| ralulu a întrebat:

Ajutor! mi-am inceput viata sexuala acum 2 luni. dar cateodata cand incep actul sexual am o durere. sau in cateva pozitii ma doare.nu tot timpul. exemplu o data da de 3 ori nu. ceva de genu.va rog ajutati-ma ii ceva rau in asta sau poate ii din cauza ca nu facem preludiu?

Răspuns Câştigător
| consiliera a răspuns:

Discuta cu el.Nu are de unde sa stii ce-ti place daca nu-i spui. Poate e mai dur cu tine.Cine stie? Poate nu esti detul de excitata.La femeie preludiul e totul.

3 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Evident că lipsa preludiului poate afecta negativ actul sexual!

| Dizzyz a răspuns:

Iar chiorul asta tampit? Nu vorbeam despre tine ci despre Chiorul! Vad ca ai dat cuiva fundita asa ca pa!

| Ridiculous a răspuns:

Este ceva normal sa ai unele dureri dupa ce ai fost desvirginata datorita ruperii himenului, la unele fete durerea persista mai mult la unele mai putin.dar ca si anteriorii mei preludiul si lubrifierea pot constitui un plus.