| aleksandra a întrebat:

Cum sa stiu daca ma iubeste?
iubesc un baiat foarte mult.Lui paremi-se ii place de alta, dar parca ii place si de mine.Se poarta la fel cu amindoua.Singura diferenta e ca pe cealalta o imbratiseaza mereu.Nici nu stiu ce sa mai fac. El stie ca mie imi place de el, dar eu nu stiu daca lui ii place de mine.Cum as putea sa aflu? Va rog mult ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
| rebeka_3345 a răspuns:

Poate gesturile pe care le face in cazul amandurora, sunt doar gesturi de prietenie, poate tine amandoua, dar in calitate prieten,,, nu stiu unii baieti sunt mai lipikiosi, iar noi intelegem cu totul altceva, de ceea ce fac ei de fapt. ar trebui sa vb cu el, dar daca totusi nu simte ce simti u, s-ar putea sa se indeparteze de tine,,,

68 răspunsuri:
SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Manifesta mai multa nepasare...

| Parintele a răspuns:

Daca te iubeste cauta sa fie mai mult cu tine.La varsta voastra te suna des...sms...te invita pe undeva, se poarta frumos. Sfatul meu ar fi sa gasesti pe cineva pe care sa-l ai doar tu.Sa ai mai multa personalitate si tu.ca doar nu e vreun rege...hee hee

mira
| mira a răspuns:

Intrebarea ta contine si raspunsul. N-are rost sa-ti faci iluzii. Orienteaza-te spre alt baiat. Mira

| deiutza_9183 a răspuns:

Poi eu nu cred ca are cum sa va placa pe amndoua...cred ca cea mai buna solutie ar fi sa il intrebi in fata mai ales daca el stie ca il placi pentru ca altfel vei ramane cu indoiala aceasta mereu...winkingparerea mea si eu am fost intr-o situatie asemanatoare dar nu am spus nimic si dupa ce am aflat ca ii place de mine era deja prea tarziu pentru ca eu imi facuse preten asa ca eu zic sa incerci baftahappy

| ♣ Ma®®yE [;x] a răspuns:

Nu se poate sa iubeasca 2 in acelasi timp si daca spui ca pe ea o imbratiseaza e clar pe cine place mai mult... Poti sa il intrebi daca vrea sa fie cu tine, dar sa renunte la ea.

| airlove a răspuns:

Salut! Parerea mea e ca ar fi bine sa incerci sa nu-i acorzi atentie, sau daca poti sa flirtezi cu cineva din prietenii lui... atunci vei vedea reactia lui si vei intelege ce simte pentru tine... SUCCES!

| emy_2512 a răspuns:

Probabil ca tine la voi ca la niste prietene foarte bune, dar eu te sfatiuesc sa nu renunti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da aleksandra.pai si eu sunt in situatia ta.nu stiu ce asi putea spune dar eu cand trec pe langa el si ma mai striga si se uita dupa mine nu ii dau importanta desi il iubesc ff mult.eu am suferit .acum e randul lui.si acum si pe el il doare ca se vede pe chipul lui.ale te sfatuiesc sa il ignori pentru o perioada de timp pentru.ca el va veni la tine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai rasp este simplu pe ea o imbratiseaza dar pe tine nu stiu poate te iubeste si ii este rusine, iar a doua parte ar fi ca o iubeste sau o place pe ea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt in aceeasi situatie dar suntem iubiti si ma iubeste

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

DA. TU SPUNE-I ''MA IUBESTI SAU NU?'' CA DACA NU SA NU MA MAI CHINUI SI SA-MI FAC UN NOU PRIETEN. AI INTELES TIMPITULE?!"""""""""""""'"""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""" ASA ESTE FOARTE SIMPLU SI NORMAL.EU ITI UREZ SUCCES SI SA FII FERICITA CU VRE-UN PRIETEN. BINE?!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

ALEXANDRA, DAR UNDE TRAIESTI?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

ALEXANDRA TE ROG FRUMOS AJUTA-MA TE IMPLOR,,,, TE ROG EU VREAU SA COMUNIC CU TINE,,, DAR NU AM PAROLA SI LOGHIN CE SA FAC? EU IN VIATA MEA NU AM INTILNIT ASA FATA CA TINE

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Au, draga,, pai vezi si tu,, poate acek baiat se pricaleste!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prefa-te k nu-l vezi o vreme...sau da-te la el si retrage-te repede... apoi vine singuurel k un catzelushtonguelaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna, si eu is tot in asemenea de situatie si nu stiu ce sa mai fac.Eu cred ca ei faca asta numai sa ne faca geloase.Eu te sfatuiesc sa nu il bagi in seama cateva zile si dupa cum reactioneaza cu asta o sa afli daca te palace sau nu.Va rog dati-mi si mie un sfat fa multumesc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Apoape la fel am patit si eu...numai ca pe mine ma saruta statea mai mlt cu mine si pe ea doar o lua in brate...etc...parerea mea ar fi sa te duci la el sa il intr dacaa te place si dacaa te vrea ca iubita fa-ti curaj intr-o zi si asa o sa afli si s-ar putea sa fi surprinsa de raspunsul dat happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pur si sinplu. Intreaba-l. Intrii in vorba cu el. una doua. si il intrebi. Iti place de mine? sau vrei sa stai cu mine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de el. Daca este timid, te iubeste. Daca nu este timid, nu te iubeste. Sau este posibil sa te tina in sah, deoarece gaseste placere in sentimentele tale pentru el.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate crede ca tu nu il placi si de aia nu se apropie de tine fa si tu un seman ca si cum i-ai spune... sau poate o iubeste pe aialalta mai mult

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti tanara si ai tot timpul inainte....capul sus si uita de el....ai deja raspunsul daca stai sa te gandesti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna sunt anto si am un raspuns pentru tin! pe cealalta o inbratiseaza mereu pentru ca 1 o iubeste mai mult! 2 sau vrea sa te fac geloasa! singura sol de a afla dk te plc trebuie sa te duci la el si sai spui tot ce ai pe suflet! este cel mai bine si cel mai sigur pentru a nu-ti face sperante desarte! crede-ma o sa fie bine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vorbeste despre asta cu el, si luati impreuna concluzia...sau sa fiti prieteni sau sa fiti iubiti...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

draga alexandra, timpul le va videca pe toate, mai asteapta putin si o sa afle daca te iubeste da sau nu, stiu bine si eu am trecut prina apta! pup

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Urmarestel daca esti de mult timp cu el nu merita sa suferi asa ce urmarestel si vezi ca nu meita...si eu am avut o relatie de 2 ani si si mie mi s-a intamplat la fel ca si tine deci daca nu mai esti sigura ca el nu te mai iubeste atunci nu mai merita sa stai si sa astepti dupa el nu fa asa o prostie... uŕmarestel si daca e asa cum crezi u atunci dai papuci.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Draga aleksandra, imi pare rau ca nu iti scriu de pe cont, dar cred ca asa va fi mai bine pentru mine. Am o situatie asemanatoare: el ma invitat sa ne plimbam, dar a iesit o intilnire. A doua zi, prietena mea imi spune ca el i-a spus ei ca o iubeste, iar ea ( prietena mea ) i-a spus ca si ea il iubeste. Dar ei nu au iesit, nu au plecat nicaieri impreuna...Peste o saptamana. ei se despartesc...Si el atunci intilneste o noua fata, si se tine de ea ca un catelus straight face... Acum o respinge... Dar eu inca il mai iubesc! Nici nu mai stiu ce sa fac?! El vb cu mine, e dragut cu mine... Dar nu stiu daca ma iubeste... Ce a vrut sa arate prin asta, cu cele 2 fete? Poate geloasa m-a facut?! Astept de la voi un raspuns...
PS: Aleksandra, nu-ti pierde SPERANTA, caci ea moare ultima!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai... spune-i ca il iubesti!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Du-te la el si intreaba-l daca te iubeste sau nu si afla raspunsul pe urma singura vei sti ce sa faci

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca stie ca il placi atunci te vrea sa faca doar geloasa pentru ca el sa fie sigur daca il iubesti cu adevarat si ce ai face pentru el! Cand vorbesti cu el atunci apropie-te de el si sa vezi daca el se trage atunci inseamna ca nu te place dar daca el acceapta ca sa fi mai apropiat de el atc inseamna ca te place, si daca sunteti singuri atc intreaba-l in fata daca te iubeste sau doar te vrea sa fi geloasa daca spune ca nu te iubeste atunci spune-i sa nu mai faca asta in fata ta pentru a el nu stie cum te simti tu atunci si te doare ft mult si atc in timpul acela te simti ft rau!