| MariusRMP a întrebat:

Ajutor!
Am o problema destul de mare. Ma plac multe fete. Eu sunt tot singur! Problema e ca eu nu stiu sa vorbesc cu ele. Ma puteti ajuta? Va rog seriozitate.

Răspuns Câştigător
| WaterDrop a răspuns:

Da:

1) Citeste o carte ca sa vezi ca nu`ti pot lua foc ochii de la asa ceva, desi multa lume asta crede. Orice carte, serios, incearca, mai afli si tu cateva cuvinte noi si vei fi diferit.

2) Nu mai fi timid, invata sa ai mai multa incredere in tine. Timiditatea iti blocheaza gandurile bune si vei rata momentul in care trebuie sa spui ceva.

3) Traieste momentul.Invata sa nu`ti mai faci ganduri aiurea.Nu te mai gandi ce va zice, daca te place, daca o vei saruta, ce vei face la intalnire, etc. Ti le faci inutil pentru ca niciodata nu va iesi asa cum te gandesti tu. Poate fi mai bine sau mai rau.

4) Invata sa te distrezi si sa fii natural cand vorbesti cu ele.Scobeste`te in nas happy Nu glumesc.Comporta`te in preajma lor asa cum o faci cand esti singur.Nu fi o oaie ca restul.Bine ok, nu baga tot degetul in nas.

5) Fii direct, spune ce vrei si impune`te, priveste`le in ochi, fa misto de ele cand e cazul.

Ceri un intreg roman tu, nu doar un sfat. Pune mana si experimenteaza, vezi ce merge si daca nu merge, schimbi ce este nevoie.Altfel nu vei rezolva nimic.Nu exista nici o "cea mai buna solutie"

2 răspunsuri:
| AntoTHETeddyBear a răspuns:

Cea mai buna solutie este sa vorbesti cu fata pe care si tu o placi.Sa aveti o discutie gen "Ce faci?'' "Cum te simti? "
Si sa ii spui ce sentimente ai pentru ea.Bafta! Funda?

| anonimulanonimus01 a răspuns:

Eu zic ca mai mult te plac baietziii rai