| Erik_7239 a întrebat:

Ajutor TPU! am fost cu o fata 2 ani, am gresit mult amandoi in acest timp, imi zicea ca ma iubeste enorm de mult si ca nu vrea sa ne despartim din trecut, eu m-am schimbat sunt mai romantic, ii duc flori, fac tot ce vrea etc, si azi mi-a spus ca nu mai vrea sa fie cu mine ca nu poate uita trecutul si ca o sa ne impacam cand o sa uite, si daca nu poate uita nu o sa ne mai impcam, Ajutor ce sa-i zic sa-i arat ca nu mai conteaza trecutul ci viitorul o iubesc enorm de mult straight face FUNDA + VOT, Multumesc!

Răspuns Câştigător
| totEU_9066 a răspuns:

Acum eu iti spun sincer esti unul la un milion care dupa 2 ani ink ma aduce flori si face ce vrea partenera sincer happy.
Eu zic sa o iei frumos de manuta ducetiva undeva numai voi 2 iau eu stiu la munte sau ma rog undeva unde sa nu fiti deranjatii, si vorbeste cu ea zii ca nu conteaza trecutul nu ai cum sa il schimbi ce condeaza e prezentul si viitorul happy
Eeee acum vine partea mai grea ce am sa ti-o zic daca ea vrea o pauza si cica cand va uita ea trecutul va veti impaca astea is baleverne trecutul n-ai sa-l uiti niciodata numai cand moriwinking
Esti sigur ca ea te iubeste la fel de mult cum o iubesti tu?
Poate se-a gasit pe altcineva ca de obicei noi femeile vrem pauza numai atunci cand ne indragostim de cineva si suntem intr-o relatie si nu ne mai place actualul asta e asa suntem, sau ai ranito cu ceva dar sincer nu prea cred straight face ce fata ar renunta la unul care ii da atentie ii arata ca o iubeste, si ii aduce flori cred ca una care a cazut in cap acum sincer surprise
Vb cu ea duo undeva si daca nu functioneaza nici asa atunci mai bine o lasi balta ca de ia dupa de fraier sad ai sa suferi dar asta e :*
sper ca te-am fost de folos

3 răspunsuri:
| alexutza003 a răspuns:

Cel mai bine pentru voi este sa purtati o discutie sa o intrebi ce a deranjat-o asa de tare in trecut ce nu ii place la tine in momentul de fata explica-i ca ti foarte mult la ea explica-i ca datorita sentimentelor tale pentru ea ai reusit sa te schimbi daca ea inca mai tine la tine cu siguranta iti va mai oferi o sansa daca nu respectai decizia atunci cand iubesti pe cineva ii respecti decizia nu poti tine cu dea sila langa tine nu mai are nici un farmec sa fi cu cineva care nu iti impartaseste aceleasi sentimente

| SoNiA123 a răspuns:

Trebuie sa-i accepti si asta.dar timpul cat astepti, incearca sa-i faci pe plac si sa-i arati ca ii pasa, insa fara sa fii pisalog. iubeste-o si atat. daca intr-adevar tineti unu la altu, o sa depasiti si asta...
winking

| cristi_8844 a răspuns:

Esti printre putini baieti care ar trebui sa merite cei mai bun an viata, dar ancearca sa vorbesti cu parinti ei sa vezi ce parere au si ei si daca pot sa te ajute cu kv pe amandoi si mai ankearka sa vorbesti cu ea, sa o inviti la un suc sa mai stati de vorba sa ancerci sa o faci an asa fel ancat sa tina la tine ca anainte.dar sfatul meu e sa nu ai mai arati atata dragoste pe care eu porti, ci mai ascunde din ia o parte.