac 15 in cateva zile.

| Chrisa28 a răspuns:

Ii scrii o poezie sau un biletel big grin