| pitikaaa a întrebat:

happy
Am si eu o mica problema. Am 16 ani si mi-am inceput viata sexuala acum jumatate de an. Dar problema este ca sunt foarte stramta, si nu stiu ce sa fac. Daca nu am raporturi sexuale mult timp, devin super stramta. De exemplu, nu am facut sex de 2 luni, iar cu o saptamana in urma am incercat, dar n-am reusit. Am avut preludiu, toate bune si frumoase, eram excitata, si pe cand sa facem actul sexual in sine, nu am reusit. Plus ca, ma doare de fiecare data la inceput, din cauza ca intra greu. Odata am si sangerat, chiar daca nu mai eram virgina. Imi puteti da niste sfaturi, ce as putea sa fac sa nu mai fiu asa stramta?

Răspuns Câştigător
| AlexanderAdrian a răspuns:

Da si asta e posibil dar exista si posibilitatea unor malformatii de la nastere. Si eu am trimis-o tot la medic. Si te asigur la fel de bine ca unele femei sunt strimte si gata, nu compara procesele de penetrare si nastere intre ele. Sunt destule femei carora li se face cezariana ca nu se dilata cat trebuie, dar tu esti mica si n-ai avut copii si n-ai auzit probabil de la nimeni lucrurile astea.

14 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Vai ce expresie: sunt strâmtă!
Mergi femeie la ginecologie pentru un consult!
Pa, pa.

| AlexanderAdrian a răspuns:

La 16 ani nu exista o garantie ca in timp corpul se va dezvolta in asa fel incat vaginul sa devina mai larg. La fel cum in general baietii raman cu dimensiunea la care penisul a ajuns intre 16 si 18 ani.

Unele femei sunt mult mai stramte si raman asa toata viata. Nu vreau sa se supere supermacho de pe aici cu pretinse penisuri de un kilometru dar daca vei ramane asa, vei putea face foarte fericit un baiat cu un penis poate chiar mai mic decat media si te vei simti si tu bine. Barbatii cu penisul mediu si mic au tendinta de a compensa prin comportament, moralitate, ei nu toti dar destui, cam pe acelasi principiu cu femeile mai urate etc.

Daca ai si sangerat poate n-ar fi rau sa mergi la un control ginecologic pentru a verifica daca nu ai niste malformatii vaginale.

In alta ordine de idei, NU mai face sex sub nici o forma fara un lubrefiant chiar daca prezervativul pare suficient de lubrefiat.

| Alcyon a răspuns (pentru AlexanderAdrian):

Vaginul este elastic, se muleaza dupa penis. Oricat ai fi de stramta, pe acolo se presupune ca trebuie sa iasa copilul. Daca baiatul nu e negru cu un penis de peste 20 cm, n-are de ce s-o doara. Daca nu e vorba ca nu-i suficient dezvoltata, e posbil sa nu fi fost psihic pregatita pentru sex si sa fi facut vaginism (contractie involuntara a muschilor vaginali, care face penetrarea imposibila). In acest caz trebuie sa mearga la medic sa se trateze.

| AlexanderAdrian a răspuns (pentru Alcyon):

Da si asta e posibil dar exista si posibilitatea unor malformatii de la nastere. Si eu am trimis-o tot la medic. Si te asigur la fel de bine ca unele femei sunt strimte si gata, nu compara procesele de penetrare si nastere intre ele. Sunt destule femei carora li se face cezariana ca nu se dilata cat trebuie, dar tu esti mica si n-ai avut copii si n-ai auzit probabil de la nimeni lucrurile astea.

| AtateaConditii a răspuns:

Nu poti face nimic fizic, doar nu vrei sa iti bagi ceva care sa te lase larga pentru todeaunarolling on the floor. Lasa ca la baieti asa le place...

| RAY a răspuns:

Asta e problema nr 1 a vieti tale? vaginul se va largi in timp

| OnuOnulică a răspuns:

Poftim http://ro.wikipedia.org/wiki/Creier
Băi copilă ai 16 ani lasă sexul.

| neutrino a răspuns:

Cine ti-a spus povestile acestea nu a fost capabil sa faca sex cu tine. Stai linistita ( nu ca acum nu ai fi), gaseste un baiat capabil si are sa te largeasca corespunzator. Succes in noua activitate!

| ywar a răspuns:

Nu pot spune decat ca esti inconstienta pentru ca la 16 ani ai viata sexuala. Te crezi mai matura? Eu cred ca e o mare prostie nefiind dezvoltata din punct de vedere sexual.
Partenerul tau probabil minor si foarte neexperimentat cum sa reuseasca? Sunteti inconstienti si foarte greu de convins sa va traiti adolescenta pe care nu o veti mai trai vreodata. Mi-e sila, mi-e scarba de avantul vostru de falsi adulti.

| Alcyon a răspuns:

Parerea mea e ca ti-ai inceput viata sexuala mult prea devreme. Corpul tau nu e suficient de dezvoltat pentru astfel de activitati, prin urmare nici nu e de mirare ca ai probleme la penetrare. Probabil esti si stramtuta din nastere iar asta agraveaza problema. Te sfatuiesc sa renunti la sex o perioada, ca sa dai timp corpului sa se mai dezvolte putin.

| g4mma a răspuns:

Baga-ti un castravete-n fund

| Kirito21 a răspuns:

Din cauza faptului ca ti-ai inceput viata sexuala prea devreme corpul tau nu este inca dezvoltat. Dar problemele ar putea veni si din cauza faptului ca nu te lubrifiezi indeajuns. incercati sa folositi lubrifiant si vedeti daca ajuta.

| OanaMada a răspuns:

Ti-ai inceput viata sexuala prea devreme si inca nu esti dezvoltata complet. Foloseste un lubrifiant in timpul contactului si atunci penisul va intra mai usor.

| Alin_Dura_1998 a răspuns:

Problema este ca esti prea tanara pentru asa ceva eu te sfatuiesc sa verifici un doctor pe acolo doar el te poate ajuta ceva medicamente

| SorinnNnnN a răspuns:

Fosta mea prietena s-a dezvirginat la 13 anii si era foarte larga laughing... deci nu tine de varstra cat de stramta e sau nu, probabil ca numa dupa un timp se va largii mai bine happy Spor!