| Andreiu68 a întrebat:

Ajutor va rog! Sa incep cu inceputul. Matusa mea s-a cunoscut cu un barbat si ei s-au cuplat ( matusa mea si nenea asta sunt divortati). Nenea asta mai are o fata. Fata are 19 ani, iar eu 20. Matusa mea e impreuna cu nene asta de 2 ani si ceva si timp de 1 an jumatate cu fata asta ne spuneam buna, buna, atata nu vorbeam mai mult, sunt si mai timid de fel eu. Acum 4 luni am postat o poza pe Facebook, iar aceasta fata- sa ii zic Ana, mi-a dat mesaj in privat,, o duci bine" si de acolo am vorbit cam 2 ore, vorbeam si mai mult cred, dar era deja 2 dimineata.A doua zi Ana imi da, iar mesaj gen:,, sa continuam discutia de aseara" si am vorbit cam 3 ore continuu.Am vorbit 3 zile in continuu si la un momentdat dupa ce i-am spus eu nu stiu ce,Ana mi-a spus ca ii place cum gandesc, i-am spus niste chestii care au facut-o sa se roseasca, si ea se roseste greu, ca am facut-o sa isi recastige increderea in ea,ca sunt subtil intr-un mod dragut, ii plac mai multe la mine, si mai multe din astea. Dupa ceva timp cand a fost reuniune de familie normal ca a venit si Ana si parca ma privea cu alti ochi decat ca la inceput,daca ma puneam undeva se punea langa mine,daca nu vorbeam ceva timp ma intreba de ce nu vorbesc,daca am patit ceva,ma mangaia prin par, statea cu capul pe umarul meu, mai ma lua si de mana subtil sa nu vada parintii nostri, bine ca si eu cautam alintaturi de la ealaughing si tot felul de chestii din astea adolescentine. Anul trecut pe 30 noiembrie a fost ziua mea de nume,au venit rudele la mine sa serbam ziua si a venit si Ana si imi zice ca de ce nu am pupat-o si eu i-am spus ca ea trebuie pe mine sa ma pupe,iar ea a spus ca asteapta ea prima ca sa o pup. Si nu am pupato si s- a suparat pe mine laughing Adica sunt niste chestii si vad ca m-ar place,imi mai da si mesaj cateodata noapte buna si vise placute si prostii. Adica ea m-ar place dupa cum se vede, eu o simpatizez asa, dar nu pot sa fac nimic sa ii stric matusii mele relatia.Peste o saptamana trebuie sa ies cu ea in oras, ca sa dau de baut ca mi-am cumparat masina si asa se face cica, si in oras nici nu stiu ce ar trebui sa fac cu ea, adica am fi un cuplu dar nu dupa cum e. Nici nu vreau sa se supere pe mine, dar nici nu vreau sa trec mai departe la altele. Ce e de facut si cum sa o fac frumos?

12 răspunsuri:
| Laura a răspuns:

Una peste alta tu întrebi cum să i-o tragi verişoarei?

| Andreiu68 explică (pentru Laura):

Sincer nu, puteam sa eu trag, a venit odata la mine si eram doar noi 2 si ne cicaleam, o ati geam prin zonele corpului si se vedea ca era uda, nu ne-am sarutat si astea, am zis sa nu se ajunga la altele, dar daca voiam in mare parte de 75-80% puteam sa o fac.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu-i strici matusii nimic, ca nu esti ruda de sange cu barbatul cu care matusa ta traieste, deci, poti sa te si casatoresti cu Ana, ca tot nu faci nimic ilegal, sau incorect!

| corbulalbrosu a răspuns:

Fiindca intre voi nu exista nici un grad de rudenie puteti deveni prieteni sau de ce nu iubiti. Cu prima ocazie ii spui intr-un mod cat se poate de natural ca ai dori sa va cuplati pentru o relatie de durata. O inviti pur si simplu sa te insoteasca la o plimbare in 2 prin oras, prin parc sau cu masina, la o cofetarie sa serviti cate o prajitura, la un film, spectacol, un bar, un local mai elevat, etc, etc, etc. Succes!

| relian a răspuns:

Spor la treaba.Se pare ca aia o sa se urce pe tine si tu tot o sa stai pe aici sa intrebi ce sa faci laughing lasa pe ea sa faca tot daca nu nu te pricepi, daca fata ia initiativa e bine si asa, aia da femeie laughingdoar sa nu stai tu ca un lemn, dupa o sa te lase dezamagita, adica dezamagita de tine laughing

| Quassaar a răspuns:

Ce-are frate sula cu prefectura? Voi cu ale voastre, mătușa cu nenea ei. Nu sunteți rude deci totul este ok. Daca și tu simți ceva pentru ea, spune-i. Biata fata ți-a dat de înțeles că te place. Se pare că ea este cu mult mai matura decât tine.

Răspuns utilizator avertizat
| labis a răspuns:

Daca o mai faci mult timp pe inabordabilul, o sa ti o fure altul.nu te juca cu mintea unei femei.dai la buci si taci din gura, daca nu vrei sa te gandesti vreo 10 ani ca ai fost un papagal.sa tii minte, treburile importante, se fac in familie