| bahoi a întrebat:

Ajutor, va rog frumos. happy

Imi place de o fata din liceu, ( ea invata in alta cls. este in a 9-a, eu in a 10- ea)

Am reusit sa intru la ea in clasa. si sa zic.
Cine este seful clasei. Ea statea in prima banca si am chemat-o pe hol.
Nu am intrebat-o decat cum o cheama pe diriga s-a ca sa nu isi de-a seama dupa care am zis. Imi dai si mi-e idul tau? Ea a zis pentru ce? eu: Pai poate mai vb pe mess. mi l-a dat si ne-am zis pa.
Nu stiu cum o cheama si nici ea nu stie cum ma numesc si vreau sa stiu cum as-i putea vb cu ea mai mult. Astept sa imi de-a accept pe mess si ca nu stiu ce sa fac.
As vrea sa vb cu ea in persoana nu sa i zic pe mess ca imi place de ea. Ce sa i zic? plsss, funda, MULTUMESC

Răspuns Câştigător
| Alexuuts a răspuns:

Buna, sunt Alexia. in primul rand ar trebui la scoala nu doar sa ii zici buna, bine, pa.ar trebui s-o intrebi cum o cheama(daca tot nu stiihappy )sa ii zici ca o placi, si sa faci intr-un sfarsit pasul si apoi.doar de noroc mai ai nevoie...Baftawinking

3 răspunsuri:
| diana_3934 a răspuns:

Spune-i ceea ce simti dar in asa fel incat sa nu o sperii happy Incearca mai intai sa ii vorbesti ca un amic, dupa ce o vei cunoaste si vei vedea ca are catusi de putin interes fata de tine vei putea actiona ca de la presupus iubit!

| Beibii a răspuns:

Pai, in primul rand, ca sa nu te faci de ras, ea poate fiind mai 'smechera' sa nu te faca nici ea de ras la prietenii tai, crezi ca te-ar putea place si ea, crezi ca esti destul de bun? desiguroh go on, dragostea nu se bazeaza pe frumusetea exterioara, ci pe cea interioara, dar multi nu gandesc asa.ai putea sa vb cu ea pe mess, sa o scoti undeva la un suc, sa va plimbati, si i-ai putea spune chestii de genu, ca v-ar sta frumos impreuna, ca ai vrea o relatie frumoasa cu ea, intreab-o daca iubeste, ca nu cumva sa fi dezamagit dupa. spune-i lucruri frumoase, emotioneaz-o, fa-o sa se simta bine in preajma ta. daca se lasa convinsa ca merita, apropiete-te usor de ea, si sarut-o. asta va spune tot.

| OFM a răspuns:

Zii cand o intalnesti. ca iti place de ea si invit-o inorash.