| anonim_4396 a întrebat:

AJUTOR! Am o problema, si nu stiu ce sa fac! Deci, Am o relatie de aproape un an cu un baiat. In primele 4-5 luni ne intelegeam perfect, dupa care, simteam ca vrea ceva de la mine... ceva mai mult.Intr-o seara m-a chemat la el, si m.am dus (nu a fost prima data cand am mers la el acasa), dar de data asta a fost special pentru mine...eram singuri in casa si dupa ceva timp in care am stat in pat imbratisati si vorbeam, a inceput sa ma excite, cu toate ca vorbisem cu el si ii spusesem ca nu eram pregatita in acea perioada, el a inteles sau cel putin asa mi. a aratat. dupa o perioada de o luna cam asa, am inceput sa ne certam, din orice prostie, ne.am despartit dar tineam legatura vorbeam la telefon foarte mult, pe mess, chiar ieseam si pe afara impreuna cu mai multi prieteni. Intr. o zi l.am intrebat daca mai vrea sa fim impreuna, stiind ca el inca ma iubeste, iar el mi. a raspuns ca "nu e sigur daca m.am schimbat" am incercat sa ii explic ca intr-adevar m.am schimbat, dar nu stiu cum sa ii arat chestia asta. AJUTATI.MA va rog!

Răspuns Câştigător
| ana_2556 a răspuns:

Cum sa fie sigur ca Te-ai schimbat? Ca ti-ai schimbat parerea in privinta sexului? El a reactionat foarte gresit, in primul rand ca daca tu nu te simteai pregatita el trebuia sa astepte, sa te respecte si implicit sa iti respecte cu sfintenie dorinta. Asta in cazut in care nu vrea decat sa te bage in pat.El trebuie sa te iubeasca si sa vrea sa fie cu tine excat asa cum esti nu doar daca "te-ai schimbat". Daca tu chiar vrei sa faci pasul asta cu el, arata-i cat mai clar posibil: cere-i sa va vedeti oriunde, in parc, in fata blocului, scolii etc si sari de gatul lui, saruta-l si lasa-l cu gura cascata happy Nu trebuie sa ii spui ca vrei mai mult, ci trebuie sa ii arati foarte clar. Saruta-l pasional cu prima ocazie, schiteaza un zambet indraznet cu mult subinteles si ai rezolvat problema happy Succes!

7 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

In ce privinta sa te schimbi? Tu chiar crezi ca trebuie sa te schimbi pentru ca asa vrea el? Eu sincer cred ca procedezi total gresit. Nu trebuie sa te schimbi sau sa-ti schimbi opinia in ceea ce priveste sexul doar pentru ca asa vrea el. Daca te iubeste, te iubeste asa cum esti, iti accepta si defectele si orice, nu incearca sa te schimbe. Ia mai gandeste-te la ceea ce vrei sa faci si sa-i demonstrezi.

| Castiel a răspuns:

Auzi,doare sa fii prost? Sau doar asa se spune? Cat de prost poti fii sa nu-ti dai seama ca ala nu te iubeste adica te-ai schimbat in privinta sexului? bleah aia nu e dragoste, aia este atractie fizica poate esti orbita de "dragoste" si numa judeci radical?laughing

| dan_2834 a răspuns:

Depinde ce intelegi prin "a te schimba"... Poate ca s-a referit la fapul ca daca te-ai schimbat sau mai bine zis daca esti pregatita sa faci sex cu cineva(despre el e vb).E calar ca baiatul asta asteapta de la tine.Sa nu iti treaca prin cap sa faci sex cu el doar ca sa ii arati ca il iubesti, ca tii la el sau ca te-ai schimbat. Daca el vrea asta de la tine inseamna ca nu te iubeste, ca nu te merita.El nu e baiatul care sa merite ceva atat de pretios precum virginitatea ta.Pe urma poate o sa regreti.Nu te ruga de el.fai ceea ce crezi tu ca e mai bine.la urma urmei e viata ta.

| RadXx a răspuns:

Ancearca sa te schimbi an loc sa vorbesti despre subiectele acelea din care te-ai certat cu el an loc sa faci asta schimbi subiectul si arata-i antradevar ca te-ai schimbat uite nu e usor ce am spus si eu am patit-o o data de doua etc etc arata-i ca ati place ce ai place si lui deci antreabal cei place si dupa aia al antrebi de exemplu daca e despre metin vorbesti cu el ai dai hackuri conturi despre fotbal ma rog deci despre fotbal te joci cu el fotbal si arata-i cat de bine joci si el o sa observe cate ai facut pentru el adica ai dai un cont la metin sau la orice joc online si vei vedea. funda?

| Papusik_4304 a răspuns:

Daca el chiar te iubeste te v'a astepta! lasa'l da'i putin timp sa se gandeasca la ce vrea cu adevarat de la el si de la tine! ai grija d tine si multa bafta! sper sa fy iubita si pretuita! :X:

| IndescribableChild a răspuns:

Iubirea nu poate fi luata cu forta. Nu in lumea asta. Ce imi zici tu e trist... trairi in subconstient, jocuri sentimentale. Poti sa il intrebi foarte direct, daca iti mai acorda o sansa, daca te mai doreste ca iubita. Propune-i sa uite de ce a fost. O luati de la 0.
Sinceritatea e cea mai puternica arma intr-o relatie.

| liudka21 a răspuns:

Cum adica "te-ai schimbat". Daca esti predispusa sa iti inseli propriilor principii poti sa-i demonstrezi. Insa cel mai probabil ca obtinind ce doreste poate sa te lase balta, precum a facut-o deja. Prima relatie sexuala trebuie sa fie din dragoste si sa vina de la sine dar sa nu para ca demonstratie a schimbarii si maturizarii.E optiunea ta ce faci, dar daca il simpatizezi sincer si crezi ca sentimentul e reciproc fii precum ai fost. Poate acest mod de a fi al tau unik l-a facut sa te iubeasc. Nu TE SCHIMBA si cel mai important, nu demonstra asta nimanui, nu se merita