| Raymiiiii a întrebat:

AJUTOR URGENT! PRIMA IUBIRE SI NU VREAU S-O PIERD! Veti citi un mic roman.
Salut, acum o saptamana am fost pe litoral, la hotelul BCR-ului impreuna cuinca o familie cu care parintii se cunosteau dar eu nu. Aveau o fata, de 12 ani si mi-am spus ca daca are 12 ani nu ma prea intereseaza. Dar canod am vazut-o cat de inalta e si cat de bine dezvoltata fizic(nu ma prea intereseaza dar e un bonus) la varsta ei, ea mi-a placut(eu am 14 ani). Acum vroiam sa o cunosc si pe ea mai bine. Ei, am fost timid si mi-a luat ceva sa intru in vorba cu ea, dar dupa aceea am descoperit ca avem foarte multe in comun, si asta mi-a starnit si mai mult interesul pentru ea. Ce mi-a placut a fost ca tatal ei e preot, deci nu e o fata care saumble hai-hui, si cu tatal ei m-am inteles ff.bine si el ma place si dupa ce am vorbit mai mult mi-a spus ca sunt pe o cale buna.In primul rand asta dovedeste pentru voi ca nu sunt un golan. Apoi in fiecare seara faceam amandoua familiile o plimbare si eu povesteam cu ea in acest timp despre multe si asa am aflat ca avem multe in comun.Ma gandeam toata ziua la ea, asa voce de inger are si este foarte frumoasa.Imi place mult fata si nu as dori sa o las asa.Eu sunt din Turda, la 30 km deCluj, unde locuieste ea, iar eu ma duc si ma stabilesc in Cluj doar la 19 ani pentru facultate, si mi-ar parea rau sa mi-o fure altul.Va spun ca din cate fete cunosc nu am mai intalnit una ca ea, si o plac foarte foarte mult, si cred ca si ea pe mine, imi zambea mereu si m-a intrebat culoarea mea favorita iar in seara aceea s-a imbracat asortat in culoarea respectiva.Nu vreau sa renunt la ea. Dar nu stiu ce sa fac.Vedeti,eu pana vin in Cluj am 19 ani iar ea va avea 17, pana atunci nu credeti ca isi gaseste pe cineva? In vacanta asta mai vine pe la matusa ei in Turda si ea sta la o strada de mine.nu stiu ce sa ii spun... nu pot sa ii spun sa nu isi ia pe nimeni... dar tin mult la fata si are tot ce mi-as dori de la una.Va rog ajutati-ma!

2 răspunsuri:
| Jony123 a răspuns:

Sincer e greu sa citesti atata, nu multi o sa citeasca tot, nici eu acum sincer nu am chef sa citesc "romanul tau" si cred ca nu sunt singurul si nu vei primi multe raspunsuri folositoare. Incearca pentru data viitoare sa mai comprimi din intrebarile astea. Eu de obicei dau raspunsuri bune in acest domeniu dar cand e o intrebare asa lunga si nu am chef sa citesca atat are ginion cel care a pus intrebarea...

| Herm a răspuns:

Eu am citit povestea, f frumoasa
parerea mea este ca ar trebui sa ii spui ce simti
sunt fata si sunt de varsta ei, si sincer cred ca ea isi va gasi pe altul, fiind te place si nu crede ca si tu o placi
ea e din cluj, dar exista net, mess, web, telefoane, pueti vorbi zilnic si sa va vedeti
sper ca te-am ajutat
pa :*