| 1112 a întrebat:

. Buna TPU. am o mare problema si as fii foarte recunoscatoare daca m.ati ajuta.; o3. e o poveste cam lunga.
. acum cateva luni vorbisem cu un tip. si am ajuns sa ne intelegem foarte bine, imi era ca un frate mai mare. si de fiecare daca cand patseam ceva la el ma duceam. fie ca era bucurie sau tristete le impartaseam impreuna. nu il cunosteam de mult timp, dar simteam ca'l cunosc de o viata. pana acum ceva timp, cand el a inceput sa vb cu o fata cu care vroia sa aiba o relatie. a inceput sa se distantsieze de mine. imi ascundea unele lucruri. ceea ce nu facuse pana in momentul de fata. incepusem sane certam din niste rahaturi. simteam ca ea ii zise sa se distantieze de mine, pentru ca nu vroia sa.l piarda fiinda ne intelegeam foarte bine. acum doua zile ne.am intanlnit in parc. eu fiind cam ocupata nu am putut sta mult. a zis ca nu e nimic ca o sa mai vbm, si am plecat acasa. in ziua accea nu mai daduse nici un semn de viata. ieri i.am scris eu un mesaj sa vad ce face si daca a patsit ceva. mi.a zis ca nu a patit nimic. si i.am mai zis ink odata ca mi se pare ca are ceva ce imi ascunde. si ca poate sa-mi zica ca nu ma deranjeaza, si ca mi se pare ca s.a schimbat. sau mai bine zis cineva l.a schimbat. mi.a zis ca nu s.a schimbat doar s.a distantiat de mine. si l.am intrebat dc. mi.a zis ca pur si simplu. oh go on. pur si simplu nu avea cum. si ne.am tot certat. aseara mi.a scris mesaj ca m.am suparat dc nu mai zic nimic. si i.am zis ca nu m.am suparat, nu pot sa tin cu forta un prieten langa mine daca nu vrea. si i.am zis ca mi se pare ca fata accea l.a schimbat. mi.a zis ca nu. ce sa mai cred? straight face. am tinut la el ca la un frate mai mare. si gandul ca nu.l mai am imi sfasaie sufletul. tin foarte mult la prietenii mei. si nu pot sa.i las sa plece.
. voi ce credeti? ce as putea sa fac. de vorbit nu pot vorbii cu el. imi zice aceeasi chestie. puppy dog eyes. ajutati.ma va rog.
. multumesc pentru timpul acordat :*.

1 răspuns:
| Diia94 a răspuns:

Da ..am patit si eu cam acelasi lucru cu fosta cmb prietena.
Faza e ca eu nu suport sa mi se raspunda cu "pur si simplu" sau sa dea din umeri stii sa nu primesc raspunsul adevarat sau un argument. Da, eu cred ca ea la schimbat, poate ea crede ca o sal piarda nu stiu e aiurea. Odata ce iti faci iubit/a sa uiti de prieteni(mai ales cei mai buni) Nu stiu ce sa-ti zic pentru ca nici eu n-am gasit o rezolvare la prb mea de atunci... o sa realizeze dar sa nu fie prea tarziu.