| anonim_4396 a întrebat:

Ajutor! Am cele mai murdare fantezii în mintea mea, îmi pierd nopțile uitandu-mă la filme pentru adulți și merg la muncă de îmi pică ochii în gură, după ce mai dorm doar o oră pe noapte. Mă masturbez des și nu mai pot să scap de dependența asta, sunt prins de vreo 6 ani în ea. Și mai vreau să zic că prietene nu prea am avut. Am 22 de ani și sunt disperat. Sunt atât de prins în dependența mea încât atunci când se apropie o fată reală de mine, îmi bate inima cu putere și simt că fac un atac de panică, apoi mă îndepărtez cât mai repede de ea și mă întorc la dependența mea. Ce este de făcut?

Răspuns Câştigător
| QElenaBoghiu a răspuns:

Pentru început lasă filmele porno și încearcă să vorbești cu o fata, macar prin scris/video...

4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Ar fi cazul sa discuri de urgenta cu un psiholog care sa inceapa sa te consilieze o anumita vreme. Cu cat, mai repede cu atat mai bine. Sanatate!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cred cã glumesti
Te opresti drecu din uitat la filme porno.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Am fost într-un program de recuperare, am reușit să las filmele porno doar pentru o perioadă, urmând ca după vreo 2 luni am avut niste probleme mai grave în alt domeniu ceea ce m-a facut să mă apuc din nou

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si daca nu te-ai masturba care fi diferenta, ai fi si mai fustrat... Asa macar esti "linistit" la lucru...